Kompresor Güde: Testy i zalecenia

Dobra sprężarkaOstatnia aktualizacja: 18 grudnia 2020 r.

Nasze podejście

4Analizowane produkty

45zainwestowanych godzin

13badane badania

215zebrane komentarze

W użytku domowym sprężarki powietrza służą do wykonywania różnych prac. Klasycznie można nimi bez większego wysiłku napompować obręcze, piłki czy materace. Można również podłączyć różne urządzenia elektryczne do kompresora i malować np. pistoletami natryskowymi.

W naszym dużym teście sprężarek Güde 2022 chcemy przedstawić przegląd sprężarek firmy Güde. Przedstawiamy różne typy sprężarek wraz z ich zaletami i wadami. Dzięki naszym kryteriom zakupu chcemy, aby Twój zakup był jak najłatwiejszy. W ten sposób możesz znaleźć idealną sprężarkę Güde dla siebie.


podstawowe informacje w skrócie

 • Kompresory Güde można kupić w różnych sklepach ze sprzętem lub zamówić je online. Wszystkie niezbędne części zamienne i akcesoria można zamówić bezpośrednio w firmie Güde.
 • Generalnie rozróżnia się sprężarki olejowe i te, które nie wymagają oleju. Wybór zależy od obszaru zastosowania.
 • Jednym z najważniejszych kryteriów zakupu jest moc wyjściowa. Określa, jaką moc ma Twoja sprężarka i jakie zadania możesz z nią wykonać.

Test kompresora Güde: ulubione redaktorów

Najlepsza sprężarka smarowana olejem firmy Güde


Ostatnie aktualizacje cen: amazon.pl (03.04.22, 02:45), inne sklepy (03.04.22, 12:46)

Kompresor Güde 231/10/24 12-TLG przekonuje maksymalną wydajnością 140 l/min i maksymalnym ciśnieniem 10 bar w przystępnej cenie. Dwa manometry pokazują kocioł i ciśnienie robocze. Przy dobrych 25 kg w zasadzie nie jest to mobilna sprężarka, ale praktyczny uchwyt transportowy i koła pozwalają na bezproblemowe przenoszenie.

Ten kompresor jest szczególnie polecany hobbystom i majsterkowiczom. Jest odpowiedni dla Ciebie, jeśli potrzebujesz kompresora do pompowania małych opon, piłek lub materacy powietrznych.

Najlepsza bezolejowa sprężarka Güde


Ostatnie aktualizacje cen: amazon.pl (03.04.22, 02:45), inne sklepy (03.04.22, 12:48)

Sprężarka Güde 50077 Airpower 180/08 to 1-cylindrowa sprężarka tłokowa. Wydajność 140 l/min przy maksymalnym ciśnieniu 8 bar. Waga prawie 6 kg oraz uchwyt do przenoszenia sprawiają, że jest to mobilny kompresor.

Zakres dostawy obejmuje pistolet do przedmuchiwania i pompkę do opon, z igłą do napełniania kulek i zaworem rowerowym, a także zawór do materaca powietrznego. To i maksymalna moc sprawia, że ​​jest idealnym pomocnikiem do drobnych prac w domu. Nadaje się szczególnie do przedmuchiwania urządzeń elektronicznych.

Najlepsza cicha sprężarka od Güde

50136 Compressor Airpower od producenta Güde jest bezolejowy i ma 2 cylindry. Jednostka dwutłokowa jest napędzana bezpośrednio. Dodatkowo kompresor posiada mechaniczny wyłącznik ciśnieniowy. Posiada również bojler i manometr roboczy. Czajnik z gumowym buforem ma pojemność 24 litrów.

Kompresor posiada uchwyt transportowy ułatwiający przenoszenie. Kompresor posiada również zawór bezpieczeństwa i korek spustowy kondensatu. Co więcej, jest opisywany jako cichy biegacz mający tylko 68 dba. Według producenta jest co najmniej o 25% cichszy od konwencjonalnych kompresorów.

Poradnik: Pytania, z którymi powinieneś sobie poradzić przed zakupem kompresora Güde

Co wyróżnia sprężarki Güde i czym różnią się od innych producentów?

Sprężarki sprężonego powietrza sprężają powietrze z otoczenia w kotle, a następnie mogą je uwolnić przez wąż – albo do obsługi narzędzia, albo do napompowania opon lub piłek. Z tego powodu są również zaliczane do kompresorów, ponieważ kompresują powietrze.

Kompresor Güde-1

Kompaktowy kompresor może zastąpić wiele pojedynczych urządzeń elektrycznych zasilanych sprężonym powietrzem. 
(Źródło: pixabay.com/Stevepb)

Sprężarki Güde charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do wydajności. Kompresory są wystarczające, zwłaszcza do majsterkowania i niekoniecznie trzeba inwestować w drogie urządzenie.

Gdzie mogę kupić kompresory Güde?

Kompresory Güde można kupić w różnych sklepach ze sprzętem. Należą do nich Obi, Bauhau, Hornbach i Hagebau.

Alternatywnie kompresory można również kupić online. Najpopularniejsze witryny to:

 • amazon.pl
 • Ebay.pl
 • Real.de
 • Idealo.de

Jak drogie są sprężarki Güde?

Cena sprężarki Güde zależy od wielkości kotła (a tym samym jego wydajności). Mniejsze sprężarki są zwykle tańsze niż większe.

RodzajPrzedział cenowy
bez oleju65-400€
Smarowane olejem160-1000 €

Jakie części zamienne i akcesoria są dostępne dla sprężarek Güde?

Centrum serwisowe Güde posiada części zamienne i akcesoria do prawie każdej sprężarki. Dzięki wyszukiwaniu części zamiennych możesz łatwo znaleźć potrzebną część i zamówić ją bezpośrednio w razie potrzeby.

Popularne części zamienne to:

 • przełącznik ciśnienia
 • Zawory upustowe i odpowietrzające
 • filtr powietrza

Możesz rozszerzyć zakres funkcji swojej sprężarki o różne akcesoria. Możesz to kupić online:

 • Istnieją różne złącza do różnych zastosowań. Wtyki zaworów, rozdzielacze, złącza węży czy złączki wtykowe to tylko niektóre z nich.
 • W przypadku pompek do opon rozróżnia się cyfrowe i analogowe (manometr).
 • Pistolety lakiernicze są potrzebne na przykład do nakładania farby i lakieru.
 • Pistolety do piaskowania służą do usuwania łuszczących się lakierów i farb przy niewielkim wysiłku. Jednak do podłączenia pistoletu do piaskowania potrzebny jest bardzo mocny kompresor.
 • Dzięki reduktorowi ciśnienia możesz zmniejszyć ciśnienie wstępne sprężarki, aby nie przeciążać niektórych urządzeń.

Jakie są alternatywy dla sprężarek Güde?

Zamiast sprężarki powietrza można również kupić pojedyncze narzędzia zasilane sprężonym powietrzem. Güde oferuje na przykład klucze udarowe, szlifierki i wiertarki.

Rezygnując z wielofunkcyjności kompresora, możesz zamiast tego kupić narzędzia zaprojektowane specjalnie do danego zadania. W zamian zwykle uzyskujesz lepszą wydajność w tym jednym zadaniu dzięki specjalistycznemu sprzętowi. Jeśli wiesz z góry, że będziesz używać kompresora tylko do jednego narzędzia, warto zamiast tego kupić to urządzenie.

Część decyzyjna: jakie są rodzaje sprężarek Güde i który z nich jest dla Ciebie odpowiedni?

Czym są sprężarki smarowane olejem Güde i jakie są ich zalety i wady?

Silniki smarowane olejem to klasyczne konstrukcje sprężarek. Silnik jest stale smarowany kąpielą olejową. Pozwala to na dłuższą żywotność, ponieważ olej chłodzi maszynę. Chroni to jednocześnie sprężarkę przed zużyciem.

Zalety
 • Długa żywotność
 • Olej chroni przed zużyciem
 • Niska głośność
niekorzyść
 • wysiłek konserwacyjny
 • Olej obniża jakość podczas malowania

Sprężarki smarowane olejem nadają się szczególnie do pracy z narzędziami intensywnie wykorzystującymi sprężone powietrze. Należą do nich wiercenie, zszywanie, szlifowanie i dłutowanie. W przypadku tych narzędzi cząsteczki oleju znajdujące się w powietrzu są przydatne, ponieważ wymagają smarowania.

Czym są sprężarki bezolejowe Güde i jakie są ich zalety i wady?

W przeciwieństwie do sprężarek smarowanych olejem, sprężarki bezolejowe nie wymagają żadnego smarowania. W rezultacie wydajność jest nieco niższa niż w przypadku sprężarek smarowanych olejem. Ze względu na brak chłodzenia olejem sprężarki bezolejowe mogą być używane tylko do krótszych zadań.

Zalety
 • Czyste, bezolejowe sprężone powietrze
 • Niskie koszty utrzymania
 • Tańsze niż sprężarki smarowane olejem
niekorzyść
 • Niższa wydajność wydatków
 • Krótsza żywotność niż modele smarowane olejem
 • Większa głośność

Sprężarka bezolejowa jest szczególnie przydatna, jeśli wykonujesz głównie prace związane z pompowaniem, malowaniem i sprężonym powietrzem. Sprężarki napędzane olejem nie nadają się do tej pracy, ponieważ cząsteczki oleju, które dostają się do powietrza wywiewanego, obniżają jakość.

Kryteria zakupu: możesz użyć tych czynników do porównania i oceny sprężarek Güde

wielkość kotła

Wielkość kotła może wpływać na ciśnienie powietrza. Zbyt mały kocioł oznacza, że ​​ciśnienie powietrza jest za słabe. Aby móc wykonać określoną pracę, potrzebujesz wystarczającego ciśnienia powietrza niż sprężarka z odpowiednio dużym zbiornikiem.

Rozmiar powinien również zależeć od czasu użytkowania. Duża sprężarka (ze zbiornikiem powietrza o pojemności 100 lub 200 litrów) może zapewnić stabilny przepływ powietrza przez dłuższy czas niż mniejsza (ze zbiornikiem o pojemności 6 lub 24 litrów).

Kompresor Güde-2

Kompresor o wystarczającej mocy może zaoszczędzić Ci podróży do garażu.
(Źródło: unsplash.com / Sebastian Huxley)

Kocioł o pojemności 6 l można znaleźć tylko w przenośnych minikompresorach, takich jak Güde Airpower 190/08/6). Do okazjonalnego użytku prywatnego w domu przy samochodach, rowerach lub mniejszych pracach ze sprężonym powietrzem zwykle wystarczą 24 litry. Naprawdę duże kotły (od 100 l) są zwykle używane tylko w przemyśle.

moc wyjściowa

Moc wyjściowa to moc, którą sprężarka może ostatecznie dostarczyć do podłączonego narzędzia. Wartość podana jest w litrach na minutę. W zależności od narzędzi, których chcesz użyć, powinieneś zwrócić uwagę na wystarczającą moc wyjściową. Alternatywnie moc wyjściową można również określić jako wielkość dostawy.

Nie mylić ze znacznie wyższą pojemnością wlotową

50 l/min wystarcza do standardowych zastosowań, takich jak pistolet pneumatyczny, pompka do opon lub gwoździarka pneumatyczna. Wkręcanie, piłowanie i wiercenie (wkrętarka pneumatyczna) wymaga już co najmniej 250 l/min. Oraz prace malarskie, szlifierskie i uszczelniające oraz pistolety do piaskowania co najmniej 300-500 l/min.

Większość modeli Güde ma wydajność co najmniej 150 l/min. Zapewnia to wystarczającą moc do pompowania opon lub piłek i nawet krótkotrwała praca z małymi narzędziami powinna działać. Jeśli planujesz podłączanie większych narzędzi przez dłuższy czas, najlepiej wybrać kompresor o nieco większej mocy wyjściowej.

ciśnienie powietrza

Zawsze przed zakupem należy zadać sobie pytanie o maksymalne ciśnienie powietrza w sprężarce. Odpowiedź na to zależy od planowanego obszaru zastosowania i użytkowania. Z reguły do ​​majsterkowania wystarcza ciśnienie powietrza 8 barów. Dzięki niemu możesz pompować wszystkie popularne opony i obsługiwać mniejsze elektronarzędzia. Prawie wszystkie sprężarki Güde mają ciśnienie powietrza co najmniej 8 barów.

Rzemieślnicy i warsztaty powinni otrzymać mocniejszy kompresor o ciśnieniu 10-15 bar.

Tom

Zainwestowanie w wyjątkowo ciche urządzenie może się opłacać, zwłaszcza jeśli chcesz kupić kompresor do celów prywatnych, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się pomieszczenia mieszkalne.

Ochrona słuchu jest zalecana od 80 dB

Konwencjonalne sprężarki generują poziom hałasu około 85 dB. Ten hałas jest generowany podczas procesu kompresji i wynikającego z niego tarcia.

Specjalne „ciche kompresory” są wyposażone w obudowę, która pochłania dźwięk, a tym samym redukuje hałas. Güde ma w swoim asortymencie kilka kompresorów, które są nieco cichsze niż konwencjonalne kompresory przy 68 dB.

Ciekawostki: Ciekawe fakty na temat sprężarek Güde

Jak długo obowiązuje gwarancja Güde na sprężarki?

Güde daje Ci 10-letnią gwarancję na kocioł Twojej sprężarki. Oznacza to, że usterki kotła spowodowane rdzewieniem będą usuwane przez Güde przez 10 lat od daty zakupu bez dodatkowych kosztów.

Jeżeli wady wynikają z błędów przechowywania, np. narażenia na warunki atmosferyczne, roszczenie gwarancyjne wygasa.

Co mam zrobić, jeśli sprężarka Güde działa nieprawidłowo?

Jeśli usterki wystąpią z czasem, istnieje wiele potencjalnych przyczyn. W zależności od przyczyny środek zaradczy może się różnić. Poniżej przedstawiamy przegląd najczęstszych problemów.

niepokojeniegłówna przyczynanaprawić
Sprężarka nie uruchamia się

Za długi przedłużacz

Wtyczka sieciowa została wyciągnięta

Usterka linii energetycznej

Użyj prawidłowego kabla

Opróżnij kocioł i uruchom ponownie

Sprawdź zasilanie

Sprężarka traci olejNieprawidłowy kierunek obrotów sprężarki

Przebiła się listwa środkowa uszczelki głowicy cylindrów

Przekroczono maksymalne napełnienie olejem

Zwróć uwagę na strzałkę kierunku jazdy na obudowie

Zmień uszczelkę głowicy

Spuść olej do normalnego poziomu

Kompresor traci ciśnienieSprawdź nieszczelny zawór

Wadliwy zawór nadmiarowy rozruchu na wyłączniku ciśnieniowym

Wyczyść/wymień gumową uszczelkę w zaworze zwrotnym

zadzwoń do obsługi klienta

Sprężarka nie osiąga określonego ciśnienia lub zbyt wolnoUszkodzona uszczelka głowicy lub uszczelki zaworu

Pęknięte membrany zaworów, płytki zaworowe lub sprężyny

Zawory zwęglone

Zabrudzony zawór zwrotny

Sprawdź/odnów

Sprawdź/wymień

Wyczyść/wymień

Wyczyść/wymień

Co muszę wziąć pod uwagę podczas obsługi i konserwacji sprężarki Güde?

Przeczytaj instrukcję obsługi sprężarki przed jej użyciem.

Podobnie jak w przypadku wszystkich narzędzi elektrycznych, podczas korzystania z kompresorów Güde należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy i regularnie je sprawdzać.

Używając narzędzi ze sprężarką, upewnij się, że specyfikacje zużycia powietrza przez sprężarkę i narzędzie są zgodne.

Ciśnienie można regulować za pomocą reduktora ciśnienia. Możesz to zrobić, pociągając pokrętło kontrolera do góry. Na manometrze ustawić żądane ciśnienie +1 bar. Następnie ponownie wciskasz głowicę kontrolną w dół.

Kompresor Güde-3

Jeśli posiadasz sprężarkę zasilaną olejem, musisz upewnić się, że wybierasz odpowiedni olej.
(Źródło: pixabay/Nastogadka)

Konieczna jest regularna kontrola poziomu oleju (w przypadku sprężarek smarowanych olejem)! Powinieneś to robić co miesiąc. Prawidłowy poziom oleju w sprężarkach Güde można sprawdzić za pomocą wziernika oleju lub prętowego wskaźnika poziomu. Tam zaznaczone jest minimum. Jeśli poziom oleju jest poniżej tego punktu, należy go uzupełnić. Ale uważaj, aby nie przekroczyć maksimum. Należy całkowicie wymienić olej w sprężarkach Güde najpóźniej co 1000 godzin pracy.

Po pracy należy spuścić skondensowaną wodę. Aby to zrobić, otwórz zawór spustowy na kotle. W zależności od tego, jak długo go używasz, powinieneś to robić co 4-12 tygodni.

Filtr powietrza należy czyścić mniej więcej co trzy miesiące. Filtr piankowy można umyć w wannie z detergentem. Jednak filtry harmonijkowe nie. Należy je przedmuchać tylko sprężonym powietrzem. Najlepiej wymienić filtr, jeśli jest zbyt mocno zabrudzony farbą lub lakierem.

Najlepiej jest przeprowadzać pełne czyszczenie sprężarki Güde co 1000 godzin pracy.

Jeśli posiadasz sprężarkę z paskiem klinowym, powinieneś sprawdzać napięcie paska co 4-6 tygodni. Odbywa się to poprzez przesuwanie silnika w szczelinowych otworach w konsoli. Gdy tylko zauważysz, że pasek klinowy nosi ślady zużycia, musisz go wymienić.

Kompresor Güde: Testy i zalecenia

Dalsza lektura: Źródła i ciekawe linki

[1] http://guede.com/horvath/kontakt.html

[2] https://www.kompressorcheck.de/druckluft-kompressor-funktion-aufbau/

[3] https://kompressor-druckluftwerkzeug.de/kompressor-reparieren-ersatzteile.html

[4] http://kompressor-kaufen.info/which-compressoroel/

Źródło obrazu: Vlad Liviu/ 123rf.com

Warum kannst du mir vertrauen?

 

podobne posty