Sprężarka Scheppach: Testy i zalecenia

Sprężarka ScheppachOstatnia aktualizacja: 20 listopada 2020 r.

Nasze podejście

10Analizowane produkty

15zainwestowanych godzin

3badane badania

74zebrane komentarze

Coraz więcej osób korzysta z kompresora prywatnie do wykonywania różnych prac we własnym domu i wokół niego. Bardzo wysokie ciśnienie powietrza, które może generować sprężarka, ułatwia wiele czynności. Oprócz prostych czynności, takich jak pompowanie piłek, opon rowerowych czy samochodowych, do kompresora można podłączyć różne urządzenia elektryczne i tym samym np. usunąć farbę ze starego krzesła ogrodowego.

Dzięki naszemu testowi sprężarki Scheppach 2022 chcemy pomóc Ci znaleźć odpowiednią sprężarkę Scheppach dla Ciebie. Stosujemy różne kryteria zakupu, aby wyjaśnić, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie i przedstawić niektóre produkty. W naszym poradniku odpowiadamy na wszystkie ważne pytania, które należy rozważyć przed zakupem lub użyciem kompresora Scheppach.


podstawowe informacje w skrócie

 • Scheppach oferuje swoim klientom zarówno sprężarki olejowe, jak i bezolejowe. Oba warianty mają swoje wady i zalety, wybór zależy od obszaru zastosowania.
 • Najważniejszym kryterium zakupu jest moc wyjściowa. Im większa jest ta wydajność, tym szybciej można użyć kompresora do większych prac rzemieślniczych.
 • Sprężarki Scheppach można znaleźć w różnych sklepach z narzędziami i sklepach specjalistycznych, a także w popularnych sklepach internetowych. Części zamienne i akcesoria można znaleźć u samego producenta.

Test sprężarki Scheppach: ulubione redaktorów

Poprzednie zalecenia

Najlepsza sprężarka smarowana olejem firmy Scheppach

Dzięki sprężarce Scheppach HC53DC pracę sprężonego powietrza można znacznie uprościć. Zintegrowany reduktor ciśnienia optymalnie dostosowuje żądane ciśnienie robocze do warunków.

Mit diesem Kompressor bist du sowohl zuhause, als auch in der Werkstatt oder auf der Baustelle perfekt ausgestattet. Der Doppelzylinder sorgt für eine hohe Leistung und ermöglicht effektives Arbeiten. Die beiden Schnellanschlusskupplungen gewähren dir einen schnellen und unkomplizierten Werkzeugwechsel. Gleichzeitig lässt sich der Kompressor dank seiner Fahrvorrichtung einfach transportieren.

Der beste ölfreie Kompressor von Scheppach

Kompresor bezolejowy ze zbiornikiem o pojemności 50 l nadaje się do wielu prac związanych ze sprężonym powietrzem. Smukła konstrukcja kompresora pozwala na zastosowanie go również w mniejszych pomieszczeniach.

Kompresor dostarczany jest z 13-częściowym zestawem sprężonego powietrza. Składa się z miernika do napompowania opon, dmuchawy do czyszczenia i osuszania powierzchni oraz różnych węży i ​​dysz. Dlatego z zakupem tego kompresora jesteś we właściwym miejscu i możesz wykonać dużo pracy w domu.

Kryteria zakupu i oceny sprężarek Scheppach

Scheppach oferuje różne modele swoich sprężarek. Poszczególne typy produktów można rozróżnić według następujących kryteriów:

W poniższych akapitach wyjaśnimy, na co należy zwrócić uwagę w poszczególnych kryteriach zakupu.

Maksymalna moc wyjściowa

Jedną z najważniejszych kluczowych wartości jest maksymalna moc wyjściowa. Opisuje objętość powietrza uwalnianą przez sprężarkę i jest wyrażona w litrach na minutę (l/min). Dlatego przed zakupem powinieneś pomyśleć o wydajności swojego kompresora.

W niektórych przypadkach moc wyjściowa jest również określana jako wielkość dostawy.

Większość sprężarek Scheppach ma wydajność od 70 l/min do 300 l/min. W zależności od aplikacji zwykle wystarcza. Jeśli chcesz pracować z większymi narzędziami przez dłuższy czas, wybierz jeden z większych modeli o odpowiednio większej mocy wyjściowej. Do prac malarskich lub wiertniczych zaleca się wydajność co najmniej 250-300 l/min.

objętość kotła

Objętość czajnika jest również określana jako wielkość czajnika lub zawartość czajnika i jest podawana w litrach. Opisuje maksymalną objętość kotła odpowiedzialnego za magazynowanie powietrza.

Obowiązuje następująca praktyczna zasada: Zbiornik sprężonego powietrza powinien być co najmniej o połowę mniejszy od wydatku wl/min. Jest to ważne, aby zapewnić stabilne ciśnienie powietrza przez stały czas.

Do użytku prywatnego zwykle wystarczą małe czajniki o pojemności 24l lub 50l. W przemyśle stosuje się zbiorniki sprężonego powietrza 100l, 200l lub nawet 500l. Scheppach oferuje głównie kompresory w rozmiarach 24l, 50l i 100l.

poziom hałasu

Poziom hałasu podawany jest w decybelach (db). Należy to również wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Większość sprężarek Scheppach ma poziom około 95 db. Jest to zdecydowanie odbierane jako nieprzyjemnie głośne.

Ponadto Scheppach oferuje specjalne ciche biegacze. Powodują one tylko głośność 60 db i są cichsze niż około 95% wszystkich sprężarek dostępnych na rynku. Jeśli nie chcesz przeszkadzać sąsiadom lub jesteś wrażliwy na wyższy poziom głośności, polecam taki model.

ciśnienie powietrza

Ciśnienie powietrza w sprężarce podawane jest w barach i również odgrywa ważną rolę przy podejmowaniu decyzji o zakupie. W zależności od tego, do czego chcesz używać kompresora, kompresor powinien być w stanie osiągnąć określone ciśnienie powietrza.

Ciśnienie powietrza 8 barów wystarczy do napompowania opon samochodowych lub wykonania drobnych prac rękodzielniczych.

Modele Scheppach mają maksymalne ciśnienie powietrza 8 bar lub 10 bar. Sprężarki o ciśnieniu 10 bar są zalecane do większych narzędzi, takich jak wiertarki czy szlifierki. Modele o ciśnieniu powietrza większym niż 10 barów są wymagane tylko w przemyśle, na przykład w produkcji.

Maksymalna moc ssania

Maksymalna wydajność ssania podana jest w litrach na minutę, podobnie jak wydajność wyjściowa. Podaje ilość, jaką sprężarka może zassać z powietrza. Jest raczej do zaniedbania. Ostatecznie liczy się to, ile powietrza wlotowego może przetworzyć sprężarka (wyjście).

Wydajność ssania jest wyższa niż wydajność tłoczenia i wynosi od 300 do 500 l/min dla modeli Scheppach.

Poradnik: Pytania, które należy rozważyć przed zakupem kompresora Scheppach

Poniższy przewodnik powinien odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące sprężarki Scheppach. W swoim portfolio produktowym Scheppach oferuje różne modele, które nadają się do różnych celów.

Odpowiadając na poniższe pytania, chcemy pomóc Ci uzyskać dobry przegląd i wyjaśnić Ci istotne tło.

Sprężarka Scheppach-1

Sprężarki mogą być używane na wiele różnych sposobów w życiu codziennym i oferują szereg korzyści.
(Źródło obrazu: pixabay.com/stevebp)

Co wyróżnia sprężarki Scheppach od innych producentów?

Sprężarki Scheppach charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością. Oprócz sprężarek firma od 1927 roku projektuje i produkuje wiele innych narzędzi i maszyn do użytku w domu, na podwórku i w ogrodzie.

Sprężarki marki Scheppach należą do najpopularniejszych na rynku. Znajduje to również odzwierciedlenie w tym, że produkty można kupić w znanych sklepach ze sprzętem, a także są bardzo poszukiwane w Internecie. Wieloletnie doświadczenie oznacza wysoką jakość i zapewnia wysoką satysfakcję klientów. W niezależnych testach produkty regularnie uzyskują dobre oceny. Ilustrują to również w przeważającej mierze pozytywne recenzje produktów na Amazon.

Jakie rodzaje sprężarek oferuje Scheppach?

Jeśli chcesz kupić kompresor firmy Scheppach, możesz wybrać jeden z dwóch różnych typów produktów.

Scheppach oferuje następujące rodzaje produktów:

 • Sprężarki smarowane olejem
 • Sprężarki bezolejowe

Poniżej zapoznaj się z różnicami między sprężarką smarowaną olejem a sprężarką bezolejową oraz poznaj zalety i wady każdego z nich.

Sprężarki smarowane olejem

Sprężarki smarowane olejem są korzystne do smarowania narzędzi pneumatycznych. Silnik jest stale smarowany olejem i jednocześnie chroniony przed zużyciem. W rezultacie osiąga dłuższą żywotność.

Sprężarka Scheppach-2

Sprężarki smarowane olejem mają dłuższą żywotność, ale są droższe w zakupie.
(Źródło obrazu: Unsplash/JacobCampbell)

Tego typu kompresory nadają się do prac takich jak wiercenie, szlifowanie czy piłowanie. Są szczególnie polecane w zapylonym środowisku, aby chronić narzędzie i sprężarkę.

Zalety
 • dłuższa żywotność
 • Ochrona przed zużyciem
 • mniejsza głośność
niekorzyść
 • wyższe koszty utrzymania
 • Zanieczyszczenie powietrza i środowiska
 • Wymiana oleju i utylizacja zużytego oleju

Sprężarki bezolejowe

Sprężarki bezolejowe są używane głównie tam, gdzie wymagane jest czyste i czyste sprężone powietrze. W niektórych obszarach jest to wręcz niezbędne, np. w laboratoriach, w farmacji, ale także podczas malowania.

Ponadto nie wymagają smarowania. Jednak należy ich używać tylko do krótszych prac, ponieważ silnik nie jest chłodzony, a żywotność jest odpowiednio krótsza.

Zalety
 • bezobsługowy
 • niska cena
 • czyste, bezolejowe sprężone powietrze
niekorzyść
 • wyższa głośność
 • brak stałego ciśnienia powietrza
 • ograniczone ciśnienie robocze

Gdzie mogę kupić kompresory Scheppach?

Jak już wspomniano, sprężarki Scheppach są bardzo dobrze reprezentowane na rynku i dlatego są oferowane w wielu sklepach z narzędziami i sklepach specjalistycznych. Oto mały wybór:

 • obi
 • Bauhaus
 • tom
 • glob

Kompresory można również kupić online na różnych portalach. Obejmuje to witryny takie jak Amazon, Real, Idealo i wiele innych.

W każdym razie przeprowadź porównanie cen. Jeśli nie masz pewności, która sprężarka jest dla Ciebie odpowiednia, udaj się do sklepu z narzędziami i uzyskaj poradę na miejscu.

Czy dostępne są części zamienne i akcesoria do sprężarek Scheppach?

Oczywiście Scheppach oferuje dużą liczbę części zamiennych i akcesoriów do swoich sprężarek. Można je znaleźć na stronie Scheppach, ale także na innych portalach.

Szczególnie interesujące: wieloczęściowe zestawy akcesoriów, dzięki którym możesz rozszerzyć funkcje swojego kompresora.

W jakich cenach sprzedawane są sprężarki Scheppach?

Cena każdego kompresora Scheppach zależy przede wszystkim od jego wydajności, ale także od jego wielkości i innych funkcji. Im większy kompresor, tym wyższa jego wydajność i droższy zakup.

Dla poszczególnych wielkości kotłów należy oszacować następujące przedziały cenowe:

wielkość kotłaPrzedział cenowy
24 litry120€ – 180€
50 litrów150 – 300€
100 litrów300-600€

Jakie są alternatywy dla sprężarek Scheppach?

Oprócz Scheppach istnieje wielu innych producentów sprężarek. Należą do nich m.in.:

 • Aerotec
 • jednogłośnie
 • dobroć
 • Metabo
 • nóż
 • Prebena

Możesz też obejść się bez kompresora i zamiast tego kupić specjalne narzędzia. Może to nawet mieć sens, jeśli będziesz potrzebować kompresora tylko do określonego celu. Urządzenia często mają lepszą wydajność, a Ty oszczędzasz dużo pieniędzy. W swoim portfolio Scheppach oferuje m.in. szlifierki, urządzenia spawalnicze oraz różnego rodzaju wiertarki.

Co muszę wziąć pod uwagę, używając kompresora Scheppach?

Korzystając ze sprężarek powietrza, należy pamiętać o kilku rzeczach.

 • Podłączenie zasilania: Wybór odpowiedniego połączenia zasilania dla sprężarki Scheppach jest bardzo ważny. Rodzaj połączenia zwykle zależy od mocy wyjściowej i obszaru zastosowania urządzenia. Wiele produktów Scheppach ma połączenie 230V i może być używane przez zwykłe gniazdko domowe. Z drugiej strony większe urządzenia wymagają sieci wysokiego napięcia 400V i powinny być używane tylko powyżej tej wartości. W każdym przypadku przed użyciem należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi sprężarki.

 • Wentylacja: Ważne jest również, aby zapewnić odpowiednią wentylację sprężarki. Powstałe ciepło potrzebuje przestrzeni do ucieczki, warto to wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca pracy. Uwaga: Nie używaj kompresora w zamkniętym pomieszczeniu.
 • Sprawdź poziom oleju: Jeśli używasz sprężarki smarowanej olejem, regularnie sprawdzaj poziom oleju. Nie powinno to spaść poniżej wartości minimalnej. W zależności od tego, jak często go używasz, olej w sprężarce należy wymieniać mniej więcej raz w roku.
 • Spuszczanie kondensatu: Pamiętaj również o regularnym spuszczaniu powstałego kondensatu. Aby to zrobić, ostrożnie otwórz zawór i ostrożnie pozwól, aby kondensat wypłynął. W ten sposób zapewnisz, że Twoja sprężarka pozostanie sprawna przez długi czas.
 • Czyszczenie filtra : Filtr należy czyścić co kilka tygodni i wymieniać po około roku.

Jaki olej jest odpowiedni do sprężarek Scheppach?

W teorii sprężarki pracują również z klasycznym olejem silnikowym, ale jest to zdecydowanie odradzane. Do sprężarek należy stosować specjalny olej, np. firmy Scheppach. Różni się on od oleju silnikowego mieszanką i lepkością.

Polecamy olej do sprężarek Scheppach. Jest to odpowiednie dla wielu sprężarek i narzędzi pneumatycznych. Wydłuża żywotność, ogranicza zużycie do minimum i zapobiega korozji.

Do czego mogę używać kompresorów Scheppach?

Sprężarki firmy Scheppach mogą być używane na wiele różnych sposobów i ułatwiają pracę w domu. Zasysa powietrze, kompresuje je i ponownie uwalnia pod zwiększonym ciśnieniem.

Obszary zastosowania zaczynają się od prostych czynności, takich jak pompowanie piłek, opon rowerowych lub samochodowych lub basenu we własnym ogrodzie.

Sprężarka Scheppach-3

Dzięki kompresorowi możesz szybko i łatwo napompować własny basen i związany z nim materiał.
(Źródło obrazu: Unsplash/ Toni Cuenca)

Sprężarki mogą zasilać wiele narzędzi lub maszyn. Narzędzia pneumatyczne pomagają przy wkręcaniu, przybijaniu lub zszywaniu. Kompresory mogą być również skutecznie wykorzystywane do prac malarskich i lakierniczych.

Dalsze przykłady zastosowań to:

 • wiertarki
 • szlifierka kątowa
 • pistolety malarskie
 • układanki
 • pistolety do piaskowania

Jeśli wiele z tych czynności wykonujesz prywatnie i nazywasz siebie majsterkowiczem, zakup kompresora Scheppach zdecydowanie ma sens!

Dalsza lektura: Źródła i ciekawe linki

[1] www.scheppach.com

[2] www.westfalia.de/static/information/ratgeber/tool/electric-tools/compressors

[3] www.maschinenbau-wissen.de/Skript3/fluidtechnik/verbindungen/358-verdichter

Warum kannst du mir vertrauen?

 

podobne posty