Generatory inwerterowe: test i zalecenia

Generator prądu falownikaOstatnia aktualizacja: 23 października 2020 r.

Nasze podejście

11Analizowane produkty

17zainwestowanych godzin

4badane badania

72zebrane komentarze

Żyjemy w czasach, kiedy prawie wszystkie urządzenia codziennego użytku zasilane są energią elektryczną. Praktycznie wszystkie domowe urządzenia elektryczne, takie jak lodówki, pralki, telewizory i tym podobne, potrzebują prądu do działania. Co byśmy zrobili, gdyby zabrakło nam prądu?

Sytuacja, której dziś nawet sobie nie wyobrażamy, ale awarie zasilania wciąż mogą się zdarzać. Chociaż te awarie są krótkotrwałe, nasze urządzenia elektryczne muszą nadal działać. Ludzie są bardzo pomysłowi i wynaleźli generator prądu z falownikiem na tę sytuację awaryjną.

W naszym teście generatora mocy inwerterowej 2022 chcemy pomóc Ci znaleźć najlepszy generator mocy inwerterowej. Porównaliśmy różne generatory prądu inwerterowego z różnych przedziałów cenowych i wymieniliśmy dla Ciebie odpowiednie zalety i wady.


podstawowe informacje w skrócie

 • Inwerterowe generatory prądu są użytecznymi i bezpiecznymi pomocnikami, które są używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Jeśli normalna sieć energetyczna ulegnie awarii, przejmują one całe zasilanie.
 • Miejsce zastosowania agregatu prądotwórczego jest zróżnicowane. Wiele firm, takich jak elektrownie, szpitale czy firmy usługowe, zabezpiecza się w agregat prądotwórczy. Oczywiście generator prądu jest również używany w sektorze prywatnym. Szczególnie małe urządzenia mobilne mają sens do użytku prywatnego.
 • Agregaty prądotwórcze mogą być zasilane różnym paliwem w zależności od modelu. Istnieją produkty współpracujące z olejem napędowym i inne, które współpracują z benzyną.

Test generatora prądu inwerterowego: ulubione redaktorów

Poprzednie zalecenia

Najlepszy generator falownika z benzyną

Die Einhell Stromerzeuger wird durch einen einfach zu bestätigenden Seilzug gestartet. Das Gerät ist mit zwei 230-Volt-Steckdosen ausgerüstet und liefert konstanten Strom bis zu zwölf Stunden. Dieses Gerät kann man nicht nur beim Camping, in der Garage oder im Garten einsetzen, sondern ist auch gut geeignet für Holz- und Waldarbeiten. Der 15-Liter-Tank mit Füllstandanzeige gewährleistet einen anhaltenden Dauerbetrieb. Außerdem bietet sein Überlastungsschalter den angeschlossenen Geräte Sicherheit.

Käufer sind sehr zufrieden mit dem Preis-Leistungs-Verhältnis. Sein großer Tankbehälter liefert Dauerstrom für einige Stunden und besitzt zwei Steckdosen Anschlüsse, die bis du 2400 Watt Leistung erbringen. Außerdem schätzen die Verbraucher die saubere Verarbeitung sowie die einfache Bedienung des Gerätes. Dieses Produkt wird gerne weiterempfohlen.

Poradnik: Pytania, z którymi należy się zmierzyć przed zakupem generatora falownika

Sieć energetyczna w Niemczech jest w rzeczywistości dość stabilna i niezawodna, ale przerwy w dostawie prądu mogą nadal występować. Co zrobić w takim przypadku? Inwerterowy generator prądu pomaga w tej sytuacji być całkowicie niezależnym i daje poczucie bezpieczeństwa.

W przypadku awarii zasilania, generator prądu przemiennika przejmuje całe zasilanie. Dzięki temu jesteś dobrze zaopatrzony w energię elektryczną i możesz chronić swoje wrażliwe urządzenia.

Aby kupić odpowiedni generator prądu inwerterowego, należy dobrze się o tym poinformować przed zakupem. Zebraliśmy kilka pytań, na które powinieneś odpowiedzieć przed zakupem, i wymieniliśmy kilka kryteriów, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Co to jest generator prądu z falownikiem?

Generator falownika to urządzenie elektryczne, które filtruje energię elektryczną. Urządzenie zamienia prąd stały na prąd przemienny. Powoduje to powstanie sinusoidalnego napięcia przemiennego o częstotliwości odpowiedniej do zasilania wrażliwych urządzeń technicznych.

Agregaty prądotwórcze są przydatnymi pomocnikami, które są wykorzystywane w przypadku awarii zasilania w celu zapewnienia zasilania.

Przerwy w dostawie prądu mogą być bardzo krótkie, ale mogą też trwać kilka godzin. Falownik znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy chronić wrażliwe urządzenia przed zakłóceniami napięcia, ponieważ zapewnia on stały dopływ prądu.

Falowniki mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Są również dostępne w różnych rozmiarach i poziomach wydajności.

Agregat prądotwórczy falownika-1

Falownik, znany również jako falownik, przekształca prąd stały w prąd przemienny.
(Źródło obrazu: unsplash.com / natsuki)

Ile kosztuje generator falownika?

Na rynku dostępne są różne modele. Przedział cenowy zależy od rozmiaru i zakresu wydajności produktu. Ceny to około 200-2000 euro. Powinieneś wcześniej pomyśleć o dostępnym budżecie i tym, co zamierzasz z niego wykorzystać.

Poniżej znajdziesz listę kategorii cenowych:

Rodzaj produktuPrzedział cenowy
Inwerterowy generator prądu z olejem napędowym200-1400 euro
Generator prądu inwerterowego z benzyną200-2000 euro

Gdzie mogę kupić generator falownika?

Inwerterowe agregaty prądotwórcze są oferowane przez różnych producentów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Możesz zamówić w sklepie internetowym odpowiedniego producenta lub znaleźć odpowiednie urządzenie w sklepach ze sprzętem. W biznesie masz tę zaletę, że doradza Ci kompetentny pracownik.

Agregaty prądotwórcze inwerterowe są łatwe w transporcie dzięki kompaktowej konstrukcji i mieszczą się w każdym samochodzie

Kupując należy upewnić się, że model posiada normy bezpieczeństwa. Pieczęć TÜV informuje, czy generator prądu z falownikiem został przetestowany i spełnia normy bezpieczeństwa. Jeśli producent nie może dostarczyć certyfikatu bezpieczeństwa, nie powinieneś kupować tego urządzenia.

Rozróżnia się dwa typy generatorów prądu inwerterowego. Każdy z tych generatorów ma swoje zalety i wady, które szczegółowo opiszemy w kolejnych punktach.

Agregat prądotwórczy inwerter-2

Małe generatory są przydatnymi pomocnikami do użytku prywatnego. Są łatwe w konfiguracji i transporcie.
(Źródło obrazu: unsplash.com / Linh Ha)

Jakie są typy generatorów prądu inwerterowego?

Inwerterowy agregat prądotwórczy znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcesz zabezpieczyć przed awarią wysokiej jakości urządzenia, takie jak komputery w branży IT i chcesz zapewnić bezproblemowe użytkowanie.

Istnieją generatory prądu inwerterowego z

 • Połączenie UPS i
 • Jednostka ATS.

UPS oznacza  bezprzerwowe zasilanie . UPS jest bardziej potrzebny w firmach, w których urządzenia z wrażliwymi danymi nie mogą ulec awarii i awarii. Zasilacze UPS stosowane są głównie w szpitalach, laboratoriach, chłodniach, firmach IT oraz serwerach komputerowych.

Dla wymienionych firm nawet najmniejsza awaria może skutkować utratą ważnych danych/informacji. Należy więc zastanowić się, czy naprawdę ma sens instalowanie UPS, czy też wystarczy ręczny generator prądu, który można po prostu uruchomić samodzielnie.

W tym wariancie zainstalowane są baterie, które uniemożliwiają wyłączenie ważnych urządzeń w przypadku awarii. W ten sposób wszystkie urządzenia są nadal zasilane. Ponieważ agregat prądotwórczy naturalnie potrzebuje czasu na rozgrzanie, akumulator przejmuje w tym czasie pełną moc. Akumulator jest następnie ładowany przez falownik. W zależności od rozmiaru bateria ma różny czas pracy, który może wynosić od kilku minut do godzin.

Zalety
 • Korzystne koszty akwizycji
 • łatwa instalacja
 • Musisz tam być
niekorzyść
 • Należy uruchomić ręcznie
 • Wysokie zużycie energii

ATS oznacza  automatyczne zasilanie . Oznacza to, że w przypadku awarii zasilania, zasilanie jest automatycznie przejmowane. Jednostka ATS monitoruje sieć energetyczną i automatycznie uruchamia generator prądu awaryjnego w przypadku awarii zasilania.

Panele ATS są instalowane bezpośrednio w generatorze prądu lub są instalowane zewnętrzne jednostki przełączające. Powinieneś zlecić podłączenie do sieci domowej elektrykowi. Bo tylko on może zagwarantować naprawdę bezpieczną instalację.

Zalety
 • Automatyczne uruchamianie i zatrzymywanie w przypadku awarii zasilania
 • Nie musisz tam być
 • łatwa instalacja
niekorzyść
 • Wyższe koszty akwizycji
 • Niskie wahania mocy

Który z dwóch wariantów jest dla Ciebie lepszy, zależy wyłącznie od Twoich potrzeb.

Kryteria zakupu: możesz użyć tych czynników do porównania i oceny generatorów prądu inwerterowego

Sprzęt, działanie i jakość to ważne kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Bardzo ważna jest również łatwość użytkowania i transportu. W końcu inwerterowy generator prądu powinien ułatwić Ci pracę.

Abyś wiedział, na co zwrócić uwagę przy zakupie, przygotowaliśmy listę różnych kryteriów. Oto najważniejsze kryteria:

W kolejnych akapitach wyjaśnimy, co jest ważne dla poszczególnych kryteriów:

stosowanie

Przeznaczenie i miejsce instalacji zasadniczo określają, jakiego generatora inwerterowego potrzebujesz. Oznacza to, że w zależności od tego, gdzie używasz i konfigurujesz generator prądu lub ilu konsumentów będzie z niego korzystać, istnieją różne modele i różne klasy wydajności. Agregaty prądotwórcze inwerterowe mogą być używane na budowie, w rolnictwie, na kempingu lub po prostu do użytku prywatnego w domu.

generator falownika

występ

Generatory inwerterowe oferowane są od 2 kVA do 3000 kVA. Jeśli chcesz kupić generator prądu inwerterowego tylko do użytku prywatnego, wystarczy moc wyjściowa 2100 kVA przy 230 woltach.

Silniki Diesla oferują najlepszy stosunek jakości do ceny pod względem kosztów paliwa i mocy wyjściowej.

Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na to, z jakim paliwem jest zasilany inwerterowy generator prądu. Istnieją generatory na olej napędowy i benzynę. Teraz można się zastanawiać, jaka jest różnica między generatorem na olej napędowy a benzyną. Generator wysokoprężny jest zwykle używany w domach jednorodzinnych. Generator diesla jest droższy niż generator benzynowy. Jest jednak znacznie bardziej ekonomiczny i trwalszy. Więcej na ten temat w następnym akapicie.

Oprócz wydajności falownika należy również zwrócić uwagę na inne właściwości, takie jak dane techniczne. Dane techniczne znajdują się w opisach produktów.

Aby znaleźć odpowiedni falownik do swojego domu, korzystne jest uzyskanie informacji od doradcy ekspertów.

paliwo

Wybierając generator prądu z falownikiem, powinieneś oczywiście znać również zalety i wady danego paliwa.

Generatory zasilane benzyną mają zwykle wysoką wydajność ciągłą. Ponadto koszty zakupu silników benzynowych są tańsze. Wadą jest to, że zużycie paliwa jest wyższe i często mogą wystąpić mniejsze wahania mocy. Może to mieć negatywny wpływ na jakość energii elektrycznej i uszkodzić wrażliwe urządzenia techniczne.

Silniki benzynowe są w większości przypadków mniejsze i lżejsze. Konstrukcja silnika czyni je bardziej mobilnymi.

Jeśli potrzebujesz wysokiej wydajności, powinieneś wybrać dostawcę energii napędzanego olejem napędowym. Ponieważ silnik spalinowy jest znacznie mocniejszy, możesz częściej korzystać z generatora. Zaletą jest to, że do generatora można podłączyć kilka urządzeń.

Silniki Diesla mają wyższe koszty początkowe w porównaniu z silnikami benzynowymi. Ale są tańsze, ponieważ zużywają mniej paliwa. Ponadto te generatory awaryjne są duże i ciężkie, co ogranicza mobilność ze względu na konstrukcję i wagę.

Generator prądu inwerterowego-3

W zależności od miejsca zastosowania agregatów prądotwórczych wymagane są różne wyjścia i gniazda.
(Źródło obrazu: 123rf.com / Serezniy)

Umeblowanie

 • Wyświetlacz: Agregat powinien być wyposażony w wyświetlacz LCD. Zapewnia przegląd wszystkich ważnych danych. W prosty sposób można sprawdzić napięcie wyjściowe, aktualną moc lub poziom oleju.
 • Gniazda: Generator prądu inwerterowego powinien mieć kilka gniazd. W ten sposób kilku odbiorców może jednocześnie podłączyć się do prądu. Praktyczne jest również złącze prądu stałego 12 V, za pomocą którego można naładować pusty akumulator samochodowy.
 • Akumulator rozruchowy: Akumulator rozruchowy to przydatna funkcja, która przechowuje energię elektryczną i uwalnia ją ponownie w razie potrzeby. Ułatwia to proces uruchamiania.
 • Elektronika: Falownik znajduje się na płytce elektroniki. Przekształca to prąd stały pochodzący z generatora w czysty prąd przemienny. Tylko w ten sposób można bezpiecznie obsługiwać wrażliwe urządzenia elektroniczne i chronić je przed poważnymi uszkodzeniami.
 • Żebra chłodzące: Ciepło wytworzone w procesie spalania w silniku musi być rozpraszane tak szybko, jak to możliwe. Ogrzane powietrze jest schładzane przez żebra chłodzące, co zapobiega przegrzaniu silnika.
 • Silnik: Silnik jest sercem generatora prądu z falownikiem. Automatyczna regulacja prędkości dostosowuje się optymalnie do wymaganego prądu i zużywa znacznie mniej paliwa.
 • Zamknięta obudowa: Modele, które mają hermetyczną konstrukcję są korzystne, ponieważ pracują znacznie ciszej i płynniej, a tym samym zmniejszają poziom hałasu.
 • Filtr powietrza gaźnika: W filtrze powietrza gaźnika paliwo jest dokładnie rozpylone i połączone z wstępnie przefiltrowanym powietrzem. Kompozycja paliwa i powietrza powoduje wybuch w komorze spalania i inwerter generatora zaczyna działać.
 • Zbiornik paliwa: Paliwo znajduje się w zbiorniku paliwa. Spalinowe agregaty prądotwórcze inwerterowe pracują cicho i płynnie. Ponadto są tańsze. Ponadto wielkość zbiornika określa, jak długo generator inwerterowy będzie działał bez tankowania. Wysokiej jakości urządzenia mogą działać do 14 godzin bez ponownego napełniania.

Ciekawostki: Fakty, które warto wiedzieć o generatorach prądu inwerterowego

Co muszę wziąć pod uwagę w przypadku generatora prądu z falownikiem?

Generatorów awaryjnych nie wolno eksploatować w zamkniętych budynkach. Należy zapewnić dostateczną ilość powietrza chłodzącego, a spaliny muszą mieć możliwość uchodzenia bezpośrednio na zewnątrz. Montaż w budynkach jest dozwolony tylko w specjalnie wyznaczonych pomieszczeniach. Możesz dowiedzieć się, które to pokoje, od kominiarza. Instalacja zdecydowanie powinna być wykonana przez profesjonalistę.

Podczas zasilania podejmowana jest decyzja między 230 V a 400 V. Zwykle wystarczająca jest jednostka 230 V. Należy jednak przestrzegać następujących zasad: Sieci mogą być zasilane tylko przez generator prądu awaryjnego, który ma kompensację fazy, aby uniknąć przeciążenia. Bez równoważenia faz urządzenia mogą ulec uszkodzeniu.

Jak uziemić generator falownika?

Nasze konwencjonalne połączenie zasilania ma już połączenie z uziemieniem. Wyłącznik różnicowoprądowy (przełącznik FI) zapewnia przerwanie przepływu prądu po dotknięciu. W ten sposób unikniemy niebezpieczeństwa porażenia prądem, w przeciwnym razie za każdym razem, gdy go dotkniemy, staniemy w obliczu sytuacji zagrażającej życiu. Na budowach iw warsztatach stosuje się tak zwany transformator izolujący.

Wymagane jest uziemienie: podczas pompowania cieczy łatwopalnych przez linie, w których może wystąpić elektryczność statyczna, lub podczas podłączania zasilania do instalacji stałej.

Uziemienie zależy od zakresu mocy i sposobu użytkowania. W przypadku małych mobilnych agregatów prądotwórczych uziemienie nie jest wymagane. Ponieważ w przypadku połączenia między aktywnymi przewodami a obudowami odbiorników nie może wystąpić niebezpieczny prąd kontaktowy.

Mobilne agregaty prądotwórcze bez uziemionego punktu zerowego nadają się tylko do pracy w sieci IT lub jako środek ochronny separacji ochronnej. Sieci IT znajdują zastosowanie w szpitalach, zakładach przemysłowych oraz w sektorze zaopatrzenia w energię, wszędzie tam, gdzie przerwa w dostawie prądu może mieć zagrażające życiu lub konsekwencje ekonomiczne.

Prawidłowe uziemienie agregatu prądotwórczego wymaga wbicia kołka uziemiającego w ziemię. Stan gruntu ma kluczowe znaczenie dla uziemienia. Gleby piaszczyste lub luźne są raczej nieodpowiednie. Kołek uziemiający jest przykręcony do agregatu prądotwórczego, a przewód uziemiający pomiędzy nimi tworzy solidne połączenie. Po pomyślnym uziemieniu agregat prądotwórczy można uruchomić.

Generatory inwerterowe: test i zalecenia

Dalsza lektura: Źródła i ciekawe linki

[1] https://de.wikipedia.org/wiki/ Falownik

[2] https:// Handwerkerratgeber.info/notstrom-einfamilienhaus/#

[3] https://www.stromaggregat-experte.de/kleine-stromaggregate/

Źródło obrazu: Rado/ 123rf.com

Warum kannst du mir vertrauen?

 

podobne posty