Co zrobić, jeśli Waterpik przestanie działać i nie wypływa woda?

Estas son las principales razones por las que tu waterpik no funciona

Jak każdy inny produkt, irygatory mają swój okres użytkowania. Chociaż możliwe jest jego wydłużenie, w zależności od częstotliwości użytkowania lub konserwacji, Twój Waterpik mógł przestać działać prawidłowo. Co możesz z tym zrobić?

Możliwe przyczyny, dla których Twój Waterpik nie włącza się lub nie działa dobrze

Czy po uruchomieniu Waterpika woda nie wypływa? Nie włącza się? Czy ciśnienie jest bardzo niskie, mimo że używasz maksymalnej mocy? Nie oznacza to, że jest zepsuty, wręcz przeciwnie, ponieważ może to wynikać z jednej z następujących przyczyn:

Dlaczego woda nie wypływa z Twojego waterpika?  To są przyczyny!
  • Nagromadzenie minerałów: Podczas korzystania z irygatora napełnij zbiornik wodą z kranu, prawda? Zawiera niewielkie ilości minerałów, które stopniowo gromadzą się w filtrach i rurce irygatora. Jeśli nigdy go nie czyściłeś, z czasem tworzy się korek, który uniemożliwia prawidłowy odpływ wody.
  • Bateria lub bateria się wyczerpała: Modele bezprzewodowe mają baterię mAh lub używają akumulatorów, więc wystarczy je wymienić. Ale co z irygatorem stołowym Waterpik? To jest to samo, używają też baterii mAh . Z czasem może to ulec uszkodzeniu, więc wystarczy to zmienić.
  • Awaria przewodu zasilającego: Waterpik nie włącza się? Połączenie może nie działać prawidłowo lub kabel może być uszkodzony
  • Uchwyt nie działa: Może wystąpić ten sam przypadek, co w punkcie pierwszym: Nagromadzenie się minerałów w rurze, które uniemożliwiają wodzie dotarcie do dyszy.
  • Wycieki wody: Zbiorniki mają małe gumki, które zapobiegają wyciekom. Z biegiem czasu należy je wymieniać, ponieważ zużywają się podczas użytkowania.
  • Nagromadzenie powietrza: Czasami irygator może nadal działać po wyczerpaniu wody, dopóki go nie zatrzymasz. W tej krótkiej chwili filtry i rurki napełniają się uwięzionym powietrzem. Nie mając dokąd wyjść, pozostaje tam do następnego użycia i może uszkodzić gąsienice. 

Jak naprawić Waterpik w zależności od rodzaju problemu

„Mój Waterpik nie działa, czy powinienem kupić inny?” Uważaj, możliwe, że nie zadziała z powodu niektórych problemów, o których wspomnieliśmy w poprzednim punkcie, a wszystkie z nich mają rozwiązanie.

unikać wycieków

Pierwszym krokiem jest wykrycie, skąd pochodzi wyciek ; zbiornik, rurka lub uchwyt.

W przypadku zbiornika wystarczy zmienić gumki , które służą jako „korek”, aby uniknąć wycieków. Jeśli to rura lub uchwyt, będziesz musiał kupić nowy , ale najpierw sprawdź, czy wszystko jest dobrze podłączone. W miarę użytkowania mogła się nieco poluzować i przez to przecieka woda.

nie wypływa woda

Zwykle głównym powodem, dla którego woda nie wypływa, jest zatkanie filtrów i rurki.

Aby go wyczyścić, użyj mieszaniny wody z białym octem . To, co powinieneś zrobić, to napełnić zbiornik czterema łyżkami octu i wodą

Włącz irygator i wystrzel strumień tak, aby trochę oczyścił filtry. Opróżniając połowę, odczekaj 20 minut i powtórz proces, aż zbiornik będzie pusty. Woda powinna wypływać z taką samą mocą.

Bezprzewodowy irygator nie wystrzeliwuje strumienia wody

Podobnie jak modele stołowe, irygatory bezprzewodowe mogą się zatykać.

Wykonaj czynności, o których już wspomnieliśmy (używając tylko dwóch łyżek octu ), ale z drugiej strony zanurz ustnik w mieszaninie octu i wody, aby wyczyścić otwór.

Usuń powietrze nagromadzone w irygatorze

Czy kiedykolwiek zostawiłeś włączony irygator bez wypływania wody? Z powodu tej małej awarii drogi oddechowe aparatu są wypełnione powietrzem.

Po prostu podłącz flosser w normalny sposób na około 10 sekund, aby usunąć nagromadzone powietrze. Napełnij zbiornik i użyj irygatora w normalny sposób.

Irygator nie włącza się

Zanim pomyślisz, że irygator się zepsuł, sprawdź, czy kabel zasilający jest dobrze podłączony, zarówno do prądu, jak i do irygatora.

W modelach bezprzewodowych jest to zwykle problem z baterią , która po tak długim użytkowaniu ulega uszkodzeniu i wymaga wymiany. 

Może się również zdarzyć, chociaż jest to bardzo rzadkie w Waterpiku, że światła irygatora nie działają dobrze , ale irygator się włącza. 

Irygator robi dużo hałasu

Hałas podczas pracy irygatora nie jest niczym niezwykłym. Ale jeśli hałas staje się ostry , w takim przypadku oznacza to, że kawałki „rozluźniły się”.

Jak mogło do tego dojść? Jest to dość częste, ponieważ podczas korzystania z irygatora w jego wnętrzu generowane są niewielkie wibracje. Powoduje to, że wraz z upływem czasu kawałki są stopniowo uwalniane.

Jeśli irygator jest nadal objęty gwarancją, skontaktuj się z obsługą klienta w celu naprawy.

awaria jednej sztuki

Czasami awaria może dotyczyć jednego kawałka; Uchwyt nie działa, dysza jest mocno uszkodzona… Rozwiązanie jest proste, wymień starą część na nową .

Nie będziesz miał trudności ze znalezieniem części zamiennych marki Waterpik na platformach takich jak Amazon.