Szlifierka kątowa: test i zalecenia

Szlifierka kątowa: test i zaleceniaOstatnia aktualizacja: 18 grudnia 2020 r.

Nasze podejście

12Analizowane produkty

36zainwestowanych godzin

13badane badania

157zebrane komentarze

Bez względu na materiał: metal, beton, drewno czy ceramika, szlifierka kątowa jest właśnie dla Ciebie jako rzemieślnika z pasją. Szlifierka kątowa jest odpowiednim pomocnikiem, zwłaszcza do specjalnych prac szlifierskich, znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. W ten sposób szybko uzyskasz dobre wyniki. Nasz test dużych szlifierek kątowych 2022 pokazuje najlepsze modele i informuje o najważniejszych cechach jakościowych szlifierek kątowych.

Wybór przy zakupie jest bardzo duży, dlatego przy wyborze między różnymi maszynami należy zwrócić szczególną uwagę na wydajność, tarczę szlifierki kątowej i zasilanie. Ponadto ważna jest Twoja wiedza i wielkość pracy ręcznej, ponieważ istnieją przecinarki kątowe dla profesjonalistów, rzemieślników hobbystów i nowicjuszy. Znajdź odpowiednią dla siebie przecinarkę kątową, czy to poręczną jednoręczną szlifierkę kątową, czy też dwuręczną szlifierkę kątową o dużej mocy.


podstawowe informacje w skrócie

 • Szlifierka kątowa jest odpowiednią maszyną, jeśli planujesz cięcie i szlifowanie metalu, betonu lub ceramiki.
 • Oprócz różnych modeli, jeśli chodzi o zasilanie energią Flexa, można również rozróżnić poręczne jednoręczne szlifierki kątowe i mocne dwuręczne szlifierki kątowe.
 • Przed zakupem szlifierki kątowej należy przede wszystkim wziąć pod uwagę moc, tarczę szlifierki kątowej oraz zasilacz.

Test szlifierki kątowej: Ulubione redaktora

Szlifierka kątowa o najlepszym stosunku ceny do wydajności

Ten separator ma nominalną moc wejściową 720 watów i moc wyjściową 300 watów. Prędkość bez obciążenia wynosi 11 000 obrotów na minutę i umożliwia uzyskanie szybkiego i wydajnego rezultatu przy dowolnym projekcie cięcia i szlifowania. Maszyna nadaje się również do pracy ciągłej.

Maksymalna średnica tarczy, jaką można założyć na Bosch GWS 7-125, wynosi 125 mm. Dzięki temu powinieneś być w stanie przeciąć metalowe płyty o grubości 8 cm.

Zasilanie dla tej 2 kg rozdzielacza odbywa się za pomocą kabla zasilającego z zasilaniem sieciowym.

Wybierając ten produkt, oprócz szlifierki kątowej otrzymasz pomocne dodatki. W zakres dostawy wchodzi m.in. dodatkowy uchwyt, kołnierz montażowy, osłona ochronna, nakrętka mocująca oraz klucz dwubolcowy.

Najlepsza wszechstronna szlifierka kątowa


Ostatnie aktualizacje cen: amazon.pl (03.04.22, 12:45), inne sklepy (03.04.22, 12:46)

Ważący nieco poniżej 5,8 kg Flex jest zasilany z sieci za pomocą zwykłego kabla zasilającego. Mocny silnik ma pobór mocy 2200 watów i prędkość biegu jałowego 6600 obrotów na minutę. Ta wydajna maszyna do cięcia jest zatem idealna do prawie wszystkich prac związanych ze szlifowaniem i cięciem, a także do odrdzewiania.

Zwłaszcza w przypadku nieco grubszych materiałów, takich jak metal lub beton, konieczne jest również, aby tak silna wiedźma tnąca miała odpowiedni rozmiar tarczy. Makita GA9020RFK3 o średnicy 230 mm zdecydowanie spełnia to kryterium.

Szlifierka kątowa jest wyposażona w tłumienie drgań i elektroniczną blokadę ponownego uruchomienia jako pomocne funkcje, które zapobiegają niezamierzonemu uruchomieniu maszyny po awarii zasilania. Jako dodatki otrzymasz również walizkę transportową oraz dwie tarcze diamentowe, dzięki którym możesz doskonale ciąć ceramikę, beton i kamień naturalny.

Najlepsza szlifierka kątowa do ciężkich prac


Ostatnie aktualizacje cen: amazon.pl (03.04.22, 12:45), inne sklepy (03.04.22, 12:46)

Model Makita GA9050R to prawdziwa potęga o poborze mocy 2000 watów. Mocny silnik osiąga prędkość biegu jałowego 6600 obrotów na minutę, dzięki czemu jest optymalnie wyposażony do wszelkich prac związanych z cięciem i szlifowaniem.

4,8 kg Flex może z łatwością przecinać nawet grube płyty metalowe, kamienne i ceramiczne z maksymalną ściernicą 230 mm. Ta przecinarka zasilana jest kablem zasilającym.

Cechą szczególną tej szlifierki do betonu jest kompaktowa i płaska głowica przekładni, dzięki której można osiągnąć większą głębokość cięcia, oraz funkcja zapobiegająca ponownemu uruchomieniu, która zapobiega niezamierzonemu uruchomieniu maszyny po awarii zasilania.

Dodatkowo rękojeść wyposażona jest w gumową podkładkę i gwarantuje przyjemną pracę szlifierską przy bezpiecznym trzymaniu za pomocą wiedźmy tnącej.

Najlepsza mocna szlifierka kątowa


link partnerskiAkumulatorowa szlifierka kątowa Einhell AXXIO Power X-Change (Li-Ion, 18V, Ø125mm, 8500 obr./min, silnik bezszczotkowy, restart, tarcza, zabezpieczenie przed przeciążeniem, bez akumulatora i ładowarki, bez tarczy tnącej)


Akumulatorowa szlifierka kątowa Einhell Axxio sprawdza się jako pomocnik podczas pracy w warsztacie, domu i garażu.
Mocna, bezprzewodowa i wygodna, to atrybuty, do których przyłożono dużą wagę przy projektowaniu szlifierki kątowej.


Silnik bezszczotkowy zapewnia większą moc, a tym samym dłuższy czas pracy.
Odsprzęgnięcie silnika i przekładni zapewnia niezwykle płynną pracę, a osłona tarczy z szybką regulacją umożliwia elastyczną pracę.


Smukła konstrukcja z ergonomicznym miękkim uchwytem i dodatkowym uchwytem sprawia, że ​​praca z nim jest przyjemna.
Dodatkowy uchwyt można elastycznie zamontować w dwóch pozycjach.


Łagodny start i ochrona przed ponownym uruchomieniem służą zwiększeniu bezpieczeństwa użytkownika.
Bezprzewodowa szlifierka kątowa jest wyposażona w zabezpieczenie przed przeciążeniem, a wytrzymała aluminiowa obudowa przekładni zapewnia długą żywotność.


Szlifierka kątowa należy do rodziny Power X-Change, w której akumulator można stosować we wszystkich urządzeniach z serii systemowej.
Akumulator 2,6 Ah Plus i mocniejsze akumulatory z tej serii zapewniają optymalne rezultaty.


Dostawa nie obejmuje akumulatora ani ładowarki, są one dostępne osobno, np. jako praktyczny zestaw startowy.
Odpowiednia tarcza tnąca (średnica tarczy 125 mm) jest również dostępna osobno.

Akumulatorowa szlifierka kątowa Einhell AXXIO jest idealna do pracy w warsztacie, domu i garażu. Jego główne cechy to wysoka wydajność, bezprzewodowość i wygoda użytkowania. Silnik bezszczotkowy ma dużą moc, a przez to długą żywotność.

Ponieważ silnik i skrzynia biegów są oddzielone, obiecuje się płynną pracę. Ponadto osłona tarczy z szybką regulacją umożliwia elastyczną pracę. Ponieważ jest smukły i ma ergonomiczny miękki uchwyt, praca jest bardzo wygodna. Uchwyt pomocniczy można zamontować w dwóch pozycjach.

Najlepsza szlifierka kątowa dla początkujących

Stosunkowo mała wiedźma separacyjna ma pobór mocy 720 watów i prędkość biegu jałowego 11000 obrotów na minutę. Oznacza to, że maszyna może być wykorzystywana na różne sposoby do cięcia i szlifowania w domu lub w warsztacie.

Szlifierka kątowa waży około 2,1 kg i posiada przystawkę do ściernicy o maksymalnym rozmiarze 115 mm. Jeśli nie chcesz obrabiać materiałów grubszych niż 6 cm, to ten Flex jest dla Ciebie w zupełności wystarczający. Jak zwykle elektronarzędzie pracuje na zasilaniu sieciowym.

Jako przydatną funkcję dodatkową dla Ciebie, Einhell TE-AG 115 ma regulowany dodatkowy uchwyt z kluczem czołowym, za pomocą którego możesz zamontować miękki uchwyt w 3 różnych pozycjach w zależności od zastosowania.

Dodatkowo możesz kontynuować szybką i przyjemną wymianę tarczy poprzez naciśnięcie przycisku na wrzecionie. W zestawie znajduje się również klips do mocowania przewodu zasilającego.

Najlepsza szlifierka kątowa do codziennego użytku


Prezentowany poniżej produkt
jest aktualnie niedostępny , dlatego tymczasowo wymieniliśmy go dla Państwa na alternatywny produkt o podobnych właściwościach. Aby zgłosić problem.


Zgłoszono problem z tym produktem.
Dzięki!

Dzięki akumulatorowej szlifierce kątowej AGT Professional możesz szybko, czysto i bezpiecznie ciąć stal, miedź i inne metale. Dzięki potężnym 18 V i 9000 obrotów na minutę będziesz ciąć jak masło.

Antypoślizgowy, gumowany uchwyt jest wygodny i stabilny w dłoni. Regulowany kaptur ochronny zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Bezprzewodowa szlifierka kątowa AGT Professional nadaje się do wszystkich dostępnych na rynku tarcz szlifierskich i tnących o średnicy 115 mm.

Poradnik: Pytania, które należy rozważyć przed zakupem szlifierki kątowej

Zanim kupisz szlifierkę kątową, powinieneś najpierw zadać sobie kilka podstawowych pytań. Dlatego poniżej podsumowaliśmy najważniejsze dla Ciebie aspekty.

Gdzie jest używana szlifierka kątowa?

Szlifierki do betonu są wszechstronne i mają wiele zastosowań. Generalnie do obróbki metalu, kamienia i ceramiki używa się tak zwanej wiedźmy separującej. Co więcej, maszyna może być również używana z tworzywami sztucznymi i ewentualnie również z drewnem.

Typowa praca ze szlifierką kątową to nie tylko cięcie elementów betonowych, kawałków żelaza i płytek, ale także odrdzewianie, szlifowanie i gratowanie. Nawet spoiny spawalnicze można wygładzić lub wyczyścić nowoczesnymi szlifierkami do cięcia.

Szlifierka kątowa: test i zalecenia

Miękkie materiały, takie jak drewno i plastik, są najmniej odpowiednie dla Flex  , ponieważ zwykle pozostawiają tam pęknięcia i rowki, ale narzędzie elektryczne jest bardzo często używane do cięcia twardych rur z tworzyw sztucznych. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na twardość i wytrzymałość materiału, który chcesz obrabiać szlifierką kątową.

Ponieważ przecinarka jest stosunkowo  łatwa w obsłudze  i  może być używana elastycznie  , może być doskonale używana zarówno na budowie, jak i w domu w warsztacie.

Jaki rodzaj szlifierki kątowej jest dla Ciebie odpowiedni?

Istnieją dwa rodzaje szlifierek kątowych: szlifierka kątowa jednoręczna i szlifierka kątowa dwuręczna. Musisz więc zadać sobie pytanie, do czego chcesz używać swojego nowego narzędzia, zanim je kupisz.

Różnica między tymi dwoma separatorami jest szybko wyjaśniona. Jednoręczna szlifierka kątowa jest lekka i poręczna, ale ma mniejszą wydajność. Jak sama nazwa wskazuje, maszynę tą można obsługiwać jedną ręką.

Powinieneś jednak dobrze go chwycić obiema rękami podczas włączania, ponieważ pierwszy wstrząs jest dość silny.

Z drugiej strony ciężka i nieporęczna dwuręczna szlifierka kątowa ma dużą moc. Zwykle jest tu łagodny start, co sprawia, że ​​start jest o wiele przyjemniejszy. Średnica tarczy tnącej jest większa w dwuręcznej szlifierce kątowej niż w jednoręcznej szlifierce kątowej.

Szlifierka kątowa: test i zalecenia

Zanim go kupisz, często warto trzymać urządzenie we własnych rękach. Czasami waga staje na przeszkodzie lub urządzenie nie jest ergonomiczne. (Źródło obrazu: pexels.com / ajay bhargav GUDURU)

Jednak możesz regulować prędkość za pomocą jednoręcznego flexu, podczas gdy w przypadku szlifierki dwuręcznej dostępna jest tylko jedna prędkość. W przypadku mniejszych prac przy użyciu przecinarki, najbardziej odpowiednia jest wersja jednoręczna .

Maszyna jest kompaktowa i praktyczna, może być używana na różne sposoby, a także z łatwością przecina żelazne i mniejsze elementy betonowe.

W przypadku większych prac budowlanych, takich jak posadzki betonowe, należy użyć mocniejszej dwuręcznej szlifierki kątowej. Za pomocą tego narzędzia możesz z łatwością pracować na grubych płytach żelaznych i kamiennych.

Ile kosztuje szlifierka kątowa?

Ceny szlifierek kątowych wahają się od 15 € do 1000 €. Decydujące czynniki to wydajność, maksymalna średnica tarczy i wyposażenie.

Mini szlifierki kątowe lub małe pneumatyczne szlifierki kątowe, które można wykorzystać np. do małych blach, już od 15 € .

Za  około 50 do 300 euro można kupić wysokiej jakości szlifierkę do betonu, która przy prędkości co najmniej 10 000 obrotów na minutę ma wystarczającą moc, aby bez problemu ciąć żelazo.

Jeśli kwestionujesz tylko najpotężniejsze wiedźmy separujące z wszelkiego rodzaju akcesoriami i dodatkami, musisz liczyć się z około 350 euro  i rosnącymi cenami.

W tym przedziale cenowym znajdują się na przykład akumulatorowe szlifierki kątowe z dodatkowymi akumulatorami i ładowarkami lub urządzenia z regulowanymi przystawkami do różnych rozmiarów kół.

Kupując należy zwrócić uwagę na koszty utrzymania urządzenia. Szlifierki kątowe z różnymi rodzajami napędu wiążą się z dodatkowymi kosztami, takimi jak wymiana akumulatora i czyszczenie tarczy szlifierskiej.

Jakie są alternatywy dla szlifierki kątowej?

Oprócz szlifierki kątowej istnieje wiele innych narzędzi szlifierskich, takich jak szlifierka szczotkowa , szlifierka oscylacyjna lub szlifierka delta. Z kolei szlifierka wielofunkcyjna łączy w sobie właściwości szlifierki orbitalnej i delta.

Oprócz ręcznych narzędzi szlifierskich istnieją również szlifierki stacjonarne, takie jak szlifierka stołowa .

Decyzja: Jakie są rodzaje szlifierek kątowych i która jest dla Ciebie odpowiednia?

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje szlifierek kątowych:

 • Jednoręczna szlifierka kątowa
 • Szlifierka kątowa dwuręczna

Przy wyborze szlifierki kątowej dużą rolę odgrywa wydajność. Powinno to wynosić od 1000 do 2000 watów. Należy jednak dokonać rozróżnienia między poborem mocy a mocą wyjściową.

Opłata stanowi oświadczenie o rzeczywistej wytrzymałości urządzenia. Przy dobrej jakości urządzeniu obie wartości są do siebie zbliżone.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na niskie wibracje, aby na biegu jałowym był cichy i cichy – świadczy to o jego solidności.

Prędkość biegu jałowego dostarcza informacji o obrotach silnika. Rozmiar dysku również odgrywa ważną rolę pod względem wydajności, ponieważ prędkość dysków zależy również od doboru średnicy.

Dodatkowo należy wybrać model ze szczelinami wentylacyjnymi w obudowie, które chronią przed przegrzaniem i zapewniają dłuższą żywotność. Odpowiadają również za natychmiastowe usuwanie drzazg metalu i drewna, iskier lub kurzu przez operatora przez szczeliny wentylacyjne.

Zalecany jest model z węglem wyłączającym, ponieważ zapewniają one natychmiastowe wyłączenie silnika, gdy tylko szczotki węglowe staną się bezużyteczne. Te szczotki węglowe są wymienne, co zapobiega trwałemu uszkodzeniu silnika.

Ważne jest, aby zakupić albo szlifierkę kątową na akumulator, albo model z kablem o odpowiedniej długości. Dzięki temu może być używany bardziej elastycznie.

W poniższej sekcji pokrótce wyjaśniono różnice między poszczególnymi typami, abyś mógł zdecydować, która szlifierka kątowa jest dla Ciebie odpowiednia. Ponadto opisano zalety i wady poszczególnych typów młynków.

Jak działa jednoręczna szlifierka kątowa i jakie są jej zalety i wady?

Największą różnicą między jedno- a dwuręcznymi szlifierkami kątowymi jest rozmiar. Szlifierka jednoręczna jest mniejsza i bardziej kompaktowa. Oznacza to jednak również, że należy zaoszczędzić na wielkości silnika, mocy wyjściowej i ogólnej wydajności.

Z drugiej strony szczególne zalety jednoręcznej szlifierki kątowej polegają na tym, że jest ona wyjątkowo lekka i łatwa w obsłudze, a dzięki niewielkiemu kształtowi nadaje się szczególnie do drobnych detali i obróbki metalu.

Zalety
 • Nadaje się do dobrej pracy
 • Lekki i uprzejmy
 • Można używać jedną ręką
 • zajmują mało miejsca i są elastyczne
 • Wszechstronne zastosowanie
niekorzyść
 • Zwykle tylko mały silnik
 • Stosunkowo gorsze wyniki
 • Niższa moc wyjściowa

Można go obsługiwać tylko jedną ręką, ale wiele modeli posiada dodatkowe ramię chwytaka dla jeszcze bardziej precyzyjnej pracy. Jest bardzo oszczędny, dzięki czemu można go stosować nawet w najmniejszych zakamarkach i pomieszczeniach.

W idealnych warunkach – to znaczy przy pomocy urządzenia o dużej prędkości i odpowiednio zaprojektowanej tarczy – materiał można usuwać szybciej.

W ten sposób możliwa jest redukcja materiału na powierzchni, polerowanie i szlifowanie oraz rozdzielanie i cięcie materiałów. Jednak to, który materiał jest przetwarzany, zależy od rodzaju płyty.

Jak działa dwuręczna szlifierka kątowa i jakie są jej zalety i wady?

Dwuręczną szlifierkę kątową najlepiej trzymać i prowadzić obiema rękami. Z jednej strony wynika to z dużej wagi, którą powoduje duży i mocny silnik. Silnik obiecuje wysokie osiągi i dużą moc wyjściową.

W ten sposób dzięki oburęcznemu flexowi możliwe jest cięcie nawet twardych materiałów, takich jak kamienie, stal i beton, co przemawia za dużą głębokością cięcia. Z drugiej strony jest bardzo nieporęczny i można go prawidłowo używać tylko dwiema rękami.

Praca z tym flexem przez długi czas wymaga dużo siły i wysiłku. Jest tylko jedna prędkość, która przemawia za prędkością liniową, a zatem za czystym cięciem, ale jest również bardzo męcząca dla organizmu.

Dlatego w przypadku dwuręcznych szlifierek kątowych ważne jest, aby model miał łagodny start. W przeciwnym razie istnieje ryzyko poboru zbyt małego prądu podczas uruchamiania. Miękki start oznacza również, że flex nie pęka zbyt mocno podczas ruszania.

Zalety
 • duży silnik
 • Wysoka wydajność i moc
 • Wysoka głębokość cięcia
niekorzyść
 • Tylko jedna prędkość
 • nieporęczny
 • Ciężka waga

Idealnie, dwuręczne szlifierki kątowe mają moc od 1500 do 2500 watów. Siła ta może być szczególnie dobrze wykorzystana do przecinania twardych materiałów. Działa podobnie jak jednoręczna przecinarka kątowa.

Szlifierka kątowa: test i zalecenia

Płaska strona obracającego się dysku jest podnoszona do materiału i w ten sposób wykonuje ścieranie.

Podczas pracy z dużym i ciężkim zgięciem należy koniecznie założyć okulary ochronne, nosić rękawice i obuwie ochronne, nosić ochronniki słuchu, a przede wszystkim ze względu na powstawanie iskier nosić trudnopalną odzież.

Kryteria zakupu: Możesz użyć tych czynników do porównania i oceny szlifierek kątowych

W kolejnych rozdziałach przedstawiamy Państwu kluczowe czynniki, które zdecydowanie należy wziąć pod uwagę przy wyborze szlifierki kątowej. Kryteria te obejmują:

 • występ
 • dyski i załączniki
 • Wielkość plasterków
 • zasilacz
 • dodatki

występ

Jak w przypadku prawie wszystkich narzędzi technicznych, nacisk kładziony jest na wydajność szlifierki kątowej. Dlatego przed zakupem spójrz nie tylko na moc, ale także na prędkość urządzenia.

Jednoręczna szlifierka kątowa wymaga zużycia energii co najmniej 750 watów .

 Jednoręczna szlifierka kątowa wymaga zużycia energii co najmniej 750 watów . Jeśli chcesz używać separatora uniwersalnie, nie możesz   się pomylić z 1000 watów .

Dwuręczne szlifierki kątowe z większymi tarczami potrzebują co najmniej  2000 watów , aby można było z nich idealnie korzystać.

Ogólnie rzecz biorąc, prędkość biegu jałowego nie powinna być mniejsza niż  10000 obr/min  , chyba że ostrze jest większe niż 230 mm. Wtedy narzędzie zwykle radzi sobie tylko z 6000 obrotami. Istnieje już wiele modeli z kontrolą prędkości.

dyski i załączniki

O tarczach i przystawkach do szlifierek kątowych można by napisać całą osobną stronę. Tutaj zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze rzeczy.

Istnieje wiele tarcz i typów osprzętu do Twojej szlifierki kątowej. Każdy z nich ma swoją funkcję, przepisy bezpieczeństwa i specyfikę.

DonBennoYoutuber
Każda konkretna czynność na przedmiocie lub materiale wymaga określonej ściernicy w celu spełnienia wymagań obróbki.

(Źródło: youtube.com)

Ale najpierw przegląd, aby można było uzyskać ogólne pojęcie o tym, jakie przystawki i tarcze są dostępne dla Twojej przecinarki.

 • tarcze szlifierskie
 • dyski fibrowe
 • Tarcze listkowe, proste i skośne, zwane również tarczami ściernymi do mopa.
 • Tarcze tnące

  Diamentowe tarcze tnące
 • diamentowe koła garnkowe
 • Tarcza szlifierska (rzep) do ściernic
 • Tarcze szczotkowe lub nasadki do szlifierek szczotkowych w różnych wersjach

  (promieniowe szczotki druciane,


  druciane szczotki garnkowe,


  nylonowe szczotki garnkowe,


  promieniowe szczotki nylonowe)
 • Dyski czyszczące, dyski nylonowe CSD (dyski czyste i paski)
 • tarcze polerskie
 • Pady diamentowe do szlifowania na sucho
 • Wiertarka do płytek do wiercenia na sucho

tarcze szlifierskie

Są bardzo pomocne przy szlifowaniu i czyszczeniu spawów. Ale strzeż się! Tarcze szlifierskie mają datę ważności, więc zawsze sprawdzaj, kiedy je kupiłeś.

Od 115 mm do 230 mm znajdziesz te tarcze do szlifierek kątowych we wszystkich rozmiarach.

Do tego typu dysków absolutnie potrzebujesz ochronnego kaptura na swojej grindowej wiedźmie!

dyski gorączkowe

Dyski Fever są elastyczne, dzięki czemu można je dobrze docisnąć do obrabianej powierzchni. Ale potrzebujesz plastikowej płyty montażowej z nakrętką mocującą.

Tarcze te najlepiej nadają się do szlifowania powierzchni metalowych i spawów. Zobacz specjalne właściwości stali nierdzewnej pod ząbkowanymi podkładkami zabezpieczającymi.

Znajdziesz tarcze gorączkowe do swojej szlifierki kątowej w rozmiarach od 115 mm do 180 mm. A kaptur ochronny nie jest obowiązkowy, ale wysoce zalecany. Alternatywnie możesz użyć ochrony rąk.

Czy wiesz, że szlifierki kątowe bardzo łatwo się ześlizgują, jeśli nie masz wystarczającego doświadczenia?

Aby uniknąć poślizgu, należy również wziąć pod uwagę kierunek obrotu szlifierki kątowej.

Ząbkowane podkładki zabezpieczające lub ścierne krążki do mopa

Te ząbkowane podkładki zabezpieczające pomagają uzyskać szczególnie dokładne wykończenie powierzchni metalowych i szwów spawalniczych.

Jeśli jednak pracujesz ze stalą nierdzewną, upewnij się, że pracujesz z maksymalną prędkością 7500 obrotów na minutę, w przeciwnym razie materiał zmieni kolor na niebieski. Specjalne szlifierki kątowe mają w takich przypadkach zmienną prędkość obrotową.

W przypadku tego typu płyt wymagany jest kaptur ochronny dla Twojej ochrony.

tarcze tnące i diamentowe tarcze tnące

Podobnie jak dyski gorączkowe, dyski tnące mają datę ważności. Ale można je znaleźć we wszystkich rozmiarach od 115 mm do 230 mm.

Proste tarcze tnące są używane, gdy trzeba ciąć stal, stal nierdzewną, aluminium lub inne metale.

Za pomocą diamentowej tarczy tnącej można ciąć beton, płyty z kamienia naturalnego, kamionkę i płytki, a także cegły i cegły.

Co najmniej jeden kaptur ochronny, który jest również zamykany z boku, jest obowiązkowy w przypadku tarcz tnących, a w niektórych krajach potrzebny jest nawet system odciągowy chroniący przed kurzem, jeśli używasz diamentowej tarczy tnącej.

diamentowe koła garnkowe

W przypadku diamentowych tarcz garnkowych potrzebny jest również system odsysania pyłu, podobnie jak w przypadku diamentowych tarcz tnących.

Ten rodzaj tarczy do szlifierki kątowej nadaje się do szlifowania i wyrównywania posadzek betonowych oraz przejść szalunkowych.

Można go również użyć do odświeżenia i oczyszczenia starego betonu, a nawet usunięcia graffiti lub starej warstwy farby. Za pomocą tych krążków można również usunąć klej do płytek lub inne kleje.

Tutaj również chcesz wypróbować niższe prędkości, aby przeciwdziałać powstawaniu pyłu.

Tarcza szlifierska do ściernic

Te tarcze szlifierskie są bardzo klasyczne do szlifowania powierzchni drewnianych i metalowych. Możesz przeszlifować szpachlę lub szpachlówkę lub usunąć starą farbę z powierzchni drewnianych.

Te dyski najlepiej sprawdzają się również przy niskich prędkościach.

Są dostępne w sprzedaży w rozmiarach od 115mm do 150mm.

tarcze szczotkowe

Istnieje kilka rodzajów krążków szczotkowych. Szczotki druciane i szczotki nylonowe mają również geometryczne podkształty, takie jak szczotki kubkowe lub promieniowe.

W przypadku szczotek promieniowych wymagane są nakładki ochronne, w przypadku szczotek garnkowych zalecana jest ochrona dłoni.

Możesz znaleźć szczotki garnkowe w różnych rozmiarach i grubościach drutu. Możesz znaleźć szczotki promieniowe od 115 mm do 180 mm.

Za pomocą krążków szczotkowych można odrdzewić metalowe powierzchnie lub usunąć starą farbę. Możesz również usunąć farbę i brud z drewna oraz nadać strukturę powierzchni drewna.

Dyski czyszczące, dyski nylonowe CSD

Do tych płyt nie jest potrzebny kaptur ochronny. Można ich używać do usuwania farby z powierzchni metalowych, a także do przygotowania ich do ponownego malowania. Poza tym mają podobne zastosowanie jak tarcze szczotkowe.

tarcze polerskie

Do polerowania tarcz nie jest również wymagany kaptur ochronny.

Krążki te pomagają szybko polerować duże powierzchnie metalowe, płyty marmurowe lub granitowe. Podczas pracy z nimi należy używać tylko niskich prędkości. Często może być również wskazane użycie pasty do polerowania, aby uzyskać jeszcze gładszą powierzchnię.

Pady diamentowe do szlifowania na sucho

Za pomocą tych nakładek można pracować na powierzchniach kamiennych, takich jak kamień naturalny, nagrobki, granit czy blaty kuchenne.

W przypadku gruboziarnistych padów diamentowych należy używać osłony ssącej zgodnie z przepisami.

Im drobniejsze cięcie, tj. w kierunku ziarna 3000, można wtedy obejść się bez odsysania. Wartości graniczne zanieczyszczenia pyłem w powietrzu w pomieszczeniu są wtedy decydujące od tego, kiedy trzeba użyć okapu.

Dostępne są te klocki w rozmiarach od 115 mm do 150 mm oraz ziarno K50 do K10000.

Powinieneś pracować z padami diamentowymi tylko przy niskich prędkościach. Są przymocowane do płytki na rzep.

Wiertarka do płytek do wiercenia na sucho

Te przystawki do szlifierki kątowej nie wymagają osłony ochronnej. Wiertła dostępne są w rozmiarach od 6 mm do 82 mm średnicy.

Od średnicy wiertła ok. 20 mm należy używać szlifierki kątowej z regulowaną prędkością i ustawić ją na niską prędkość.

Dzięki tym wskazówkom możesz wykonać otwory w płytkach, gresie porcelanowym lub innych kamieniach (marmur, granit…). Jest to pomocne podczas układania rur, rozwiązań mocujących i wycinania połączeń ściennych.

Wielkość plasterków

Średnica tarczy szlifierki kątowej informuje o tym, jak mocny może być przedmiot, który ma być cięty za pomocą Flexa. Ważny jest również rodzaj używanej płyty.

Z rozdzielaczem 115 mm lub 125 mm już osiągasz swój limit dzięki żelaznym płytom o grubości 6 cm lub 8 cm. Dlatego zalecamy te rozmiary tylko wtedy, gdy nie używasz często szlifierki i rzadko tniesz nią beton.

Dla doświadczonych rzemieślników, którzy mają dużo pracy budowlanej, najbardziej sensowna jest średnica tarczy 230 mm. Ostatecznie jednak zawsze zależy to od wymiarów obiektu, który chcesz edytować.

W zależności od sposobu użytkowania szlifierki kątowej dostępne są również różne tarcze. Do wyboru są dwa główne typy: tarcze do cięcia materiałów i tarcze do obróbki powierzchni.

https://www.instagram.com/p/Bh7Mp77nOCT/?tagged=szlifierka kątowa

zasilacz

Większość przecinarek zasilana jest z sieci za pomocą zwykłego kabla zasilającego. Ale są też akumulatorowe szlifierki kątowe i pneumatyczne szlifierki kątowe.

Szlifierka kątowa: test i zalecenia

Badanie rynku (03/22): Korzystając z metod naukowych, przeprowadziliśmy badanie rynku, w którym przyjrzeliśmy się 76 produktom z kategorii szlifierek kątowych. Chcemy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób produkt cechuje dystrybucja energii na rynku. Dzięki temu możesz lepiej ocenić, który rodzaj produktu jest dla Ciebie odpowiedni. Wyniki naszych badań naukowych można zobaczyć na powyższym wykresie. (Źródło: Reprezentacja własna)

Najpopularniejszym i  zalecanym  modelem jest Flex z zasilaniem sieciowym. Jeśli kabel zasilający nie ma wymaganego zasięgu, problem ten można łatwo rozwiązać za pomocą przedłużacza.

Dzięki bezprzewodowej szlifierce masz oczywiście tę zaletę, że podczas pracy nie musisz się martwić o kabel. Główną wadą jest jednak to, że bateria sprawia, że ​​Łowca separacji jest ogromnie cięższy.

Trzeba się też liczyć z długimi czasami ładowania baterii, co również może opóźnić pracę.

Pneumatyczna szlifierka kątowa w niczym nie ustępuje urządzeniom elektrycznym pod względem mocy i funkcjonalności. Jednak zalecamy ten wariant tylko wtedy, gdy masz w swoim warsztacie mocny kompresor. Zużycie sprężonego powietrza w tych maszynach jest zwykle bardzo wysokie.

dodatki

Szlifierka kątowa oferuje wiele przydatnych dodatków, które mogą być bardzo przydatne w zależności od sytuacji. Należą do nich miękki start, osłona odciągowa lub walizka narzędziowa.

Jak wspomniano powyżej, duże dwuręczne szlifierki kątowe o wyższym prądzie rozruchowym mają zwykle łagodny start, aby ułatwić włączanie i uruchamianie maszyny.

Jeśli chcesz zapobiec tworzeniu się kurzu podczas pracy przecinarką, okap odciągowy może być dla Ciebie przydatnym dodatkiem.

Zalecany jest kaptur ochronny.

Możesz otrzymać wysokiej jakości urządzenie już za 20 euro. Należy jednak wcześniej sprawdzić, czy okap odciągowy rzeczywiście pasuje do Twojej szlifierki do betonu. Dodatkowo lub jako alternatywę możemy polecić również kaptur ochronny.

Jeśli kupujesz wiedźmę tnącą po raz pierwszy, sensowne może być zakupienie walizki narzędziowej specjalnie do takich szlifierek. Wiele marek oferuje już kompletne pakiety, w których otrzymujesz walizkę zawierającą szlifierkę kątową, tarcze i inne dodatki.

Funkcjonalność urządzenia zmienia się w zależności od rodzaju talerza szlifierskiego oraz wysokości rączki. W zależności od rodzaju talerza szlifierskiego ma różną żywotność.

W poniższej tabeli znajdziesz przydatne dodatki do szlifierki kątowej. Nie tylko mogą ułatwić Ci pracę, ale także oszczędzić Ci wiele frustracji.

funkcjafunkcjonować
miękki startPozwala to na ustawienie mocy na początku. Ma to na celu zapobieganie gwałtownemu rozruchowi i zapewnienie większego bezpieczeństwa.
Technologia automatycznego napędu momentu obrotowegoZa pomocą określonych czujników urządzenie może samodzielnie określić, jaka intensywność najlepiej pasuje do aktualnej pracy.
blokada restartuTa blokada ma na celu zapobieganie nieoczekiwanemu uruchomieniu urządzenia z pełną mocą podczas wymiany nowego modu.
metalowa lub plastikowa osłonaTa osłona chroni przed iskrami i innymi otarciami podczas pracy.
OdpylaniePochłania ścieranie i zapewnia większą czystość w miejscu pracy.

Dalsza lektura: Źródła i ciekawe linki

[1] http://www.heimwerkertricks.net/tipps-tricks/instrumente-tipps-tricks/flexarbeiten-mit-dem-winkelschleifer-tipps-zum-umgang/

[2] https://deavita.com/wohnen/correctly-work-szlifierka-kątowa-flex-security.html

Źródło obrazu: 123rf.com / 21727758

Warum kannst du mir vertrauen?

 

podobne posty