Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa: test i zalecenia

test wkrętarek udarowychOstatnia aktualizacja: 18 grudnia 2020 r.

Nasze podejście

13Analizowane produkty

36zainwestowanych godzin

11badane badania

136zebrane komentarze

Witamy w naszym dużym teście akumulatorowych wiertarko-wkrętarek 2022. Tutaj przedstawiamy wszystkie szczegółowo przetestowane akumulatorowe wiertarko-wkrętarki udarowe. Zebraliśmy dla Ciebie szczegółowe informacje ogólne, a także dodaliśmy podsumowanie opinii klientów online.

Chcemy ułatwić Ci podjęcie decyzji o zakupie i pomóc Ci znaleźć najlepszą akumulatorową wiertarkę udarową dla Ciebie.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w naszym poradniku. Jeśli są dostępne, oferujemy również ciekawe filmy testowe. Na tej stronie znajdziesz również kilka ważnych informacji, na które zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę, jeśli chcesz kupić akumulatorową wiertarkę udarową.

spis treści


podstawowe informacje w skrócie

 • Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa jest narzędziem wielofunkcyjnym i może być używana do wiercenia, wkręcania, piłowania lub młotkowania.
 • Akumulatorowe wiertarki udarowe są wyposażone w silnik elektryczny.
 • Przy zakupie należy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak akumulator, silnik, uchwyt wiertarski, prędkość i udarność, waga, objętość i akcesoria.

Test bezprzewodowej wiertarki udarowej: ulubieńcy redaktorów

Najlepsza wszechstronna akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa

Ta akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa firmy Makita to potężne urządzenie 18 V z 3 Ah. Jest to 96-częściowy zestaw zawierający różne wiertła i bity. W zestawie znajduje się również zapasowa bateria. Dzięki temu możesz pracować całkowicie zrelaksowany bez przerwy. Urządzenie waży zaledwie 1,7 kg.

W recenzjach wymienia się przede wszystkim długą żywotność baterii i szybki czas ładowania. Wielu jest przekonanych o bardzo dobrym stosunku ceny do wydajności i wspomina o zaletach drugiego akumulatora. Doskonały pakiet, szczególnie dla kogoś, kto nie ma jeszcze żadnych wierteł ani bitów.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa o najlepszym stosunku ceny do wydajności

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa Bosch to urządzenie 12 V z 2,0 Ah. Urządzenie waży tylko niewiarygodne 998 gramów i jest dostarczane w walizce systemowej L-Boxx. W zestawie znajduje się również druga bateria. Jednak nie są dostarczane żadne dodatkowe wiertła ani bity. To akcesorium należy zakupić osobno.

W recenzjach chwalona jest walizka systemowa L-Boxx, w której dostarczana jest akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa Bosch. L-Boxx jest kompatybilny z innymi pudełkami w systemie L i dlatego może być sztaplowany. Urządzenie osiąga swoje granice, jeśli chodzi o ciężką pracę w betonie, ale i tutaj sprawdza się znakomicie. Na szczególną uwagę zasługuje niska waga i ogromna poręczność.

Najlepsza akumulatorowa wiertarka udarowa z zestawem akcesoriów

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa firmy DeWalt to urządzenie 18 V z 1,5 Ah. Dołączony jest 71-częściowy zestaw akcesoriów składający się z różnych wierteł, bitów i uchwytów do bitów. Urządzenie waży 1,6 kg i podobnie jak pozostałe dwa produkty jest bardzo poręczne. To urządzenie jest również wyposażone w drugi akumulator, dzięki czemu możesz wygodnie pracować bez przerywania ładowania.

Recenzje mówią głównie o solidności i mocy urządzenia. Bardzo krótki czas załadunku również cieszy kupujących. Dzięki bogatym akcesoriom DeWalt urządzenie jest od razu gotowe do użycia, a Ty jesteś dobrze przygotowany do większości prac.

Najlepsza akumulatorowa wiertarko-wkrętarka wielofunkcyjna do uniwersalnych zastosowań

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa POWERMAXX SB 12 BL (601077840) producenta Metabo ma bardzo kompaktową konstrukcję, która nadaje się do uniwersalnych zastosowań. Klasa Metabo 12 V jest bardzo łatwa do trzymania i ma wysoką wydajność.

Funkcja wiertarki udarowej może być używana do wiercenia w murze. W wiertarce udarowej zintegrowana jest lampa robocza LED z funkcją poświaty. Zapewnia to optymalną jasność podczas wiercenia.

Zaczep do paska jest mocowany z lewej lub prawej strony. Technologia Ultra-M zapewnia najwyższą wydajność i delikatne ładowanie.

Porada: Pytania, na które należy odpowiedzieć przed zakupem akumulatorowej wiertarki udarowej

Co to jest akumulatorowa wiertarka udarowa?

Wiercenie, piłowanie, młotkowanie lub wkręcanie – jako ambitny rzemieślnik potrzebujesz odpowiednich narzędzi do szerokiej gamy czynności. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa jest tak zwanym narzędziem wielofunkcyjnym.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa: test i zalecenia

Jako narzędzie wielofunkcyjne akumulatorowa wiertarko-wkrętarka kombi może być używana do różnych celów. (Źródło obrazu: unsplash.com / NeONBRAND)

Łączy w sobie dwie ważne czynności dla wszelkiego rodzaju prac, które można wykonać w domu i ogrodzie. wiercenie i wkręcanie. Jest również wyposażony w funkcję wiertarki udarowej. Dzięki temu akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa jest potężnym i wszechstronnym narzędziem.

Za pomocą tego wielofunkcyjnego narzędzia można nie tylko wykonywać proste prace związane z wkręcaniem lub robieniem małych otworów, na przykład do zawieszenia lamp. Dzięki wydajnej funkcji wiertarki udarowej możesz nawet wiercić duże otwory w trudnych materiałach, takich jak beton czy kamień.

Jak działa akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa i jak powstaje uderzenie?

Akumulatorowe wiertarki udarowe współpracują z silnikiem elektrycznym. Prędkość silnika można ustawić ręcznie lub elektrycznie za pomocą kół zębatych. Oznacza to, że możesz pracować bardzo precyzyjnie zarówno podczas wkręcania, jak i wiercenia.

Większość akumulatorowych wiertarek udarowych jest wyposażona w sprzęgło poślizgowe. Gwarantuje to, że silnik obraca się na „bieg jałowy” po osiągnięciu określonego momentu obrotowego. Więc napęd jest oddzielony. Na przykład możesz upewnić się, że nie wkręcasz śrub zbyt głęboko w materiał.

Uderzenie bezprzewodowej wiertarko-wkrętarki kombi jest generowane przez szybki ruch wzdłuż osi podłużnej. W ten sposób kamień lub beton można przebić jak dłutem.

Ruch w osi podłużnej jest powodowany przez dwie tarcze przeciwbieżne. Jeden znajduje się na wale napędowym, drugi na wrzecionie roboczym. Jeżeli uzębienie dwóch przeciwstawnych tarcz ślizga się po sobie, powstaje tzw. uderzenie.

Jaka jest różnica między akumulatorową wiertarko-wkrętarką wielofunkcyjną a wiertarką udarową lub wiertarką udarową?

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa, wiertarka udarowa lub młot obrotowy, wszystkie trzy urządzenia mają swoje prawo do istnienia. Do precyzyjnej i precyzyjnej pracy – zwłaszcza do wkręcania – odpowiednia jest poręczna akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa.

Jednak jeśli chodzi o większe otwory lub pogłębianie długich śrub z pełnym gwintem, warto polegać na starszym bracie z zasilaniem sieciowym. Wiertarka udarowa. Jest to mocniejsze, ponieważ działa na zasilaniu sieciowym, a nie na baterii.

Wiertarka udarowa nadaje się do wiercenia zgrubnego lub dłutowania. Choć nie jest to tak precyzyjne, może dzięki odmiennemu trybowi działania wykonywać uderzenia z większą siłą. Dlatego można nim również dłutować.

Poniższa tabela zawiera jasne porównanie wyżej wymienionych narzędzi.

Rodzajnieruchomości
Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa– Nadaje się do wkręcania i wiercenia

– Kompaktowy i poręczny


– Materiały: drewno, metal, kamień, beton


– Precyzyjny, ale mniej wydajny niż urządzenia zasilane z sieci
wiertarka udarowa– Wiertarki udarowe

– Nadaje się do wkręcania z dużym obciążeniem


– Materiały: kamień, beton, mur
Młotowiertarka– Idealny do wiercenia zgrubnego

– Może również dłutować


– Silny udar


– Nie nadaje się do precyzyjnego wiercenia lub wkręcania

Poniższy film przedstawia różne funkcje udarowe wiertarki udarowej/wiertarki udarowej i młota udarowego. Tutaj możesz uzyskać lepszy obraz tego, jak to działa.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa: test i zalecenia

Do czego można wykorzystać akumulatorową wiertarkę udarową?

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa jest idealna do precyzyjnego wiercenia i wkręcania. Urządzenia wykonują większe otwory lub otwory w bardzo twardych materiałach do określonej średnicy. Do naprawdę ciężkich prac zalecane jest urządzenie zasilane z sieci.

Jakie są zalety i wady akumulatorowej wiertarko-wkrętarki kombi?

Ponieważ akumulatorowe wiertarki udarowe są bardzo kompaktowe i poręczne, mogą być bardzo dobrze używane w ciasnych przestrzeniach lub nad głową. Na przykład, jeśli musisz wkręcić dużo śrub w całym domu lub na większym placu budowy, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa jest właściwym wyborem.

Pozostajesz mobilny i nie musisz dźwigać ciężkiego urządzenia kablem. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka jest bardzo lekka, waży od około jednego kilograma do około 2,2 kilograma.

Większość urządzeń wyposażona jest w uchwyt bezkluczowy, co umożliwia bardzo szybką wymianę narzędzia oraz szybką i wydajną pracę. Ponadto akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa charakteryzuje się dużą prędkością i wydajnością.

Pojemność akumulatora jest tutaj oczywiście czynnikiem ograniczającym. Choć sprawia to, że urządzenie jest bardzo zwinne i poręczne, jest to również jego poważna wada. Ponieważ nawet jeśli baterie są obecnie bardzo dojrzałe, w końcu się wyczerpią i trzeba będzie je naładować.

Dlatego warto przygotować drugą baterię jako zapasową, aby można było pracować bez przerwy. W ten sposób można wyeliminować tę wadę, poza niższą wydajnością niż w przypadku urządzeń zasilanych z sieci.

Zalety
 • Kompaktowy i poręczny
 • Dobrze nadaje się do pracy w ciasnych przestrzeniach lub nad głową
 • Lekka waga zapewnia łatwą obsługę i elastyczność
 • Możliwa szybka zmiana narzędzia
 • Wysoka prędkość i dobra wydajność
niekorzyść
 • Akumulator musi być regularnie ładowany
 • Do nieprzerwanej pracy wymagany jest zapasowy akumulator
 • Niższa wydajność niż urządzenia zasilane z sieci

Największą wadą wiertarko-wkrętarki akumulatorowej jest konieczność jej ładowania. Możesz łatwo uniknąć tej wady dzięki zapasowemu akumulatorowi. Jeśli pracujesz z jedną baterią, ładujesz drugą w tym samym czasie. Gwarantuje to nieprzerwaną pracę.

Kim są najważniejsi producenci w dziedzinie akumulatorowych wiertarek udarowych?

Podczas naszych badań natrafiliśmy na kilku producentów, którzy bardzo dobrze obsługują rynek akumulatorowych wiertarek udarowych. To produkty dojrzałe, które zazwyczaj można wybierać z czystym sumieniem. Oczywiście jest wielu innych bardzo dobrych producentów. Powinien to być tylko mały wybór, który możesz wykorzystać jako przewodnik i który powinien pomóc w podjęciu decyzji o zakupie.

Poniżej krótko porozmawiamy o producentach Makita, Bosch i DEWALT.

Makita

Makita została założona w Japonii w 1915 roku przez Mosaburo Makita. Z oryginalnego warsztatu nawijania armatury i warsztatu naprawy silników, z biegiem czasu rozwinęła się jedna z wiodących marek ręcznych elektronarzędzi. Pierwsze biuro sprzedaży w Niemczech powstało w 1977 roku. Grupa zatrudnia obecnie około 15 000 osób na całym świecie.

Makita produkuje ponad 1000 narzędzi do profesjonalnego użytku w 10 zakładach produkcyjnych w Japonii, USA, Chinach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Brazylii, Tajlandii i Rumunii.

Portfolio produktów obejmuje szeroką gamę maszyn plus zestawy, warianty i SystemKIT, a także akcesoria z zakresu elektrycznego, bezprzewodowego i benzynowego.

Marka Makita cieszy się doskonałą opinią wśród majsterkowiczów i profesjonalnych rzemieślników.

Bosch

Firma Bosch została założona przez Roberta Boscha w 1886 roku i obecnie posiada ponad 100 lokalizacji w Niemczech. Firma zatrudnia prawie 140 000 osób na całym świecie i oprócz sektora przemysłowego i handlowego obsługuje również sektor motoryzacyjny, oferując szeroką gamę produktów i usług.

Jeśli chodzi o elektronarzędzia, Bosch spełnia prawie każde życzenie handlowca. Oprócz szerokiej gamy narzędzi bezprzewodowych globalna korporacja oferuje również szlifierki, strugi, piły, narzędzia pneumatyczne i wiele innych.

Ogromna różnorodność produktów i roczna sprzedaż 78,5 miliarda euro (2018) mówią same za siebie.

DEWALT

Raymond DEWALT wynalazł piłę tarczową radialną w 1923 roku, która od dziesięcioleci z powodzeniem wyznacza standardy jakości i funkcjonalności. W następnym roku powstała amerykańska firma DEWALT.

W ciągu ponad 80 lat firma zyskała bardzo dobrą reputację jako projektant i producent elektronarzędzi przemysłowych i akcesoriów. Narzędzia DEWALT spełniają najwyższe standardy i cieszą się dużą popularnością nie tylko w Ameryce, ale na całym świecie.

Portfolio produktów amerykańskiej firmy obejmuje szeroką gamę wierteł i pił do systemów odciągowych i oferuje szeroką gamę odpowiednich akcesoriów.

Ile kosztują akumulatorowe wiertarko-wkrętarki udarowe?

Akumulatorowe wiertarki udarowe są dostępne w cenie od około 50 do 500 euro. Decydującym czynnikiem o cenie jest przede wszystkim producent i zakres dostarczanych akcesoriów. Oczywiście możliwe jest również wydanie ponad 500 euro na akumulatorową wiertarko-wkrętarkę kombi.

Jednak w cenie od 80 do 250 euro można już kupić wysokiej jakości produkty od znanych producentów, takich jak Makita, Bosch, DeWalt czy Black+Decker.

Gdzie mogę kupić akumulatorowe wiertarko-wkrętarki kombi?

Akumulatorowe wiertarki udarowe są dostępne we wszystkich dobrze zaopatrzonych sklepach z narzędziami oraz w Internecie. W sprzedaży internetowej znajdziesz prawie wszystkie produkty na amazon.pl lub na innych specjalistycznych stronach internetowych.

Dzięki dużej gęstości informacji w Internecie, kupując online, z pewnością masz tę zaletę, że możesz uzyskać szczegółowe informacje o produktach. Jak na tej stronie tutaj lub poprzez różne filmy porównawcze lub bezpośrednio na stronach produktów. Niestety coraz rzadziej można znaleźć w sklepach ze sprzętem wykwalifikowanych specjalistów, co komplikuje profesjonalne doradztwo produktowe.

Onlinehandel specjalistyczny
amazon.plBauhaus
idealo.dehagebaumarkt
obi.detom

Jeśli przeczytałeś ten artykuł tutaj, z pewnością możesz uzyskać dobry przegląd i z czystym sumieniem zdecydować się na odpowiedni produkt.

Jeśli brakuje Ci wiedzy technicznej i nadal nie masz pewności, możesz wybrać jeden z produktów z naszego testu. Pochodzą one od znanych producentów i wszystkie cieszą się bardzo dobrymi recenzjami.

Jakie są alternatywy dla akumulatorowych wiertarek udarowych?

Powyżej rozróżniliśmy już akumulatorowe wiertarki udarowe, wiertarki udarowe i młoty obrotowe. Chociaż spełniają one różne wymagania, mogą stanowić alternatywy w zależności od obszaru zastosowania.

Jeśli szukasz tańszej alternatywy i wiesz, że możesz całkowicie zrezygnować z funkcji wiertarki udarowej i nie będziesz jej potrzebować w przyszłości, możesz wybrać „zwykłą” wkrętarkę akumulatorową bez funkcji wiertarki udarowej. Oczywiście możesz również wiercić tymi urządzeniami, ale szybciej osiągniesz granice tego, co jest możliwe przy twardszych materiałach.

Ponieważ jednak akumulatorowe wiertarko-wkrętarki nie różnią się tak bardzo od bezprzewodowych wkrętarek pod względem ceny, nadal powinieneś wybrać akumulatorową wiertarko-wkrętarkę ze względu na niewielką różnicę w cenie. Z pewnością będziesz zadowolony z dodatkowej funkcji wiertarki udarowej, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał wiercić otwór w twardszych materiałach.

Oprócz urządzeń bezprzewodowych lub mocniejszych, większych urządzeń zasilanych z sieci istnieją również inne alternatywy. Na przykład klucze udarowe zasilane sprężonym powietrzem, które są szczególnie odpowiednie do wymiany opon w sektorze motoryzacyjnym.

Kryteria zakupu: Możesz wykorzystać te czynniki do porównania i oceny akumulatorowych wiertarek udarowych

Aby znaleźć idealną akumulatorową wiertarko-wkrętarkę udarową, przed zakupem należy wziąć pod uwagę następujące kryteria:

 • Paczka baterii
 • uchwyt wiertarski
 • silnik
 • prędkość i liczba uderzeń
 • Waga
 • Tom
 • akcesoria

W kolejnych sekcjach omówimy bardziej szczegółowo, co należy wziąć pod uwagę w przypadku poszczególnych kryteriów.

Paczka baterii

Jeśli chodzi o akumulator, to zależy to od rodzaju i pojemności. Większość urządzeń wyposażona jest w akumulatory litowo-jonowe. W przeciwieństwie do akumulatorów niklowo-kadmowych mają tę zaletę, że nie mają efektu pamięci i można je ładować w dowolny sposób.

Pojemność akumulatora podana jest w Ah (amperogodzinach). Dobre urządzenia dostarczane są z akumulatorami o pojemności około 1,5-5,0 Ah.

Akumulatorowe wiertarki udarowe dla majsterkowiczów są zwykle zasilane napięciem 12 V lub 18 V. Urządzenia z napięciem 36 V są również dostępne dla sektora naprawdę profesjonalnego.

uchwyt wiertarski

Producenci podają maksymalne średnice wiercenia w zależności od materiału. Na przykład w drewnie można wiercić większe średnice niż w metalu lub kamieniu. Na przykład, jeśli chcesz wiercić w drewnie wiertłem 50 mm, upewnij się, że uchwyt wiertarski również trzyma co najmniej 50 mm.

Maksymalna średnica mocowania uchwytu wiertarskiego różni się w zależności od urządzenia. Tutaj powinieneś dokładnie przemyśleć, czego potrzebujesz i raczej wybrać rozmiar większy, ponieważ może to być czynnikiem ograniczającym twoją pracę.

silnik

Jeśli chodzi o silnik kryterium zakupu, mówimy o jego wydajności. Im więcej mocy ma urządzenie, tym bardziej wymagającą pracę może wykonać urządzenie. Jednak wraz ze wzrostem wydajności urządzenia stają się również cięższe i bardziej nieporęczne. Urządzenia o mniejszej mocy szybciej osiągają swoje granice, zwłaszcza przy dużych otworach.

Wybór wydajności zależy tylko od tego, do czego chcesz używać wiertarko-wkrętarki akumulatorowej.

prędkość i liczba uderzeń

Podobnie jak rozmiar uchwytu wiertarskiego, maksymalna prędkość i udarność również różnią się w zależności od modelu.

Z reguły prędkość wynosi od 1600 do 1800 obr./min (obrotów na minutę) i jest całkowicie wystarczająca. W przypadku mocniejszych urządzeń prędkość może wynosić 2000 obr./min i więcej. Prędkość wskazuje prędkość obrotową, z jaką napędzane jest urządzenie, czyli jak szybko obraca się wiertło.

Liczba uderzeń jest nieco mniej odkrywcza. Wskazuje to tylko, jak często ćwiczenie jest uderzane do przodu. Jak mocno te stemple są wykonywane, nie można odczytać z tej kluczowej liczby.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa: test i zalecenia

RPM i wskaźnik wpływu należy również uznać za ważne kryteria przed zakupem. (Źródło obrazu: unsplash.com / cetteup)

Waga

Waga odgrywa decydującą rolę, zwłaszcza podczas długotrwałej pracy, a zwłaszcza przy pracy nad głową.

Jeśli chcesz kupić akumulatorową wiertarko-wkrętarkę kombi, ponieważ na przykład musisz zawiesić dużo lamp lub chcesz przymocować płytę gipsowo-kartonową do sufitu, powinieneś zdecydować się na lekkie urządzenie.

Jeśli jednak chcesz tylko wiercić otwory w twardych materiałach, zwłaszcza w ziemi, cięższe urządzenie może być również korzystne.

Jednak zawsze bardziej sensowne jest wybranie lżejszego modelu, o ile zachowują się tak samo. Dobrzy producenci oferują wystarczająco wydajne urządzenia o wadze około 1,5 kg i mniejszej. Jednak mocniejsze urządzenia mogą być zdecydowanie wyższe. Urządzenia pozostają jednak bardzo poręczne i wygodne przy wadze poniżej 2 kg.

Tom

Jeśli masz tendencję do pracy na dużych budowach, ta kwestia jest mniej ważna. Na placach budowy zwykle jest stosunkowo głośno.

Jednak podczas długiej pracy może stać się niekomfortowa z głośnym urządzeniem. Cichsze modele mierzą głośność ok. 81-87 dB (decybele).

Jeśli potrzebujesz urządzenia tylko we własnym domu i ogrodzie, warto wybrać cichsze urządzenie. Twoi sąsiedzi lub współlokatorzy na pewno Ci podziękują.

akcesoria

Rozmiar akcesoriów jest z pewnością decydującym czynnikiem w cenie. Jeśli nie masz jeszcze wierteł lub bitów, z pewnością możesz skorzystać z większego zestawu. W zależności od producenta można uzyskać profesjonalne akcesoria.

Ale zdecydowanie możemy polecić zakup akumulatorowej wiertarki udarowej z zapasowym akumulatorem. Dzięki temu możesz ładować akumulatory naprzemiennie i nie musisz robić sobie przerwy nawet podczas dłuższej pracy. Twoje urządzenie jest zawsze gotowe do użycia.

Ciekawostki: Fakty, które warto wiedzieć o akumulatorowych wiertarkach udarowych

Jakie akcesoria pasują do akumulatorowych wiertarko-wkrętarek kombi?

Jak wspomniano powyżej, warto kupić drugą baterię, jeśli nie masz jej z urządzeniem. Pozwala to na korzystanie z urządzenia bez przerwy ładując kolejno akumulatory.

Wiele modeli jest również wyposażonych w różne zestawy wierteł i bitów . Bez nich akumulatorowa wiertarko-wkrętarka nie jest oczywiście gotowa do użycia. Jeśli więc nie masz jeszcze żadnych wierteł ani bitów, możesz kupić taki zestaw bezpośrednio, a Twoje urządzenie jest od razu gotowe do wiercenia i wkręcania. Jednak te akcesoria są również dostępne osobno i w dowolnym sklepie specjalistycznym, a także w Internecie.

Jeśli chcesz również zmienić opony za pomocą wiertarki udarowej, potrzebujesz również odpowiednich nasadek . Klucz dynamometryczny jest również przydatny do dokręcania nakrętek opon z odpowiednią siłą.

Jeśli nie masz jeszcze żadnych wierteł ani bitów, możesz również kupić zestaw bezprzewodowych wierteł wielofunkcyjnych. Dzięki temu od samego początku jesteś doskonale wyposażony do większości prac, które można wykonać za pomocą tego urządzenia.

Jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać w przypadku akumulatorowych wiertarko-wkrętarek kombi?

Praca z akumulatorową wiertarko-wkrętarką kombi jest w zasadzie bardzo bezpieczna. Niemniej jednak należy wziąć pod uwagę kilka punktów. Jak na przykład:

 • Upewnij się, że w miejscu, w którym planujesz wiercić, nie ma przewodów elektrycznych ani rur wodociągowych.
 • Jeśli chcesz pracować na luźnych przedmiotach, zamocuj je wcześniej w imadle lub przymocuj zaciskami śrubowymi.
 • Zawsze trzymaj urządzenie w bezpieczny sposób, aby nie stało się „niezależne”.
 • Jeśli to możliwe, trzymaj akumulatorową wiertarkę udarową obiema rękami.
 • Nie narażaj urządzenia, a zwłaszcza ładowarki, na działanie wysokiej wilgotności. Najlepiej, jeśli zawsze ładujesz akumulator w pomieszczeniu.
 • Jeśli ładowarka jest uszkodzona na obudowie, zleć jej sprawdzenie przez specjalistę lub w specjalistycznym warsztacie i naprawę w razie potrzeby.
 • Podczas prac wiertniczych powodujących powstawanie pyłu należy nosić maskę przeciwpyłową, a najlepiej zawsze nosić okulary ochronne.

Jeśli zwrócisz uwagę na te punkty, zwykle nic nie może pójść źle. Jednak przed pierwszym użyciem nowego urządzenia należy zapoznać się z jego instrukcją obsługi, aw szczególności instrukcjami bezpieczeństwa producenta.

Dalsza lektura: Źródła i ciekawe linki

[1] https://www.heimwerker.de/akkuschrauber-akku-bohrschrauber-und-weitere-bauformen

[2] https://www.deutsche-Handwerks-zeitung.de/arbeitsschutz-auf-der-baustelle-verbindungen-im-ueberblick/150/3098/377816

[3] https://www.bauen.de/a/werkstatt-einricht-jedes-werkzeug-am-rechte-fleck.html

Źródło obrazu: unsplash.com / Matt Antonioli

Warum kannst du mir vertrauen?

 

podobne posty