Klucz udarowy Makita: test i zalecenia

Klucz udarowy MakitaOstatnia aktualizacja: 10 grudnia 2020 r.

Nasze podejście

13Analizowane produkty

16zainwestowanych godzin

2badane badania

68zebrane komentarze

Czy lubisz pracować przy pojazdach lub innych przedmiotach prywatnie lub komercyjnie i chcesz to robić tak wydajnie i bez wysiłku, jak to tylko możliwe? Następnie w tym artykule przedstawimy Ci narzędzie, za pomocą którego możesz to zrobić optymalnie.

Klucze udarowe są pomocną alternatywą, jeśli chodzi o odkręcanie starych śrub lub dokręcanie nakrętek. Być może widziałeś już wcześniej zmianę opon w Formule 1 i byłeś pod wrażeniem szybkości zespołu mechaników.

Dzięki naszemu testowi klucza udarowego Makita 2022 trudno będzie osiągnąć ten poziom, ale klucz udarowy pozwoli zaoszczędzić dużo energii i czasu podczas majsterkowania przy samochodzie lub prywatnym projekcie.


podstawowe informacje w skrócie

 • Klucze udarowe są potrzebne, jeśli trzeba poluzować lub dokręcić śruby. Mechaniczny ruch udarowy silnika pozwala zaoszczędzić dużo energii.
 • Klucze udarowe doskonale nadają się do pracy przy samochodzie. Za pomocą tego narzędzia dokręcanie nakrętek może być bardzo wydajne.
 • W przypadku kluczy udarowych należy zwracać uwagę na moment obrotowy. Im wyższy moment obrotowy, tym większa siła wywierana.

Klucze udarowe Makita: ulubione redaktorów

Najlepszy klucz udarowy do warsztatu hobbystycznego


Ostatnie aktualizacje cen: amazon.pl (03.04.22, 03:46), inne sklepy (03.04.22, 12:47)

Czy chciałbyś otrzymać klucz udarowy, ale nadal masz niewielkie doświadczenie w jego obsłudze. Wtedy Makita DTD152Z to idealny początek nauki pewnych podstaw. Akumulatorowy klucz udarowy ma średni poziom wydajności z momentem obrotowym 160 Nm.

Z Makita DTD152Z możesz zacząć i zacząć wkręcać własny samochód. Należy jednak zachować ostrożność i ponownie dokręcić wszystkie nakrętki i śruby kluczem.

Najlepszy pośredni klucz udarowy


Ostatnie aktualizacje cen: amazon.pl (03.04.22, 03:46), inne sklepy (03.04.22, 12:47)

Klucz udarowy Makita DTW190Z jest idealny dla tych, którzy mają już pewne doświadczenie, takie jak wymiana opon samochodowych. To ergonomicznie zaprojektowane narzędzie wygodnie leży w dłoni dzięki gumowemu uchwytowi i ma moment obrotowy do 190 Nm. Dzięki pracy bateryjnej można go bez problemu stosować również w każdej sytuacji.

Jeśli szukasz solidnego i niezawodnego wkrętarki akumulatorowej, zdecydowanie warto rozważyć Makita DTW190Z. Praca przy samochodzie lub przy prywatnych projektach jest z tym dziecinnie prosta.

Najlepszy klucz udarowy dla rzemieślników


Ostatnie aktualizacje cen: amazon.pl (03.04.22, 03:46), inne sklepy (03.04.22, 12:47)

Jeśli szukasz klucza udarowego o bardzo wysokim momencie obrotowym, Makita DTW1001Z od razu rzuca się w oczy. Przy sile do 1050 Nm prawie żadna śruba nie jest zbyt dokręcona. Dodatkowo, dzięki opcji trzystopniowej, można go idealnie dopasować do dowolnej śruby lub nakrętki, a gumowy uchwyt zapewnia pewny chwyt i stałą kontrolę podczas całego procesu dokręcania.

Absolutnie nie możesz się pomylić z DTW1001Z. Jednak powinieneś mieć już pewne doświadczenie, aby z niego korzystać, aby mieć pewne wyczucie.

Kryteria zakupu i oceny kluczy udarowych Makita

Poniżej chcielibyśmy opisać kilka kryteriów, na które należy zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Rozróżniamy różne właściwości kluczy udarowych Makita.

W poniższej sekcji porad wymieniamy również kilka aspektów, które pomogą Ci w procesie zakupu.

Kryteria, których można użyć do kompleksowej oceny klucza udarowego Makita, obejmują:

W kolejnych akapitach wyjaśnimy, co jest ważne dla poszczególnych kryteriów.

wydajność silnika

Prawdopodobnie najważniejszym punktem są osiągi silnika. Od tego zależy moc, z jaką może pracować klucz udarowy. Im wyższa wydajność, tym łatwiej poluzować lub dokręcić mocno dokręcone nakrętki i śruby.

Tak zwany moment obrotowy jest podawany w Nm. Ta specyfikacja decyduje o tym, jak mocno można dokręcić lub poluzować śruby. Klucze udarowe o momencie obrotowym od 50 do 100 Nm wystarczą dla majsterkowiczów. Jest to idealne rozwiązanie do pracy we własnych czterech ścianach lub podczas naprawy rowerów.

Jeśli jednak szukasz również klucza udarowego, który nadaje się również do mocniejszych nakrętek i śrub, użyj klucza o wyższym momencie obrotowym. Na przykład, aby zmienić koło we własnym samochodzie, potrzebujesz klucza udarowego o momencie obrotowym co najmniej 400 Nm.

Klucze udarowe firmy Makita mają w zasadzie bardzo dużą moc silnika, dzięki czemu określone Nm są zwykle bardzo wysokie.

Należy jednak upewnić się, że nawet przy dobrym kluczu udarowym o wysokim momencie obrotowym należy zawsze dokręcać śruby ręcznie, aby być po bezpiecznej stronie.

Nie musisz zbyt uważnie przyglądać się napięciu, ponieważ większość maszyn zasilanych bateryjnie Makita ma takie samo napięcie.

zasilacz

W kluczach udarowych Makita istnieją dwa rodzaje zasilania. Masz wybór między urządzeniami przewodowymi lub urządzeniami z akumulatorem:

 • Urządzenia przewodowe : Klucze udarowe Makita, które są zasilane energią elektryczną z gniazda, zazwyczaj oferują bardzo wysoki moment obrotowy w porównaniu z wersją akumulatorową w tej samej cenie. Dzięki temu możesz już wystarczająco dokręcić śruby lub żartobliwie poluzować zapieczone nakrętki. Aby zapewnić optymalne użytkowanie, kabel sieciowy powinien mieć długość co najmniej 2,5 metra. W zależności od tego, jak mobilny chcesz być z przewodowym kluczem udarowym Makita, możesz użyć dłuższych kabli sieciowych lub dodać przedłużenia.

  Nie należy jednak mylić przewodowego klucza udarowego z pneumatycznym modelem innych producentów.
  Tutaj kabel jest używany do zasilania powietrzem, a nie do zasilania.
 • Narzędzia akumulatorowe : Większość kluczy udarowych firmy Makita składa się jednak z wersji akumulatorowej. Oferują wyjątkową elastyczność do pracy mobilnej i zapewniają bezbłędne i niezakłócone wkręcanie. Decydując się na ten wariant należy zwrócić uwagę na specyfikację napięcia akumulatora. Wskazuje to, ile mocy może zapewnić dane urządzenie. Makita ma akumulatorowe klucze udarowe o napięciu wyjściowym od 10,8 do 12 woltów. Im wyższa specyfikacja napięcia, tym mocniejsze/twardsze śruby i nakrętki mogą być obrabiane.

  Ponadto akumulatorowe klucze udarowe firmy Makita oferują bardzo dobry czas pracy, dzięki czemu ładowanie jest wymagane rzadziej.

programy

Za pomocą kryterium programu rozróżniasz różne opcje ustawień dla kluczy udarowych Makita:

Jedną z funkcji, którą ma każdy klucz udarowy Makita, jest zmiana kierunku obrotu. Od tego zależy, czy śruba powinna być dokręcona, czy poluzowana.

Zwykle jest to osobista decyzja, z którym wariantem można lepiej pracować.

Drugą funkcją jest ustawienie prędkości, istnieje możliwość ustawienia stopniowego lub czułego. Podczas ustawiania poziomu kontrolujesz prędkość swojego urządzenia za pomocą przełącznika. Klucze udarowe Makita z tą opcją oferują trzy różne klasy. Dzięki czułej alternatywie prędkość kontrolujesz za pomocą głównego przełącznika, naciskając go w różnych szerokościach.

Przewodnik: pytania do rozważenia przed zakupem klucza udarowego Makita

W poniższym przewodniku chcemy odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące klucza udarowego Makita. Wybraliśmy kilka najczęściej zadawanych pytań i wkrótce odpowiemy na nie.

Dzięki temu będziesz lepiej poinformowany o zakupie klucza udarowego Makita, a decyzja będzie dla Ciebie łatwiejsza.

Co wyróżnia klucze udarowe Makita od innych producentów?

Marka Makita pochodzi z Japonii i może pochwalić się ponad 100-letnią historią firmy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży DIY ugruntowała sobie pozycję ważnej marki na rynku i można ją znaleźć w licznych pracowniach hobbystycznych i warsztatach. Dzięki rozwojowi zorientowanemu na klienta, zarówno początkujący majsterkowicze, jak i profesjonalni hobbyści korzystają z urządzeń Makita.

Klucz udarowy Makita-1

Makita od dawna jest jedną z najbardziej uznanych marek w warsztatach. Ich solidna i solidna metoda produkcji przekonuje zarówno początkujących, jak i profesjonalistów.
(Źródło obrazu: Artur Tumasyan / unsplash)

Klucze udarowe Makita imponują trwałością i wyrafinowaną technologią. Wygodna obsługa i kompaktowość urządzeń różnią się od wielu innych producentów. W ten sposób można znaleźć odpowiedni klucz udarowy do każdej potrzeby i do każdego zastosowania, aby:

Jakie rodzaje kluczy udarowych oferuje Makita?

Oprócz opcji różnicowania na kable i baterie, Makita oferuje również różne modele kluczy udarowych. Różnią się głównie kształtem i wydajnością.

Makita oferuje następujące rodzaje produktów:

Rodzaj produktuZaletyniekorzyść
warsztaty hobbystyczneBezproblemowe dokręcanie i odkręcanie konwencjonalnych śrub i nakrętek. Niedrogie nabycie. Nadaje się do użytku w prywatnym warsztacie lub pokoju rękodzielniczymUrządzenie nie może być używane, jeśli śruby są zablokowane. Ograniczone ustawienie prędkości.
zaawansowaneDobry stosunek jakości do ceny. Pewna i wydajna praca. Różne opcje aplikacji poprzez dostosowanie prędkości.Urządzenie osiąga swoje granice, gdy śruby są bardzo dokręcone.
profesjonaliściBardzo duże prędkości. Bardzo wysoki moment obrotowy. Nadaje się do prawie wszystkich rodzajów śrub i nakrętek.Opłaca się tylko przy ciągłym użytkowaniu i wydajnej aplikacji. Wysoki koszt.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnych typach kluczy udarowych, poniżej podsumowaliśmy te informacje bardziej szczegółowo:

Klucz udarowy do warsztatu hobby

Makita oferuje wysokiej jakości modele podstawowe dla tych, którzy nie mieli jeszcze dużego doświadczenia z kluczami udarowymi. Pomimo prostej obsługi i uproszczonej obsługi, za pomocą tych urządzeń można bardzo wydajnie obrabiać śruby i nakrętki.

Klucze udarowe do warsztatów hobbystycznych są również niedrogie i wspierają każdego hobbystę w swoim obszarze zastosowania. Urządzenia te często mają ograniczone możliwości regulacji prędkości i szybko osiągają swoje granice, gdy śruby i nakrętki są zablokowane.

Klucz udarowy dla zaawansowanych użytkowników

Jeśli często masz do czynienia z nakrętkami i śrubami w swoim prywatnym warsztacie lub w warsztacie rzemieślniczym, powinieneś użyć klucza udarowego o wyższym momencie obrotowym i większej liczbie opcji ustawień. Dodatkowe opcje oznaczają, że moment obrotowy i prędkość można optymalnie dostosować do obszaru zastosowania, co pozwala na bardziej wydajną pracę.

Należy jednak uważać przy zmianie opon, bo choć te klucze udarowe sprawują się bardzo dobrze, należy zachować ostrożność i ponownie dokręcić nakrętki w tej kategorii ręcznie kluczem.

Klucze udarowe dla profesjonalistów

Jeśli jesteś operatorem warsztatu (samochodowego) lub rzemieślnikiem, powinieneś zainwestować trochę więcej i zdobyć klucz udarowy o doskonałych właściwościach. Ponieważ często masz do czynienia z zakleszczonymi śrubami, bardzo pomaga to w ich łatwym odkręceniu.

Bardzo dobrze nadają się do tego klucze udarowe firmy Makita, ponieważ już w podstawowych typach mogą wykazać bardzo dobrą jakość. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy, marka zadomowiła się teraz również wśród ekspertów i często można ją spotkać w warsztatach.

W tym filmie ekspert przedstawi również trzy różne klucze udarowe:

Klucz udarowy Makita: test i zalecenia

Gdzie mogę kupić klucze udarowe Makita?

Klucze udarowe firmy Makita należą do asortymentu wielu sklepów ze sprzętem ze względu na ich wysoką jakość. Tutaj również możesz uzyskać dobrą radę przy wyborze odpowiedniego modelu, aby uzyskać wsparcie w podjęciu decyzji o zakupie.

Możliwe jest również zakupienie klucza udarowego Makita przez Internet. Liczne sklepy internetowe, a także sklepy internetowe samej Makita i liczne sklepy ze sprzętem oferują dobry wybór tego produktu.

Lista sklepów internetowych z kluczami udarowymi Makita:

 • amazon.pl
 • ebay.pl
 • obi.de
 • bueromarkt-ag.de
 • real.de
 • lidl.de
 • bauhaus.info

Czy dostępne są części zamienne i akcesoria do kluczy udarowych Makita?

Jeśli Twój klucz udarowy nie działa już prawidłowo lub chciałbyś go jeszcze elastyczniej używać ze specjalnymi akcesoriami, jest to w zasadzie możliwe.

Jednak przed przystąpieniem do samodzielnego demontażu klucza udarowego w celu jego naprawy, lepiej skontaktować się z serwisem naprawczym Makita. Ponieważ Makita oferuje swoim klientom niezawodną i szybką obsługę klienta. Możesz wysłać swoje urządzenie lub przynieść je osobiście i bardzo szybko odzyskać.

Jednak podstawowe elementy, takie jak nowa bateria, są swobodnie dostępne w sklepach. Nie musisz nic do tego wysyłać. Upewnij się tylko, że kupujesz lub zamawiasz odpowiednią baterię do swojego urządzenia.

Dostępnych jest wiele różnych przystawek do akcesoriów. Możesz więc dostosować łeb śruby do naprawdę każdej śruby. Aby zapewnić lepszą obsługę klucza udarowego, do większości modeli można również dołączyć dodatkowy uchwyt. Umożliwia to wygodną i bezpieczną pracę.

W jakich cenach sprzedawane są klucze udarowe Makita?

W zależności od modelu występują różnice cenowe w kluczach udarowych Makita. Zwróć uwagę na wymagany cel i częstotliwość używania. Urządzenia z wyższych przedziałów cenowych są zatem bardziej odpowiednie do komercyjnych operacji warsztatowych, gdzie są często używane. Jeśli jednak masz prywatny projekt, do którego chcesz użyć klucza udarowego, zastanów się dokładnie, ile chcesz wydać na klucz udarowy.

Klucz udarowy Makita-2

Klucze udarowe Makita występują w wielu odmianach. Jasno określ, nad czym chcesz pracować za pomocą klucza udarowego, a wtedy szybko znajdziesz ten, który Ci odpowiada.
(Źródło obrazu: Zdjęcia tematyczne / unsplash)

W poniższej tabeli wymieniliśmy przybliżone ceny różnych opisanych typów, których należy się spodziewać, jeśli zdecydujesz się na zakup klucza udarowego Makita:

Rodzaj produktuCena £
warsztaty hobbystyczneod 80 euro
Dla zaawansowanychod 100 euro
Dla ekspertówod 200 euro

Jakie są alternatywy dla kluczy udarowych Maikta?

Jeśli podejmując decyzję o zakupie, nie jesteś w stu procentach pewien, czy powinieneś wybrać klucz udarowy Makita, przedstawimy Ci dwie alternatywy, z których możesz skorzystać.

wiertarka udarowa

Dzięki odpowiedniemu osprzętowi wiertarki udarowe Makita mogą stanowić wydajną alternatywę dla kluczy udarowych. Są bardzo mocne, a także mają funkcję uderzenia, która ułatwia odkręcanie śrub i nakrętek.

Jednak te urządzenia są dostępne w Makicie tylko z kablem i mają stosunkowo wysoką wagę podstawową. W rezultacie często wydają się nieelastyczne i nieporęczne.

Jeśli zdecydujesz się na zakup klucza udarowego, jest to raczej niekorzystna alternatywa. Chcemy tylko pokazać, że możesz wykonać pracę klucza udarowego za pomocą istniejącej wiertarki udarowej Makita.

Zalety
 • Potężny
 • wielofunkcyjny
niekorzyść
 • Tylko przewodowy
 • Bardzo trudne

klucz impulsowy

Jeśli nie jesteś jeszcze pewien przy zakupie klucza udarowego i potrzebujesz go tylko do podstawowych prac związanych z wkręcaniem, klucz impulsowy może być dobrą alternatywą.

To urządzenie Makita oferuje te same funkcje i wygląda podobnie do klucza udarowego. Można go również ustawić na różne prędkości, aby wydajnie przetwarzać nakrętki i śruby.

Klucze impulsowe są również cichsze niż konwencjonalne klucze udarowe. Powodem tego jest inna funkcjonalność. Jeśli funkcja udarowa klucza udarowego jest realizowana przez zintegrowany mechaniczny mechanizm udarowy wewnątrz silnika, działa on na zasadzie hydraulicznej z kluczem impulsowym.

Powoduje to jednak, że generowany jest znacznie niższy moment obrotowy. Oznacza to, że wkrętaki impulsowe nadają się prawie tylko do luźno osadzonych śrub.

Zalety
 • Różne poziomy prędkości
 • Bardzo cicho
niekorzyść
 • Znacznie mniejszy moment obrotowy

Do czego właściwie używam klucza udarowego?

Klucze udarowe są zawsze używane, gdy trzeba dokręcić lub poluzować śruby lub nakrętki. W związku z tym są szczególnie często wykorzystywane w naprawach samochodów.

Na tym filmie możesz zobaczyć klasyczne zastosowanie klucza udarowego podczas wymiany opon:

Klucz udarowy Makita: test i zalecenia

Podczas naprawy samochodu należy zachować ostrożność. Często wymagane są tutaj dokładne wartości podczas dokręcania śrub.

Oprócz użycia w samochodzie, możesz użyć klucza udarowego na prawie każdej śrubie lub nakrętce. Niezależnie od tego, czy chodzi o prywatny projekt, czy odkręcanie śrub w narzędziach ogrodniczych.

Jaką gwarancję otrzymam od firmy Makita na mój klucz udarowy?

Firma Makita udziela gwarancji na każde elektronarzędzie przez okres co najmniej 12 miesięcy od daty zakupu (minimum 24 miesiące do użytku komercyjnego).

Dodatkowo istnieje możliwość przedłużenia gwarancji do 3 lat (do 2 lat w przypadku baterii) w przypadku rejestracji urządzenia u producenta.

Gwarancja wygasa tylko w przypadku nieprawidłowej obsługi urządzeń i nieprzeczytania informacji zawartych w instrukcji obsługi.

Ponadto Makita oferuje ogólnoniemiecką usługę naprawczą, w ramach której wszystkie zarejestrowane urządzenia są szybko naprawiane przez ekspertów.

Dalsza lektura: Źródła i ciekawe linki

[1] https://www.makita.de/

[2] https://www.ruv.de/ratgeber/auto/sicher-unterwegs/reifen-correctly-changing

[3] https://www.makita.de/REPAIR-SERVICE.html

Źródło obrazu: Sittidech/ 123rf.com

Warum kannst du mir vertrauen?

 

podobne posty