Czyszczenie zębów wodą pod ciśnieniem lub irygatorem dentystycznym

Descubre todas las ventajas de limpiar tus dientes con agua a presión

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, dzięki którym można uzyskać zdrową jamę ustną. Jednymi z najpopularniejszych są irygatory dentystyczne , czyli urządzenia, które wyrzucają strumień wody pod ciśnieniem. 

Stosując się do zaleceń swojego dentysty, codziennie korzystają z nich tysiące ludzi. Ale czy mycie zębów wodą pod ciśnieniem jest naprawdę dobre?

Irygator dentystyczny, urządzenie umożliwiające mycie zębów wodą pod ciśnieniem

Używanie irygatora dentystycznego do czyszczenia jamy ustnej nie jest niczym nowym, ponieważ irygacja dentystyczna jest stosowana w gabinetach dentystycznych do czyszczenia jamy ustnej, pozostawiając zęby czystsze i bielsze.

Zalety ciśnieniowego czyszczenia zębów wodą

Jak to zdobyć? Ustnik wyrzuca strumień wody w kierunku zębów, z mocą, którą można regulować albo z rączki, albo ze zbiornika irygatora, która może osiągnąć 1400 uderzeń na minutę . Oczywiście moc zależy od modelu, istnieją inne, które są mniej wydajne lub przeznaczone dla osób z określonymi problemami w jamie ustnej, które wymagają mniejszej mocy.

Zalety czyszczenia zębów i dziąseł strumieniem wody

Irygacja jamy ustnej może mieć wiele zalet dla zębów, a zwłaszcza dziąseł, dzięki silnemu strumieniowi wody:

Korzyści płynące z czyszczenia zębów wodą pod ciśnieniem
  • Zęby odzyskują biały kolor: Kto myje zęby wodą pod ciśnieniem, wychodzi od dentysty z białym uśmiechem, prawda? Ten sam efekt uzyskasz stosując domowy irygator do jamy ustnej, ponieważ strumień pomaga usuwać przebarwienia z zębów.
  • Usuwanie brudu w jamie ustnej: Nie wydaje ci się, że twoje zęby są trochę żółtawe? Dzieje się tak za sprawą płytki bakteryjnej , czyli nagromadzenia mikroorganizmów, które pochodzą z flory przewodu pokarmowego . Płukanie zębów strumieniem wody pod ciśnieniem pomaga go wyeliminować.
  • Łatwość usuwania resztek jedzenia: Zwykle podczas czyszczenia jamy ustnej najpierw używa się szczoteczki do zębów, a następnie nici dentystycznej. Czy wiesz, że oba produkty usuwają zaledwie 30% resztek jedzenia? Z drugiej strony czyszczenie zębów wodą pod ciśnieniem usuwa 99% osadów , zarówno tych, które pozostają na powierzchni, jak i między jajami zębów.
  • Całkowity komfort podczas noszenia aparatów ortodontycznych: Ci, którzy używają aparatów ortodontycznych lub aparatów ortodontycznych, doskonale znają mękę, przez którą przechodzą, zwłaszcza w pierwszych dniach szczotkowania zębów. Do irygatorów dołączona jest ekskluzywna głowica do ortodoncji, która ułatwia pracę i czyni ją bardziej komfortową. Ponadto kontakt strumienia ciśnienia wywołuje uczucie odprężenia.
  • Zapobieganie chorobom: Wodę ze zbiornika można łączyć z płynem do płukania jamy ustnej . Innymi słowy, to urządzenie do czyszczenia zębów wodą pod ciśnieniem może pomóc w dezynfekcji jamy ustnej, zapobiegając różnym chorobom, takim jak zapalenie dziąseł, pojawienie się ubytków czy cuchnący oddech.
  • Masaż dziąseł: Niektóre modele mają funkcję „masażu”, zwykle nazywaną „miękkim”, która wystrzeliwuje delikatny strumień wody, który masuje kieszonki dziąseł , zmniejszając w ten sposób stany zapalne, krwawienie dziąseł i wywołując przyjemne uczucie.
  • Może z niego korzystać cała rodzina: Irygatory zawierają kilka rodzajów nasadek, dzięki czemu każdy członek rodziny może korzystać z tej, która najlepiej odpowiada potrzebom jego jamy ustnej.
  • Idealny dla dzieci: Czyszczenie strumieniowe może być dla najmłodszych świetną zabawą. Możesz to wykorzystać na swoją korzyść, aby przyzwyczaić dzieci do prawidłowej higieny jamy ustnej.