Dlaczego nić dentystyczna nie ma mocy i jak to naprawić?

Descubre porque tu irrigador dental no tiene fuerza

Używasz irygatora od miesięcy i zauważyłeś, że strumień wody stracił na sile? Nie martw się, nie musisz jeszcze tego zmieniać. Przyjrzymy się głównym przyczynom utraty mocy irygatora dentystycznego i sposobom jego rozwiązania.

Powoduje, że irygator doustny nie ma już mocy

Oto najczęstsze przyczyny utraty mocy irygatora z upływem czasu:

Dlaczego twój irygator doustny nie jest mocny i jak to naprawić?
  • Zatykanie: Czy wiesz, że woda z kranu zawiera mikroskopijne minerały? Gromadzą się one w rurkach irygatora, aż utworzą zatyczkę uniemożliwiającą przedostawanie się wody. Jest to bardzo podobne do tego, co dzieje się z bateriami zlewozmywakowymi i umywalkowymi.
  • Awaria baterii lub połączenia elektrycznego: W modelach stacjonarnych polegają one na zasilaniu bateryjnym. Jeśli ulegnie awarii lub zostanie rozładowany, moc będzie niższa. Podobna awaria występuje w przypadku modeli stacjonarnych. Kabel musi być dobrze podłączony do irygatora i prądu, aby działał poprawnie.
  • Wyciek: Jest to jeden z najczęstszych problemów. Ze zbiornika woda przechodzi „kilka etapów” i możliwe jest pewne przesiąkanie.
  • Awaria w kawałku: Jest to zwykle najrzadziej występująca przyczyna, ale nie można jej wykluczyć. Podczas użytkowania części lub części irygatora zużywają się, należy je wymienić. 

Jak naprawić utratę mocy irygatora dentystycznego

Po wykryciu przyczyny utraty mocy irygatora należy ją rozwiązać, stosując jedną z następujących metod:

Kompleksowe czyszczenie irygatora

Należy dokładnie wyczyścić każdą część irygatora, aby usunąć wszelkie ślady brudu.

Do filtrów użyj mieszaniny 2-4 łyżek białego octu z wodą w zbiorniku. Opróżnij połowę, aby wypchnąć minerały, odczekaj około 20 minut i powtórz proces, aż zbiornik będzie pusty.

Jeśli problemem jest mango, namocz je w mieszance wody i białego octu przez pół godziny. To samo dotyczy dysz.

awaria baterii

Powinieneś wiedzieć, że modele bezprzewodowe mają duży problem: im mniej energii ma bateria, tym słabszy będzie strumień. Musisz więc upewnić się, że bateria jest dobrze naładowana .

Jeśli pomimo ładowania zauważysz, że nie ma zasilania, wymień baterię lub spróbuj naładować irygator innym kablem . Możliwe, że ten, który miałeś, już nie działa dobrze.

wykryć wyciek

Wyciek wody może wpłynąć na ciśnienie strumienia. Włącz irygator i sprawdź, czy wyciek pochodzi ze zbiornika lub z rurki irygatora .

W pierwszym przypadku wystarczy wymienić gumki blokujące ewentualne wycieki ze zbiornika . W drugim przypadku upewnij się, że wężyk jest dobrze podłączony zarówno do irygatora, jak i do uchwytu. Jeśli problem będzie się powtarzał, wymień część.

Wymień wadliwe części

Podczas użytkowania i bez odpowiedniej konserwacji normalne jest, że niektóre części przestają działać. Będziesz musiał tylko kupić części zamienne i to wszystko.

Jeśli irygator nadal nie działa prawidłowo, skontaktuj się z obsługą klienta danej marki, ponieważ część może być uszkodzona lub poluzowana.