Kompresor rowerowy: test i zalecenia

kompresor rowerowyOstatnia aktualizacja: 28 stycznia 2022

Nasze podejście

33Analizowane produkty

51zainwestowanych godzin

33badane badania

155zebrane komentarze

Kompresor rowerowy to urządzenie, które wykorzystuje ciśnienie powietrza do pompowania opon. Może być zasilany ręcznie lub elektrycznie i zwykle jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w plecaku. Niektóre modele są nawet przeznaczone do użytku w podróży.

Pompka rowerowa to proste urządzenie, które wykorzystuje energię zgromadzoną w nogach do sprężania powietrza. Im więcej pedałujesz, tym szybciej kompresuje i pompuje opony. To tak proste, jak jazda na rowerze.


test kompresora rowerowego: ulubieńcy redakcji

Przewodnik: często zadawane pytania

Jakie są rodzaje kompresorów rowerowych i co składa się na dobry produkt?

Istnieją dwa rodzaje kompresorów rowerowych. Pierwsza to ręczna pompka, której możesz używać do pompowania opon w drodze. Ten rodzaj kompresora sprawdza się dobrze dla osób, które nie mają dostępu do prądu lub potrzebują czegoś, co mogą łatwo zabrać ze sobą, gdy wychodzą na rowerze. Jest to również bardzo przydatne, gdy chcesz szybko napełnić tubę, a następnie jak najszybciej wrócić w drogę.

Drugi typ to elektryczna pompka powietrzna, którą podłącza się do zwykłego gniazdka i nie wymaga baterii ani ładowania, jak niektóre inne modele. Pompy te doskonale nadają się do pompowania dużych przedmiotów, takich jak opony samochodowe, ponieważ mogą osiągać wyższe ciśnienie niż większość modeli przenośnych (ponad 100 PSI). Są również bardziej trwałe, ponieważ wiele z nich ma metalowy korpus, a nie plastikowy korpus, jak mniejsze urządzenia spotykane w rowerach i motocyklach. Jednak ze względu na ich wagę i rozmiar, te większe urządzenia nie zawsze są wystarczająco lekkie, aby mogły być obsługiwane przez jedną osobę – zwłaszcza dzieci – bez pomocy drugiej osoby dorosłej; to sprawia, że ​​są mniej praktyczne niż małe wersje przenośne,

Najlepsze kompresory rowerowe to te, które mogą być używane do różnych celów. Powinieneś być w stanie z łatwością napompować obręcze, piłki i inne przedmioty. Ponadto ważne jest, aby były dostępne w różnych rozmiarach, abyś mógł wybrać według swoich potrzeb. Może chcesz coś na tyle małego, żeby zabrać ze sobą, albo coś na tyle dużego, żeby używać go zarówno w domu, jak i podczas podróży rowerem.

Kto powinien korzystać z kompresora rowerowego?

Każdy, kto chce napompować opony swojego roweru. To świetne narzędzie dla rowerzystów, ale może być również używane przez każdego, kto ma dmuchany materac lub inny nadmuchiwany przedmiot, który należy napompować.

Według jakich kryteriów kupić kompresor rowerowy?

Przed zakupem kompresora rowerowego należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Najpierw zastanów się, jak często będziesz go używać i jakiego rodzaju oponę rowerową posiadasz. Jeśli odpowiedź brzmi „dużo” lub „wszystkie rodzaje”, powinieneś wybrać model elektryczny, który może napompować do 120 psi (funtów na cal kwadratowy). Nawet jeśli nie ma prądu, m.in. B. na kempingu ze znajomymi – co zdarza się częściej niż lubimy przyznać – przynajmniej jedna osoba ma dostęp do powietrza. Upewnij się również, że wybrany przez Ciebie regulator ciśnienia w oponach jest wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak adaptery i węże. Nie chcesz kupować czegoś tylko po to, by później przekonać się, że nie pasuje do Twoich potrzeb.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wielkość zbiornika. Większy zbiornik pozwala na częstsze pompowanie opon roweru, zanim trzeba będzie je napełnić, co oznacza, że ​​możesz spędzić mniej czasu na tankowaniu, a więcej na jeździe. Kolejnym ważnym czynnikiem przy porównywaniu kompresora rowerowego jest jego wydajność. Potrzebujesz kompresora, który szybko pompuje opony, dzięki czemu nie musisz spędzać zbyt dużo czasu na pompowaniu na drodze lub szlaku. Upewnij się również, że w systemie nie ma wycieków, ponieważ może to prowadzić do uszkodzeń, a nawet wypadków z biegiem czasu, jeśli nie jest regularnie sprawdzane przez doświadczonego mechanika.

Jakie są zalety i wady kompresora rowerowego?

Zalety

Kompresor rowerowy to świetne narzędzie do Twojego garażu. Może służyć do pompowania opon, sprzętu sportowego, a nawet dmuchanych materacy. Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz gniazdka ani żadnego innego źródła zasilania, aby z niego korzystać. Po prostu wciskasz pedały, aż osiągniesz żądane ciśnienie dla opon/artykułów sportowych. To sprawia, że ​​są bardzo wygodne w porównaniu ze sprężarkami elektrycznymi, które wymagają energii elektrycznej i nie są tak przenośne, jak ich odpowiedniki napędzane pedałami.

niekorzyść

Największą wadą kompresora rowerowego jest to, że może być trudny w użyciu. Potrzeba trochę praktyki i umiejętności, aby to zrozumieć. Więc nie próbuj, jeśli nigdy wcześniej nie używałeś pompki lub jesteś nowy w konserwacji roweru. Są również dość głośne podczas pracy, co może być problematyczne dla osób mieszkających w mieszkaniach lub innych obszarach, w których należy utrzymać niski poziom hałasu.

Potrzebujesz dodatkowego wyposażenia do korzystania z kompresora rowerowego?

Nie, do korzystania z kompresora rowerowego nie jest potrzebne żadne dodatkowe wyposażenie. Za pomocą tego urządzenia możesz łatwo napompować opony rowerowe. Jest bardzo łatwy w użyciu i ma rozsądną cenę.

Jakie są alternatywy dla kompresora rowerowego?

Istnieje kilka alternatyw dla kompresorów rowerowych. Najpopularniejsza jest przenośna sprężarka powietrza, której można używać do pompowania opon i innych nadmuchiwanych przedmiotów. Urządzenia te wykorzystują silnik elektryczny lub gazowy do zasilania swoich pomp. Nie są więc tak wydajne jak pompki rowerowe, ale mają nad nimi przewagę pod względem mobilności i łatwości użytkowania. Inną opcją jest użycie nabojów CO2 z istniejącym systemem ciśnieniowym w oponach. Działają dobrze, jeśli nie potrzebujesz wysokiego ciśnienia tak często, że sensowne byłoby kupowanie własnej pompki rowerowej, zamiast uzupełniania CO2 w razie potrzeby (a są też adaptery, które umożliwiają podłączenie standardowych nabojów CO2 z gwintem bezpośrednio do zaworów Schrader może się połączyć).

Porada zakupowa: Co musisz wiedzieć o kompresorach rowerowych

Jakie marki i producenci są reprezentowani w naszej prezentacji produktów?

W naszym teście prezentujemy produkty różnych producentów i dostawców. Na liście znajdują się produkty następujących marek i producentów:

  • Xiaomi
  • Makita
  • Bosch Dom i Ogród

W jakim przedziale cenowym znajdują się prezentowane produkty?

Najtańszy produkt z kompresorem rowerowym w naszym teście kosztuje około 25,0 euro i jest idealny dla klientów, którzy oglądają swoje portfele. Jeśli jednak chcesz wydać więcej pieniędzy na lepszą jakość, możesz również wydać około 69,0 EUR na jeden z najdroższych produktów.

Jakie produkty są najlepiej odbierane przez klientów?

Jeden kompresor rowerowy z testu wyróżnia się szczególnie dużą liczbą ocen, a mianowicie produktem marki Xiaomi, który do tej pory został oceniony łącznie 13615 razy.

Produktem najlepiej ocenianym przez klientów jest produkt marki Xiaomi z obecnie gwiazdkami 4.7/5.0.

Warum kannst du mir vertrauen?