Nić dentystyczna czy irygator: która opcja skuteczniej czyści usta?

¿Deberías usar hilo dental o irrigador?

Dobre zdrowie zębów zależy nie tylko od codziennego czyszczenia. Konieczne jest użycie odpowiednich przyborów do usunięcia większości zanieczyszczeń, które gromadzą się na zębach po każdym posiłku.

Oprócz szczoteczki do zębów często używa się irygatora lub nici dentystycznej . Czy konieczne jest stosowanie obu, czy wystarczy jeden?

co mówi nauka

Przede wszystkim zobaczmy, jaką rolę odgrywa każdy przedmiot w higienie jamy ustnej:

  • Nić dentystyczna: służy do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych , usuwając resztki jedzenia o lepkiej konsystencji (tzw. płytka nazębna). 
  • Nić dentystyczna: Znana również jako irygator wodny, to urządzenie wystrzeliwuje strumień wody w kierunku zębów , usuwając brud zarówno na powierzchni, jak iw przestrzeniach między zębami. 

Jak widać, oba mają wspólny cel; Oczyść przestrzenie między zębami. W jakim przypadku irygator zastępuje nić dentystyczną?

Nić dentystyczna czy irygator: która opcja skuteczniej czyści usta?

Jest to szczególnie zalecane dla:

  • Ortodoncja.
  • Osoby cierpiące na krwawiące dziąsła.
  • zapalenie dziąseł
  • Zapalenie przyzębia lub zapalenie dziąseł.

Jeśli nie masz żadnego z tych warunków, możesz kontynuować nitkowanie bez żadnych problemów.

Używaj ich jako uzupełnienia szczotkowania zębów

Teraz wiesz, jak zdecydować, czy powinieneś używać irygatora dentystycznego, czy nici dentystycznej. Jest jednak jeden błąd, którego należy unikać za wszelką cenę , bez względu na to, jakiego przedmiotu użyjesz; Nigdy nie zapominaj, że są one uzupełnieniem szczoteczki do zębów.

To prawda, że ​​irygator i irygator wodny usuwają więcej płytki nazębnej i resztek jedzenia niż tradycyjna szczoteczka do zębów. Szczoteczka pomaga jednak zmiękczyć warstwę płytki nazębnej na powierzchni zębów , ułatwiając jej usuwanie za pomocą flossera i nici dentystycznej.

Chcesz mieć zdrową jamę ustną? A więc: Używaj szczoteczki razem z nicią dentystyczną lub irygatorem . Najlepszy efekt uzyskasz po każdym czyszczeniu, zauważając wyjątkowe uczucie świeżości.