Wkrętarka akumulatorowa: test i zalecenia

bezprzewodowy śrubokrętOstatnia aktualizacja: 13 października 2020 r.

Nasze podejście

16Analizowane produkty
45zainwestowanych godzin
16badane badania
156zebrane komentarze

Chcesz zaoszczędzić czas i wysiłek podczas ustawiania nowej półki lub montażu karnisza? W takim razie wkrętarka akumulatorowa jest prawdopodobnie właśnie dla Ciebie. To nie tylko ułatwia pracę, ale także pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

W naszym teście wkrętarek akumulatorowych 2022 wyjaśniamy, co jest ważne w wkrętarce akumulatorowej i co zdecydowanie należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Dowiesz się również, jakie są rodzaje wkrętarek akumulatorowych i które z nich są szczególnie odpowiednie dla Twojego projektu.

spis treści


podstawowe informacje w skrócie

 • Wkrętarki akumulatorowe znacznie ułatwiają wkręcanie i oszczędzają siły. Dzięki akumulatorowi z urządzeń można korzystać w podróży.
 • Zasadniczo rozróżnia się wkrętarki akumulatorowe lub mini wkrętarki akumulatorowe, wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, wkrętarki akumulatorowe udarowe i akumulatorowe wkrętarki udarowe. Różne rodzaje wkrętarek akumulatorowych są mniej lub bardziej odpowiednie dla danego projektu DIY.
 • Do montażu mebli wystarczą mini wkrętarki akumulatorowe lub zwykłe wkrętarki akumulatorowe. Jeśli jednak chcesz wiercić otwory, powinieneś użyć wiertarki akumulatorowej do drewna i wiertarki udarowej akumulatorowej do kamienia lub betonu.

Test wkrętarki akumulatorowej: ulubione redaktorów

Najlepszy mini wkrętak akumulatorowy


Ostatnie aktualizacje cen: amazon.pl (03.04.22, 02:56), inne sklepy (03.04.22, 12:48)

Wkrętarka akumulatorowa Bosch IXO 5. generacji to produkt premium wśród mini wkrętarek akumulatorowych i najpopularniejszy produkt w tym segmencie. To mały zasilacz w dobrej cenie. Szczególnie interesujące są różne dodatkowe eseje. Możesz zamienić swoją mini wkrętarkę akumulatorową IXO w dmuchawę do grilla, małą piłę tarczową lub korkociąg.

Wkrętarka akumulatorowa Bosch IXO 5. generacji to wydajna mini wkrętarka akumulatorowa. Waży niecałe 300 gramów, co czyni go jednym z najlżejszych dostępnych wkrętarek akumulatorowych. Oczywiście w zależności od załącznika waga wzrasta. Dodatkowo model ten posiada dwa tryby świecenia światłem punktowym lub rozproszonym.

Urządzenie z szybkozamykaczem 1/4 cala wyposażone jest w mocny, ale niewymienny akumulator litowo-jonowy. Posiada baterię o pojemności 1500 mAh. Jeśli nie pracujesz z pełną mocą i wykonujesz tylko mniejsze zadania, bateria wystarczy na kilka godzin. Możliwość doposażenia w uchwyt wiertarski.

Najlepsza wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa TC-CD 12 V firmy Einhell to mała, lekka potęga. Wraz z baterią waży zaledwie 1,1 kg i jest łatwy do przenoszenia. Urządzenie wyposażone jest w mocny akumulator litowo-jonowy, który jest wymienny i mieści się w rękojeści oraz ma pojemność 1300 mAh. Do urządzenia dołączona jest ładowarka.

Aby móc optymalnie pracować, wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Einhell TC-CD jest wyposażona w przednią diodę LED, która dobrze oświetla obrabiany przedmiot. Dioda LED może być używana już bez pracy silnika. Wystarczy lekko wcisnąć przepustnicę. Lampa zaświeci się. Jeśli naciśniesz mocniej, silnik zacznie się obracać. W ten sposób możesz ukierunkować i rozpocząć pracę.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Einhell TC-CD posiada szybkomocujący uchwyt wiertarski do szybkiej wymiany narzędzi. Uchwyt wiertarski ma różne ustawienia i może być używany do wiercenia lub wkręcania. Ten ostatni wymaga jednak uchwytu na bity, który jest ukryty za uchwytem wiertarskim.

Najlepsza akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa


Ostatnie aktualizacje cen: amazon.pl (03.04.22, 02:56), inne sklepy (03.04.22, 12:48)

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa Makita 18V to wydajna akumulatorowa wiertarko-wkrętarka z mechanizmem udarowym. Pozwala to z jednej strony wiercić w drewnie i metalu, ale także w betonie czy kamieniu. To narzędzie Makita jest profesjonalnym urządzeniem i wspiera Cię we wszystkich pracach, które musisz wykonać. Uchwyt wiertarski tej wiertarko-wkrętarki można regulować do 13 mm.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa Makita 18V waży 1,7 kg wraz z wymiennym akumulatorem. Nie jest to najlżejsza akumulatorowa wiertarko-wkrętarka wielofunkcyjna, ale dzięki swojej konstrukcji jest łatwa w użyciu. Ponieważ jest wyposażony w mechanizm perkusyjny, waga jest całkiem rozsądna. Głośność robocza wynosi 83 dB.

Model z wszechstronnym miękkim uchwytem nie ma samorozładowania lub ma bardzo niewielkie samorozładowanie. Dzięki temu możesz używać wkrętarki bezpośrednio nawet po tygodniach bez konieczności jej wcześniejszego ładowania. Do urządzenia dołączona jest szybka ładowarka i zapasowy akumulator.

Najlepsza akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa 12 V firmy Metabo jest idealna do różnych zastosowań dzięki swojej lekkości i zwartości. Funkcja wiercenia udarowego ułatwia wiercenie w murze. Zintegrowana lampa robocza LED zapewnia również optymalną jasność w obszarze roboczym.

Pracę z akumulatorową maszyną udarową ułatwiają zaczepy do paska i magazynek na bity, który można zamocować z prawej lub lewej strony. MetaBox doskonale nadaje się również do transportu i przechowywania akumulatorowej wiertarki udarowej.

Najlepsza wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z akcesoriami

Profesjonalna wkrętarka akumulatorowa firmy Bosch wyróżnia się przede wszystkim bogatą ofertą akcesoriów. Nadaje się zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów.

Eleganckie wzornictwo i wysokiej jakości obróbka produktu dopełniają całości opakowania.

Poradnik: Pytania do przemyślenia przed zakupem wkrętarki akumulatorowej

Wkrętarka akumulatorowa – brzmi dobrze. Ale czym właściwie jest i co ją wyróżnia? W naszym poradniku chcielibyśmy odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące wkrętarek akumulatorowych i zapoznać Cię z tym narzędziem.

Co to jest wkrętarka akumulatorowa i jak działa?

Wkrętarka akumulatorowa to narzędzie elektryczne, które można wykorzystać do wkręcania. Wkrętarka akumulatorowa jest zasilana akumulatorem – jest niezależna od sieci, dzięki czemu jest elastyczna i mobilna.

Wkrętarka akumulatorowa to w większości przypadków wiertarko-wkrętarka akumulatorowa. Funkcję wkręcania lub wiercenia można wybrać za pomocą wierteł, które są przymocowane do uchwytu wiertarskiego. Można również ustawić kierunek obrotu i moment obrotowy.

bezprzewodowy śrubokręt

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, zwykle wkrętarka akumulatorowa, to narzędzie zasilane bateryjnie, za pomocą którego można wykonywać wkręcanie i wiercenie niezależnie od zasilania sieciowego. (Źródło obrazu: pixabay.com / Myriams Photos)

Aby coś się wydarzyło, w urządzeniu musi być naładowana bateria. Wkręty można wkręcać i wykręcać za pomocą wkrętarki akumulatorowej.

Ustawia się to poprzez zmianę kierunku obrotów. Przynależny element sterujący odpowiednio odwraca polaryzację silnika.

Najważniejszą częścią wiertarko-wkrętarki jest silnik. Wprawia w ruch obrotowy głowicę śrubokręta za pomocą dźwigni zmiany biegów i przekładni planetarnej.

Jakie są zalety i wady wkrętarki akumulatorowej?

Najważniejsza zaleta wkrętarki akumulatorowej jest już w nazwie: bateria. Oszczędza ci szukania gniazdka w pobliżu, a nawet przedłużacza.

Śruby można łatwo wkręcać i wykręcać.

Kolejną zaletą jest wymagany wysiłek. Podczas ręcznego wkręcania lub wykręcania śrub śrubokrętem odbywa się to za pomocą bezprzewodowego śrubokręta poprzez moc silnika. Oznaki zmęczenia to już przeszłość.

Brzmi jak pełne oceny za wkrętarkę akumulatorową, ale ma też swoje wady. Jeśli bateria jest rozładowana i nie ma dostępnej naładowanej baterii zapasowej, musisz zrobić sobie przerwę.

Ponadto praca z nim jest głośniejsza niż z klasycznym śrubokrętem, co może być problemem, zwłaszcza w okresach odpoczynku. Cena jest również wyższa, chociaż są wkrętarki akumulatorowe za znacznie poniżej 50 euro.

Co odróżnia wkrętarkę akumulatorową od innych narzędzi?

Różne rodzaje wkrętarek i wiertarek akumulatorowych ułatwiają pracę w porównaniu z urządzeniami ręcznymi. Oczywiste jest, że wkręcanie i wiercenie elektronarzędziem jest łatwiejsze, a ból rąk to już przeszłość.

Dlaczego więc narzędzie akumulatorowe, a nie przewodowe? Największa zaleta jest oczywista: mobilność. Narzędzie przewodowe jest często potężniejsze, ale ogranicza również zakres ruchu.

Wkrętarka akumulatorowa ułatwia pracę, ponieważ kabel nigdy nie stoi na Twojej drodze lub istnieje ryzyko potknięcia się o niego. To ogromna zaleta, zwłaszcza przy pracy nad głową. Kolejnym plusem jest to, że możesz używać wkrętarki akumulatorowej w miejscach, w których nie ma gniazdka.

Ile kosztuje wkrętarka akumulatorowa?

Cena wkrętarki akumulatorowej zależy głównie od rodzaju urządzenia. Jak widać w poniższej tabeli, istnieje duża różnica między najtańszym a najdroższym produktem.

Dzieje się tak, ponieważ droższe modele wykorzystywane są głównie w sektorze przemysłowym. Dla zwykłych majsterkowiczów odpowiednie są również modele tanie i średnie do około 200 euro.

RodzajCena £
bezprzewodowy śrubokrętOkoło 50 euro
Mini wkrętarka akumulatorowaOkoło 20 do 50 euro
wiertarka bezprzewodowaOkoło 40 do 180 euro
akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowaOkoło 80 do 420 euro
akumulatorowy klucz udarowyOkoło 50 do 250 euro

Na cenę składa się wydajność, obszar zastosowania i rodzaj wkrętarki akumulatorowej. Oczywiście mini wkrętarka akumulatorowa jest znacznie tańsza niż akumulatorowa wiertarka udarowa.

Jeśli często korzystasz z urządzenia zasilanego bateryjnie, warto zapłacić wysoką cenę zakupu. Jeśli jesteś bardziej okazjonalnym użytkownikiem, dobrym miejscem do rozpoczęcia są tańsze modele, takie jak mini wkrętarka akumulatorowa. Znani producenci są dostępni już od 35 euro, produkty bez nazwy już od 20 euro.

W przypadku zwykłego wkrętarki akumulatorowej tanie produkty zaczynają się od 40 euro. Jeśli używasz go rzadko, te urządzenia wystarczą. Jeśli potrzebujesz go częściej do swoich projektów DIY, to urządzenie ze średniej półki cenowej o większej mocy niż tanie modele jest warte zachodu.

Wkrętarka akumulatorowa: test i zalecenia

Ceny wkrętarek akumulatorowych mogą się znacznie różnić. Najtańsze modele są dostępne od około 20 euro, a większość wkrętarek akumulatorowych można kupić za mniej niż 70 euro. Profesjonalne wkrętarki akumulatorowe zaczynają się od około 100 euro.

Wkrętarki akumulatorowe są dostępne od niedrogiego modelu podstawowego do droższego modelu profesjonalnego. Zanim zdecydujesz się na urządzenie, zastanów się, jak często będziesz go używać i jakie stawiasz wymagania.

Gdzie mogę kupić wkrętarkę akumulatorową?

W każdym dużym sklepie z narzędziami można kupić wkrętarki akumulatorowe dowolnego rodzaju. Oferują one duży wybór różnych modeli i producentów.

Zaletą kupowania w trybie offline jest to, że możesz wybierać różne modele i mieć po swojej stronie doświadczonego doradcę.

Poszczególne modele różnią się masą, rodzajem i rozmiarem uchwytu, rozkładem masy oraz sposobem wiercenia lub wkręcania.

Dzięki temu jedno narzędzie akumulatorowe lepiej pasuje do Twojej dłoni niż inne. Możesz nawet wypróbować wkrętarkę akumulatorową w niektórych sklepach ze sprzętem lub wypożyczyć ją przed zakupem.

Wkrętarki akumulatorowe są również dostępne online. Popularne sklepy to:

 • amazon.pl
 • ebay.pl
 • otto.de
 • Konrad
 • wykrzywienie
 • prawdziwy
 • notebooki tańsze
 • Lidl

Którzy znani producenci wkrętarek akumulatorowych są tam?

Wkrętarki akumulatorowe są oferowane przez wielu producentów. Oferta obejmuje zarówno niedrogie produkty bez nazwy, jak i urządzenia premium znanych marek. Chcielibyśmy przedstawić wam kilka tutaj.

Wkrętarka akumulatorowa Makita

„Czy możesz mi podać Makitę?”

Marka Makita jest teraz synonimem wkrętarek akumulatorowych. To japoński producent wkrętarek akumulatorowych i innych narzędzi – w sumie jest ich ponad 1000. Istnieje od 1915 roku i posiada również fabrykę w Niemczech.

Wkrętarka akumulatorowa firmy Bosch

Niemiecka firma Bosch produkuje również wkrętarki akumulatorowe i jest prawdopodobnie największym konkurentem Makity w tym kraju.

Firma Robert Bosch GmbH została założona w 1886 roku i oferuje zielone produkty konsumenckie oraz produkty dla przemysłu i handlu w kolorze niebieskim pod nazwą „Bosch professional”.

Inni znani producenci wkrętarek akumulatorowych to:

 • Metabo
 • Czarny pokład
 • DeWalt (część Black & Decker)
 • jednogłośnie
 • Worx

Rozwiązanie: Jakie są dostępne wkrętarki akumulatorowe i który z nich jest dla Ciebie odpowiedni?

Ogólnie narzędzia bezprzewodowe można podzielić na pięć głównych grup:

 • bezprzewodowy śrubokręt
 • Mini wkrętarka akumulatorowa
 • wiertarka bezprzewodowa
 • akumulatorowy klucz udarowy
 • akumulatorowa wkrętarka udarowa

W języku potocznym najczęściej używany jest termin wkrętarka akumulatorowa. Istnieje jednak wiele narzędzi zasilanych bateryjnie, które nadają się do szerokiej gamy zastosowań.

W zależności od planowanej lokalizacji, umiejętności manualnych, preferencji i budżetu, odpowiedni model wkrętarki akumulatorowej jest dla Ciebie szczególnie odpowiedni.

W poniższej sekcji chcemy pomóc Ci dowiedzieć się, który typ wkrętarki akumulatorowej jest najlepszy dla Ciebie i Twojego projektu DIY.

Aby pomóc Ci w wyborze, przedstawimy Ci różne rodzaje wkrętarek akumulatorowych. Następnie wyjaśnimy, jakie są ich zalety i wady oraz jak mogą wesprzeć Cię w Twoim projekcie.

Co wyróżnia wkrętarkę akumulatorową i jakie są jej zalety i wady?

Chcesz tylko od czasu do czasu dokręcić śrubę lub samodzielnie złożyć meble? W takim razie odpowiedni będzie dla Ciebie standardowy wkrętak akumulatorowy.

Jednak wiele wkrętarek akumulatorowych nie nadaje się do ciągłego użytkowania, ponieważ bateria jest zainstalowana na stałe, a zatem projekt jest bezczynny podczas ładowania.

Klasyczna wkrętarka akumulatorowa robi dokładnie to, co obiecuje jego nazwa – wkręca. Zwykły wkrętak akumulatorowy jest przeznaczony do wykonywania żmudnej pracy z wkrętarką za Ciebie.

Wkręca wkręty w drewno lub plastik dokładnie i przy minimalnym wysiłku z Twojej strony. Ponieważ jest przeznaczony tylko do wkręcania, nie nadaje się do wiercenia.

Zalety
 • Lekki
 • Tani
 • Wkręty dobrze w drewnie i plastiku
 • Poręczny
niekorzyść
 • Nie mogę wiercić
 • Często brak wymiennej baterii
 • Niski moment obrotowy
 • Nie nadaje się do metalu ani betonu

W rzeczywistości czyste modele śrubokrętów nie są dostarczane z uchwytem wiertarskim, ponieważ nie są przeznaczone do tego zastosowania. Czysta wkrętarka akumulatorowa ma zatem tylko magnetyczny uchwyt na bity. Może być wyposażony w szeroką gamę sześciokątnych nasadek śrubowych (bitów).

Zwykła wkrętarka akumulatorowa ma zwykle zainstalowaną na stałe baterię. To sprawia, że ​​jest to wygodniejsze, ale także oznacza, że ​​musisz zrobić sobie przerwę w pracy w czasie ładowania.

Masz mały budżet? Nie ma problemu! Istnieją już bardzo tanie wkrętarki akumulatorowe, które są wystarczające do okazjonalnego użytku. Jednak w przypadku długotrwałego użytkowania warto skorzystać z profesjonalnej wkrętarki akumulatorowej.

Co wyróżnia mini wkrętarkę akumulatorową i jakie są jej zalety i wady?

Do nowego mieszkania trzeba zmontować dużo mebli i już boli Cię ręka od wkręcania? W takim razie mini wkrętarka akumulatorowa jest dla Ciebie idealna.

Niedrogie mini wkrętarki akumulatorowe osiągają szczególnie dobre wyniki przy niewielkim budżecie i odciążają Cię od okazjonalnych prac związanych z wkręcaniem.

Mały wkrętak akumulatorowy należy również do kategorii czystych wkrętarek akumulatorowych. Mini wkrętarki akumulatorowe są często nazywane wkrętakami kieszonkowymi i często są noszone na szyi na smyczy.

Zalety
 • Bardzo przydatne
 • Tani
 • Zabawne dodatki
 • Idealny pomocnik na co dzień
niekorzyść
 • Niska siła śruby
 • Nie mogę wiercić
 • Długi czas ładowania
 • Nadaje się tylko do małych projektów

Małe akumulatorowe pomoce do wkręcania są łatwe do trzymania. Są lekkie, a dzięki niewielkim rozmiarom pasują również do niewielkich wnęk. Jednak przy tej wielkości wkrętarki akumulatorowej prawie nie ma zainstalowanej mocy.

Moment obrotowy popularnych modeli wynosi około 4,5 Nm. Jest to nadal niezwykłe w przypadku tak małego wkrętarki akumulatorowej i nadaje się do drobnych codziennych zadań, takich jak dokręcanie śrub. Mini wkrętarki akumulatorowe mają zawsze zainstalowany akumulator na stałe.

Mini śrubokręty są szczególnie dobre, jeśli chcesz tylko od czasu do czasu coś dokręcić lub jeśli lubisz samodzielnie montować meble – przy niewielkim wysiłku i dużej oszczędności czasu.

Boląca ręka to już przeszłość i to za niewielką cenę. Modele te należą do najtańszych wkrętarek akumulatorowych i ułatwiają pracę już od 35 euro.

Mini wkrętarki akumulatorowe są wyjątkowe dzięki dobrze przemyślanym i kreatywnym dodatkowym nasadkom, które sprawiają, że są prawdziwym cudem na co dzień. Znani producenci oferują szeroką gamę akcesoriów, od nasadek do młynka do przypraw i nasadek korkociągowych po nasadki do grilla.

Czym wyróżnia się wiertarko-wkrętarka akumulatorowa oraz jakie są jej zalety i wady?

Jeśli same śruby to dla Ciebie za mało, a od czasu do czasu potrzebujesz również wiertarki, to akumulatorowa wiertarko-wkrętarka jest Twoim wyborem.

W rzeczywistości większość wkrętarek akumulatorowych to w rzeczywistości wiertarki akumulatorowe. Są popularnym narzędziem, ponieważ łączą w jednym poręcznym narzędziu wiertarkę i wkrętarkę akumulatorową.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa jest szczególnie przydatna, jeśli dużo pracujesz z drewnem lub plastikiem. Wkrętarka akumulatorowa nie ma problemów z wkręcaniem lub wierceniem.

Zalety
 • Bezprzewodowe wiercenie i wkręcanie
 • dwubiegowa skrzynia biegów
 • Wiertła do drewna, plastiku i metalu
niekorzyść
 • Nie lekki
 • Akumulator nie wytrzymuje ciągłej pracy
 • Nie przewierca kamienia i betonu

Ponieważ akumulator jest wymienny, można kontynuować pracę z drugim akumulatorem podczas ładowania głównego akumulatora. Bateria to wymienna wtyczka na rękojeści wkrętarki akumulatorowej. Pozwala to uniknąć przerw spowodowanych załadunkiem i pozwala w pełni skoncentrować się na pracy.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, zwana również wiertarko-wkrętarką akumulatorową, pomoże Ci daleko poza montażem mebli. Zapewnia większą moc niż zwykły wkrętak akumulatorowy i jest wyposażony w uchwyt wiertarski. Potrzebujesz tego, aby móc mocować różne rozmiary wierteł.

Jeśli chcesz tylko wkręcać, możesz użyć szerokiej gamy bitów, które pasują do Twoich śrub. Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa ma dwa różne biegi.

Przekładnia wolna służy do mocnego wkręcania, a szybka do wiercenia otworów w plastiku lub drewnie.

Co wyróżnia akumulatorowy klucz udarowy oraz jakie są jego zalety i wady?

Zwykła wkrętarka akumulatorowa nie jest dla Ciebie wystarczająco mocna? Jeśli potrzebujesz mocnego wkrętarki akumulatorowej do dokręcania i odkręcania dużych śrub, spójrz na akumulatorowe klucze udarowe. Stosowane są głównie w obszarze montażu.

Akumulatorowy klucz udarowy może z łatwością wkręcić długie śruby gwintowane. Są one dokręcane za pomocą ciosu. Szczególnie wydajne urządzenia nadają się również na przykład do wymiany opon. Są wystarczająco mocne, aby poluzować śruby kół.

„Z udarem” oznacza, że ​​ta mocna wkrętarka akumulatorowa jest wyposażona w mechanizm udarowy. Zapewnia pulsacyjne, promieniowe stemple. Dodaj do tego ruch obrotowy i masz prawdziwy profesjonalny akumulatorowy klucz udarowy.

Moment obrotowy zwiększa się dzięki jednoczesnemu ruchowi obrotowemu i wibracjom. W zależności od modelu może wahać się od 100 Nm do nawet 650 Nm.

Zalety
 • Poluzowuje zaklejone śruby i nakrętki
 • Bardzo wysoki moment obrotowy
 • Może być używany w branży zawodowej
niekorzyść
 • Może być stosowany tylko do śrub i nakrętek sześciokątnych
 • Prawie żadnych przypadków użycia w środowisku prywatnym (np. zmiana opon)
 • Drogi

Akumulatorowe klucze udarowe są zaprojektowane w taki sposób, aby użytkownik mógł je kontrolować pomimo wysokiego momentu obrotowego. Osiąga się to dzięki temu, że momenty obrotowe działają bezpośrednio i prawie bez odwrotnego momentu obrotowego na mocowanie śrubowe poprzez tak zwane odsprzęganie masy w młotku i nie muszą być równoważone przez użytkownika.

Szczególnie ważne jest, aby przy zakupie uwzględnić rozmiar wkrętarki akumulatorowej z udarem.

Powinno to zależeć od przeznaczenia lub rodzaju śruby. W ten sposób można uniknąć przeciążenia i ewentualnego złamania śruby.

Czym wyróżnia się akumulatorowa wiertarko-wkrętarka wielofunkcyjna oraz jakie są jej zalety i wady?

Drewno i plastik to dla Ciebie za mało i chcesz zostać profesjonalnym majsterkowiczem? Następnie chwyć wiertarkę udarową.

Dzięki akumulatorowej wiertarce udarowej wprowadzasz do domu prawdziwe profesjonalne narzędzie, które wesprze Cię we wszystkich projektach związanych z majsterkowaniem.

Dzięki akumulatorowej wiertarce udarowej możesz zarówno wkręcać, jak i wiercić. To jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z udarem. Dzięki przełączanemu mechanizmowi perkusyjnemu, nawet twardy materiał, taki jak metal lub beton, Cię nie powstrzyma.

Pulsujące uderzenie osiowe zwiększa moment obrotowy, a narzędzie akumulatorowe ma większą moc penetracji betonu i kamienia. W zależności od modelu można osiągnąć moment obrotowy do 85 Nm.

Zalety
 • Wszystko w jednym bezprzewodowym narzędziu
 • Wysoki moment obrotowy
 • Idealny do twardych materiałów
niekorzyść
 • Słabsze niż elektryczne wiertarki udarowe
 • Umiarkowana siła uderzenia
 • drogi

Zapewnia dużą moc i może być łatwo prowadzony przez użytkownika ze względu na zwykle niski moment obrotowy wsteczny. Dzięki temu możesz pracować precyzyjnie i bezbłędnie.

Największą zaletą akumulatorowej wiertarki udarowej jest to, że obejmuje ona wszystkie możliwe zastosowania i potrzebujesz tylko tego jednego urządzenia. Dlatego akumulatorowa wiertarka udarowa znajduje się w wyższym segmencie cenowym.

Nie należy jednak zapominać, że jest to akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa, której nie można porównać z przewodową wiertarką udarową, która ma moc niezbędną w każdych warunkach.

Ponieważ masz wszystkie funkcje w jednym urządzeniu, cena jest nieco wyższa. Ale nie musisz do tego kupować żadnych dodatkowych narzędzi.

Kryteria zakupu: Możesz wykorzystać te czynniki do porównania i oceny wkrętarek akumulatorowych

Poniżej chcielibyśmy pokazać, jakie czynniki można wykorzystać do porównania i oceny wkrętarek akumulatorowych. Ułatwi Ci to podjęcie decyzji, czy konkretna wkrętarka akumulatorowa jest dla Ciebie odpowiednia, czy nie.

Podsumowując, są to:

 • Waga
 • występ
 • Paczka baterii
 • cel, powód
 • Rodzaj uchwytu narzędziowego
 • przyjazność dla użytkownika
 • Lampka ledowa
 • akcesoria

Waga

Mini wkrętarki akumulatorowe, wkrętarki akumulatorowe, wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, akumulatorowe wkrętarki udarowe i akumulatorowe wiertarko-wkrętarki mają ze względu na swoje funkcje bardzo różne masy.

Ogólnie rzecz biorąc, różne modele wkrętarek akumulatorowych mieszczą się w następujących klasach wagowych:

typ wkrętarki akumulatorowejWaga
Mini wkrętarka akumulatorowaokoło 0,3 do 0,5 kg
bezprzewodowy śrubokrętokoło 0,5 do 0,8 kg
wiertarka bezprzewodowaokoło 0,8 do 1,8 kg
akumulatorowy klucz udarowyok. 1,4 do 2,8 kg
akumulatorowa wkrętarka udarowaok. 1,5 do 2,2 kg

Teraz możesz się zastanawiać, dlaczego waga jest tak ważna. W zależności od tego, jak długo trwa Twój projekt, wkrętarkę akumulatorową będziesz mieć prawie przez cały czas w dłoni.

Nawet jeśli będziesz musiał pracować nad głową lub pod złym kątem, bardzo szybko zauważysz dodatkowy ciężar. Dlatego ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jaki rodzaj wkrętarki akumulatorowej chcesz, aby uniknąć niepotrzebnego dźwigania.

Wkrętarka akumulatorowa: test i zalecenia

Waga narzędzia jest szybko zauważalna. Dlatego jest to ważne kryterium. (Źródło obrazu: pexels.com / JESHOOTS.com)

Jeśli naprawdę chcesz tylko od czasu do czasu coś skręcać, zdecydowanie polecamy super lekkie mini wkrętarki akumulatorowe. Jeśli wolisz trochę więcej mocy, a jednocześnie jesteś lekki, odpowiedni będzie dla Ciebie zwykły wkrętak akumulatorowy.

Nawet w przypadku przeciętnie cięższych akumulatorowych wiertarek udarowych i akumulatorowych wkrętarek udarowych istnieją niewielkie wyjątki, które ważą nawet mniej niż dwa kilogramy.

występ

Aby móc ocenić wydajność wkrętarki akumulatorowej, szczególnie ważną rolę odgrywają napięcie akumulatora, maksymalny moment obrotowy i liczba bez obciążenia.

Rodzajwoltmoment obrotowy
Mini wkrętarka akumulatorowa3,6V4,5 Nm
Wkrętarka akumulatorowa w średniej cenie10,8 V do 18 VOkoło 30Nm
Profesjonalna wkrętarka akumulatorowa18 vOkoło 50Nm

Mini wkrętarki akumulatorowe zaczynają się od napięcia akumulatora 3,6 V. Litera V oznacza wolty. W przypadku innych wkrętarek akumulatorowych powszechne są napięcia 10,8 V, 12 V, 14,4 V i 18 V.

Paczka baterii

Główną cechą wkrętarki akumulatorowej jest bateria. Wszystko stoi i upada razem z nim. Zapewnia maksymalną mobilność, ale powinien też działać niezawodnie. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę rodzaj, pojemność i czas ładowania akumulatora, ale także możliwość jego wymiany.

typy baterii

Rodzaj akumulatora jest niezwykle ważny dla udanej pracy. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie rodzaje akumulatorów litowo-jonowych są obecnie najlepszym wyborem dla wkrętarki akumulatorowej. Są one wykorzystywane głównie ze względu na ich zalety.

Poprzednie warianty akumulatorów, takie jak akumulatory niklowo-kadmowe i akumulatory hybrydowe niklowo-metalowe, są stosowane bardzo rzadko i najczęściej w niedrogich narzędziach akumulatorowych.

Bateria niklowo-kadmowa

Bateria niklowo-kadmowa to najstarszy model baterii. Największą zaletą jest krótki czas ładowania. Niektóre urządzenia można w pełni naładować w ciągu zaledwie godziny.

Wadami są jednak tzw. efekt pamięci i samorozładowanie. Efekt pamięci oznacza, że ​​bateria zachowuje stan naładowania.

Jeśli więc ładujesz akumulator, gdy nie jest całkowicie rozładowany, będzie on ładowany tylko do poziomu, który miał przed ładowaniem.

W przypadku nieprawidłowego użycia i zignorowania bardzo szybko otrzymasz wkrętarkę akumulatorową o pojemności zaledwie połowy baterii.

Akumulator hybrydowy niklowo-metalowy

Akumulatory hybrydowe niklowo-metalowe to dalszy rozwój akumulatorów niklowo-kadmowych. Położono w nich wiele nadziei, ponieważ są mniej toksyczne.

Niestety mają dokładnie te same wady, co model niklowo-kadmowy. Jedyną zaletą tego typu baterii jest funkcja szybkiego ładowania.

Bateria litowo-jonowa

Akumulatory litowo-jonowe są najczęściej używane w wkrętarkach bezprzewodowych. W porównaniu z poprzednimi dwoma typami baterii mogą być używane dłużej i efektywniej.

Kolejną zaletą jest to, że samorozładowanie prawie nie ma na nie wpływu. Jeśli więc nie podniesiesz wkrętarki akumulatorowej dopiero kilka tygodni później, niekoniecznie musisz ją ładować, aby móc z niej korzystać.

Wkrętarka akumulatorowa: test i zalecenia

Wkrętarka akumulatorowa swoją mobilność zawdzięcza baterii. Dlatego typ baterii odgrywa główną rolę w użytkowaniu tego urządzenia. (Źródło obrazu: 123rf.com / grigvovan)

Dużą wadą jest ograniczona liczba cykli ładowania. W wyniku utleniania elektrolity w środku rozkładają się, a bateria po pewnym czasie staje się bezużyteczna. Nie dotyczy to baterii niklowo-kadmowych.

Polimerowa bateria litowo-jonowa

Polimerowa bateria litowo-jonowa to najnowszy model baterii litowo-jonowej.

Ma te same zalety i wady, ale różni się jednym drobnym szczegółem: ponieważ nie stosuje się już płynnych elektrolitów, a metalowa obudowa nie jest konieczna, można zaoszczędzić sporo wagi.

Ogólnie zalecamy zakup wkrętarki akumulatorowej z baterią litowo-jonową. Jeśli więc pracujesz głównie nad głową i podłączasz lampy, lepiej nadaje się polimerowa bateria litowo-jonowa.

Jeśli chcesz kupić używaną wkrętarkę akumulatorową, zwróć uwagę na typ baterii. Nowoczesne wkrętarki akumulatorowe produkowane są na baterie litowo-jonowe. Jednak starsze typy akumulatorów są nadal w obiegu, jeśli chodzi o używane narzędzia bezprzewodowe.

Wymienna bateria

Lekkie z wbudowaną baterią czy bardziej profesjonalne urządzenie z wymienną baterią i cięższe? To zależy od twoich preferencji.

Jeśli pracujesz tylko nad małymi projektami i od czasu do czasu używasz wkrętarki akumulatorowej, możesz zdecydować się na wbudowaną baterię.

Wadą wbudowanego akumulatora jest to, że nie można kontynuować pracy, gdy akumulator wymaga naładowania. Dlatego zawsze musisz brać pod uwagę czasy ładowania swojej wkrętarki akumulatorowej.

Wkrętarka akumulatorowa: test i zalecenia

Bardziej profesjonalne urządzenia wyposażone są w wymienną baterię. W większości modeli można to poluzować i zapiąć za pomocą szybkozłączki. Dzięki temu wymiana baterii jest szybka i łatwa.

Jeśli bateria się wyczerpuje, możesz po prostu wyjąć pustą baterię i włożyć nową baterię. Możesz więc od razu kontynuować pracę.

pojemność baterii

Pojemność akumulatora jest podana w miliamperogodzinach (mAh) lub amperogodzinach (Ah).

Jeśli akumulator ma pojemność 1500 mAh lub 1,5 Ah, oznacza to, że dostarcza 1500 amperów przez godzinę lub 500 amperów przez trzy godziny, a następnie należy go naładować.

Wkrętarka akumulatorowa: test i zalecenia

Badanie rynku (03/22): Korzystając z metod naukowych, przeprowadziliśmy badanie rynku, w którym przyjrzeliśmy się bliżej 68 produktom z kategorii wkrętarek akumulatorowych. Chcemy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób na rynku rozkłada się charakterystyczna dla produktu pojemność baterii. Dzięki temu możesz lepiej ocenić, który rodzaj produktu jest dla Ciebie odpowiedni. Wyniki naszych badań naukowych można zobaczyć na powyższym wykresie. (Źródło: Reprezentacja własna)

Kiedy pracujesz z wkrętarką akumulatorową z pełną mocą, musisz ją ładować szybciej niż przy wkręcaniu z małą mocą.

Dlatego przy zakupie wkrętarki akumulatorowej należy zwrócić uwagę na pojemność baterii. Im wyższy, tym dłużej możesz pracować z urządzeniem na pełnej mocy, zanim będziesz musiał je naładować.

Małe modele mają pojemność akumulatora tylko około 1,5 Ah, podczas gdy prawdziwa wkrętarka akumulatorowa ma pojemność 4 Ah. Jest to logiczne, jeśli weźmie się pod uwagę możliwe zastosowania wkrętarki akumulatorowej.

Bateria jest sercem wkrętarki akumulatorowej.

Wkrętarka akumulatorowa wymaga ogromnej mocy do poluzowania mocno dokręconych śrub lub nakrętek. Gdyby był wyposażony tylko w akumulator o pojemności 1,5 Ah, musiałby go naładować po zmianie trzech opon samochodowych.

Jak długo minie wkrętarka akumulatorowa o pojemności 1,5 Ah zależy od wielkości śrub i materiału w jakim mają być wkręcane.

Jeśli chcesz, aby Twój nowy wkrętak akumulatorowy wykonywał ciężką pracę z dużymi śrubami i twardymi materiałami, upewnij się, że kupiłeś akumulator o większej pojemności.

czas ładowania

Czas ładowania jest szczególnie ważny, jeśli nie masz wymiennej baterii lub baterii zapasowej. Różni się w zależności od urządzenia i dlatego może zmusić Cię do dłuższej przerwy w pracy.

Jeśli jesteś w trakcie swojego projektu i chcesz kontynuować pracę w skupiony sposób, może to być dość denerwujące.

Nowoczesne akumulatory litowo-jonowe są często wyposażone w funkcję szybkiego ładowania i pozwalają na dalszą pracę już po 15 minutach. Wkrętarki bezprzewodowe, które nie mają tej funkcji, mogą ładować się od jednej do trzech godzin.

Patrykzłota rączka

Baterie litowo-jonowe należy przechowywać w temperaturze pokojowej.
Zbyt wysokie temperatury przyczyniają się do zużycia baterii. Szkodliwy jest również mróz, dlatego nie należy przechowywać urządzenia na zewnątrz przez zimę.

Akumulator nie powinien być w pełni naładowany nawet przed dłuższym okresem nieużywania, w przeciwnym razie może pogorszyć się wydajność akumulatora.

(Źródło: build.de)

Zanim kupisz, zastanów się, jak długo będziesz jednorazowo korzystać z narzędzia bezprzewodowego. Wtedy możesz zdecydować, czy bardziej sensowna jest wkrętarka akumulatorowa z wbudowaną baterią, czy z wymienną baterią i baterią zapasową.

cel, powód

Czy od czasu do czasu skręcasz meble, regularnie zaczynasz projekty DIY, czy na co dzień pracujesz? To pytanie jest ważne, ponieważ zależy od tego, czy wybierzesz model początkujący, czy profesjonalny danego typu wkrętarki akumulatorowej.

Jeśli rzadko potrzebujesz urządzenia, z pewnością możesz sięgnąć po produkt z niższego segmentu cenowego. Na przykład wymienna bateria wtyczkowa nie jest dla Ciebie niezbędna, ponieważ możesz łatwo zaakceptować przerwy na ładowanie.

Jeśli jednak częściej pracujesz z wkrętarką akumulatorową lub nawet potrzebujesz jej zawodowo, ważne jest urządzenie, które wytrzyma ciągłą pracę. Takie modele znajdziesz głównie w średnim i wyższym segmencie cenowym.

Zwróć szczególną uwagę na wydajność wkrętarki akumulatorowej i wymiennej baterii wtykowej. Możesz więc po prostu kontynuować pracę z drugim akumulatorem podczas fazy ładowania.

Rodzaj uchwytu narzędziowego

Uchwyt narzędziowy jest znormalizowany dla większości wkrętarek akumulatorowych i wiertarek akumulatorowych. Zwykłe wkrętarki akumulatorowe i mini wkrętarki akumulatorowe mają uchwyt na bity, do którego można przymocować sześciokątny bit ¼ cala.

¼ cala, co odpowiada 6,35 mm, to standardowy wymiar dla bitów sześciokątnych. Istnieją wyjątki, takie jak bity mini 4 mm, do których trzeba by wtedy użyć adaptera.

Wkrętarka akumulatorowa: test i zalecenia

Dzięki odpowiednim końcówkom wkrętarka akumulatorowa staje się wszechstronnym narzędziem. (Źródło obrazu: 123rf.com / ka2shka)

Akumulatorowy klucz udarowy przeznaczony do większych nakrętek i śrub będzie wyposażony w ½-calowy uchwyt narzędziowy do bitów kwadratowych. Jeśli chcesz użyć z tym bitów szesnastkowych, musisz użyć adaptera.

Należy jednak pamiętać, że nie można używać bezprzewodowego klucza udarowego do zwykłych projektów remontowych w domu. Nadaje się tylko do potężnych zadań.

Wiertarki akumulatorowe i akumulatorowe wiertarko-wkrętarki udarowe są wyposażone w regulowany uchwyt wiertarski do mocowania narzędzia. Większość uchwytów wiertarskich można regulować w zakresie od 1 do 10 mm, niektóre modele od 1,5 do 13 mm.

Aby móc używać bitów, potrzebny jest uchwyt do bitów, który jest zaciśnięty w uchwycie wiertarskim.

Wkrętarka akumulatorowa: test i zalecenia

Aby wywiercić, wystarczy zamocować wiertło o odpowiednim rozmiarze w uchwycie wiertarskim. Tutaj musisz obserwować maksymalne i minimalne otwarcie uchwytu wiertarskiego. Zbyt dużego wiertła w ogóle nie da się włożyć, co szybko się zorientujesz.

Problem z wiertłem, które jest zbyt małe, polega na tym, że uchwyt wiertarski nie może go prawidłowo uchwycić i nie uzyskuje niezbędnego uchwytu. Jeśli mimo wszystko spróbujesz, nie będzie prawidłowo wiercić, wypadnie lub odłamie się, ponieważ próbujesz go ustabilizować ze zbyt dużą siłą.

Wiertarka akumulatorowa Einhell prezentowana na naszej stronie internetowej jest bardzo praktyczna. Dzięki temu uchwyt wiertarski można łatwo wyjąć, a uchwyt na bity jest schowany za nim.

przyjazność dla użytkownika

Przydatność dla małych dłoni

To, czy wkrętarka akumulatorowa jest odpowiednia dla małych dłoni, jest zwykle pomijane w testach, a także przez producentów.

Nie można jednak zakładać, że skrajności, takie jak mini wkrętarka akumulatorowa czy wiertarka udarowa, będą równie wygodne w rękach osób wysokich i niskich.

Wkrętarka akumulatorowa: test i zalecenia

Właściwy chwyt jest ważnym czynnikiem w korzystaniu z wkrętarki akumulatorowej tak efektywnie, jak to możliwe i bez ryzyka obrażeń. Więc upewnij się, że dobrze go trzymasz. (Źródło obrazu: pexels.com / rawpixel.com)

Częstym problemem w przypadku dłoni, które są za małe lub za duże, jest to, że nie można łatwo dosięgnąć dźwigni przełączającej, aby przełączyć się z kierunku zgodnego z ruchem wskazówek zegara na przeciwny do ruchu wskazówek zegara. Każdy, kto musi ciągle sięgać po włącznik, mimo że ma zbyt małe lub duże dłonie, często odczuwa ból w dłoniach.

Węższe i lżejsze modele wkrętaków akumulatorowych z miękkim uchwytem, ​​który można wygodnie trzymać, są odpowiednie dla mniejszych dłoni. Niższa waga umożliwia bezpieczne prowadzenie narzędzia.

miękki uchwyt

Modele wkrętarek akumulatorowych są dostępne z normalnym plastikowym uchwytem lub miękkim gumowym uchwytem.

Miękki uchwyt pozwala na bezpieczne i wygodne trzymanie wkrętarki lub wiertarki, zwłaszcza podczas dłuższej pracy. W ten sposób unikasz punktów nacisku, modzeli i pęcherzy, ponieważ wrażliwe obszary dłoni są dobrze wyściełane.

Plastikowy uchwyt nie pozwoli na trzymanie urządzenia tak wygodnie, jak miękki uchwyt. Twoja ręka może się ześlizgnąć i nieprzyjemnie docisnąć materiał do dłoni. Może to powodować bolesne obszary.

Gumowy uchwyt jest bardziej ergonomiczny i zabezpiecza pracę. Urządzenie na baterie nie może wyślizgnąć się z dłoni, ponieważ leży bezpiecznie w dłoni nawet w spoconych dłoniach.

Spocone dłonie to duży problem z plastikową rączką. Uniemożliwia bezpieczne i precyzyjne prowadzenie urządzenia, ponieważ uchwyt nie zapewnia już niezbędnego chwytu.

Czy wiesz, że istnieją szyny na dłonie, które zapewniają dodatkowe wsparcie nadgarstka?

Naprężenie stawu może powodować ból podczas niektórych prac wiertniczych. Zwłaszcza jeśli masz już problemy z nadgarstkiem lub często wykonujesz prace wiertnicze, powinieneś zaopatrzyć się w szynę.

Tom

Podczas pracy z wkrętarką akumulatorową lub wiertarką należy przestrzegać zwykłych okresów odpoczynku. Wyjątkiem są mini wkrętarki akumulatorowe lub własny dom, w którym nie można nikomu przeszkadzać.

Poziom hałasu jest mierzony w decybelach (dB). Dla odpowiednich modeli wkrętarek akumulatorowych uzyskano następujące średnie poziomy hałasu:

typ wkrętarki akumulatorowejPoziom hałasu w decybelach dB
Mini wkrętarki akumulatorowe i zwykłe wkrętarki akumulatorowemniej niż 70dB
akumulatorowy klucz udarowyokoło 70 do 80 dB
akumulatorowy klucz udarowyokoło 100dB
akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowaokoło 90dB

Przyjmuje się, że hałas do 80 dB nie uszkadza ludzkiego słuchu. Jeśli jednak masz wcześniej chorobę, powinieneś już używać ochrony słuchu w tej wartości.

Podczas korzystania z urządzeń o poziomie hałasu powyżej 80 dB należy zawsze pracować z ochronnikami słuchu. Ludzki słuch jest bardzo wrażliwy i raz uszkodzony nie regeneruje się.

Lampka ledowa

Lampki LED na główce wkrętarki akumulatorowej lub wiertarki umożliwiają precyzyjną pracę. W ten sposób możesz wyraźnie zobaczyć swoje oznaczenia planowanego otworu i nie wiercić źle.

Niestety nie wszystkie wkrętarki akumulatorowe są wyposażone w oświetlenie. Jednak dioda LED jest na wagę złota, zwłaszcza przy słabym oświetleniu lub w ciasnych kątach.

W większości modeli wkrętarek akumulatorowych dioda LED zapala się, gdy tylko naciśniesz przepustnicę. Niektóre urządzenia mają stopień pośredni wbudowany w dźwignię przepustnicy. Jeśli dźwignia jest lekko wciśnięta, lampka zapala się. Jeśli naciśniesz człowieka mocniej, silnik się włączy.

Wyższa cena nie gwarantuje, że elektronarzędzie bezprzewodowe jest wyposażone w oświetlenie, ani nie wskazuje na to, jak dobre jest.

Istnieją drogie wkrętarki akumulatorowe, które nie mają oświetlenia, podczas gdy model tani lub z dyskontu je ma.

akcesoria

Aby móc pracować z wkrętarką akumulatorową, potrzebujesz różnych nasadek. Zależą one przede wszystkim od tego, czy chcesz wkręcać, czy wiercić.

Nasadka śrubowa – zwana bitem – jest niezbędna do śrub, których będziesz potrzebować do projektu. Po prostu podłącza się go do urządzenia i wyciąga ponownie w ten sam sposób. Bity są w większości magnetyczne i pomagają precyzyjnie wtopić śrubę w materiał.

Aby móc wiercić, należy zacisnąć wiertło o odpowiednim rozmiarze w uchwycie wiertarskim wkrętarki akumulatorowej lub akumulatorowej wkrętarki udarowej.

W większości przypadków uchwyt wiertarski ma szybkozłączkę i można go łatwo poluzować, ale także dokręcić przy niewielkim wysiłku. Uchwyt wiertarski jest przekręcany w celu otwarcia i ponownie dokręcony po włożeniu wiertła.

Czy wiesz, że istnieją różne rodzaje zabawnych esejów?

Na przykład z korkociągiem możesz dostać swoje ulubione wino jeszcze szybciej niż zwykle. Dmuchawa do grilla pomoże Ci zminimalizować wysiłek przy ognisku i szybciej się przygotować.

Nie będziesz ich potrzebować do projektu DIY, ale przydadzą się podczas późniejszego relaksu.

Ciekawostki: Fakty, które warto wiedzieć o wkrętarkach akumulatorowych

Teraz jesteś dobrze poinformowany o wkrętarkach akumulatorowych. Abyś wiedział, jak najlepiej z niego korzystać i co jeszcze należy wziąć pod uwagę, podsumowaliśmy inne interesujące informacje w następnej sekcji.

Czy możesz pożyczyć wkrętarkę akumulatorową?

tak, możesz Każdy większy sklep z artykułami żelaznymi oferuje wynajem sprzętu.

Dzięki temu możesz wyczuć urządzenie, które możesz chcieć kupić. Jeśli potrzebujesz, możesz również pożyczyć narzędzie bezprzewodowe, którego potrzebujesz rzadziej.

jaki jest moment obrotowy?

Moment obrotowy lub maksymalny moment obrotowy wskazuje, jaką moc ma Twoja wkrętarka akumulatorowa. Podawana jest w niutonometrach (Nm). Jak już pokrótce opisano, większość wkrętarek akumulatorowych ma dwa biegi i bezstopniową regulację prędkości.

Pierwszy bieg przeznaczony jest do mocnego wkręcania, drugi do szybkiego wiercenia. Teraz, gdy pracujesz z wkrętarką akumulatorową, chcesz, aby wkręt był równy z powierzchnią materiału i nie wchodził zbyt głęboko ani nie wystawał.

Ustawienie maksymalnego momentu obrotowego pomaga nie przestrzelić celu. Często podaje się dwa różne maksymalne momenty obrotowe.

Jeden do miękkiego i jeden do twardego wkręcania. To dotyczy materiału. Miękka obudowa na śruby to drewno.

Jeśli dokręciłeś zbyt mocno, wbijesz wkręt zbyt głęboko w drewno i nie będzie on równo z powierzchnią. Jeśli ustawiłeś zbyt niski moment dokręcania, śruba nadal będzie wystawała z materiału.

Obudowa z twardą śrubą jest metalowa. Jeśli wybrałeś tutaj zbyt wysoki moment dokręcania, ryzykujesz, że śruba wyłamie się na końcu, ponieważ metal nie ustąpi.

Należy również zachować ostrożność w przypadku płyt gipsowo-betonowych. Jeśli ustawisz zbyt wysoki moment dokręcania, łeb śruby zostanie wciągnięty w materiał, powodując pęknięcie płyty gipsowo-betonowej.

Wiele wkrętarek akumulatorowych i wiertarek akumulatorowych ma ręcznie regulowany moment obrotowy. Znajduje się bezpośrednio za uchwytem wiertarskim i wygląda jak tarcza z różnymi numerami.

Możesz podejść do prawidłowego momentu obrotowego. Jeśli chcesz wkręcić w płytę gipsowo-betonową, możesz najpierw wybrać moment obrotowy 1, ponieważ jest to najniższy w przypadku bardzo miękkiego materiału. Jeśli śruba trochę wystaje, można zwiększyć moment obrotowy.

Z biegiem czasu poczujesz, jaki moment obrotowy jest odpowiedni dla jakiego materiału.

Jakie bity są dostępne dla jakich profili śrubowych?

Wkrętarki akumulatorowe są bezużyteczne bez bitów. Tylko dzięki licznym profilom zatrzaskowym stają się cudownym narzędziem.

Wkrętarka akumulatorowa posiada uchwyt na bity, dzięki któremu można mocować bity. Dla każdego profilu śrubowego są bity. Są dostępne w różnych wzorach i można je kupić w tak zwanych pudełkach orzechowych.

Poniżej chcielibyśmy przedstawić Państwu najpopularniejsze profile śrubowe.

Najbardziej znane profile śrubowe to rowkowane i Phillips, a także Pozidriv i Torx.

 • Szczelina: Wada – brak podparcia bocznego. Jeśli wkręcasz te śruby z większą prędkością, bit ma tendencję do wysuwania się z profilu.
 • Głowa Phillipsa (głowa Phillipsa): Trzyma wędzidło pośrodku. Jednak im wyższa prędkość, tym więcej siły trzeba użyć, aby nie dopuścić do wypadnięcia wiertła z profilu.
 • Pozidriv: Oprócz profilu Phillipsa, mniejszy krzyż, który jest przesunięty o 45 stopni. Podobne problemy jak normalny profil Phillipsa.
 • Torx: Nie lejkowaty jak inne profile, ale profil falisty w kształcie gwiazdy z sześcioma zaokrąglonymi końcówkami. Typy Torx optymalizują przenoszenie momentu obrotowego, np. TorxPlus, TorxTR, TorxPlusSecurity.

Ponadto należy wymienić śruby z łbem sześciokątnym. Ten profil może być wewnętrzny lub zewnętrzny.

 • Wewnętrzny profil sześciokątny: stosunkowo słaba transmisja mocy. Profil śruby może się odkształcić. np. śruby Ikea.
 • Zewnętrzny profil sześciokątny: wymagane są klucze nasadowe. Śruba nie ma profilu, w który wkładana jest końcówka, ale nasadka musi być nasunięta na śrubę.

Typowym przykładem śrub z łbem sześciokątnym są śruby w oponach samochodowych. Jednak do ich dokręcenia nie można użyć zwykłego wkrętarki akumulatorowej, potrzebny jest akumulatorowy klucz udarowy, który jest wystarczająco duży i wystarczająco mocny.

Jakie są rodzaje śrub?

Prawie wszystko jest połączone śrubami. Mówiąc banalnie, są to po prostu gwintowany trzpień, który można również poluzować ponownie po przykręceniu, obracając w przeciwnym kierunku.

Śruby są dostępne we wszystkich rozmiarach , od maleńkich śrub w mechanizmie zegarowym po grube dwumetrowe śruby, które łączą ze sobą duże konstrukcje.

Wkrętarka akumulatorowa: test i zalecenia

Śruba to nie tylko śruba. Na przykład, w porównaniu ze śrubą metalową, śruba do drewna nie potrzebuje nakrętki, aby skutecznie ją zamocować. (Źródło obrazu: pexels.com / Alexas_Photos)

Istnieją dwa główne rodzaje wkrętów: wkręty do drewna i wkręty do metalu.

Wkręty do drewna mają z przodu spiczastą i stożkową konstrukcję. Więc wcinasz się w drewno podczas wkręcania. Wyjątkowe jest to, że nie potrzebują one odpowiednika do ich trzymania, ale po prostu łączą dwa kawałki drewna przez nitkę.

Z drugiej strony śruby metalowe potrzebują odpowiednika (np. nakrętki) do trzymania.

Większość śrub składa się z łba i części gwintowanej. Różne profile śrub są osadzone w łbie śruby.

Tutaj używane są bity. W rzeczywistości są też śruby bez łba. Należą do nich np. kołki gwintowane.

Dalsza lektura: Źródła i ciekawe linki

[1] http://www.heimwerker.de/haus/tools/tools-in-der-werkstatt/akkuschrauber.html

[2] http://www.immo-magazin.de/heimwerker-akkuschrauber-was-auf-muss-ich-beim-kauf-achten/

[3] https://www.bauen.de/a/der-akkuschrauber-das-a-und-o-beim-heimwerken.html#c20897

Źródło obrazu: pixabay.com / der_simon_de

Warum kannst du mir vertrauen?

podobne posty