Najlepsze roboty kuchenne z przepisami z przewodnikiem

Jak wybrać najlepszego robota kuchennego?

Z braku czasu, nie lubisz gotować, albo po prostu powiedziano Ci, że zostało Ci kilka niesamowitych potraw, musisz wiedzieć, który jest najlepszym robotem kuchennym na rynku i cieszymy się, bo w tym poradniku zakupowym znajdziesz wszystkie szczegóły.

Właściwie od zawsze byliśmy obrońcami tradycyjnej kuchni. Ta życiowa, ta polegająca na mieszaniu gulaszu, tego typu kuchnia, w której jeśli się nią nie zajmiesz, przypala się i przykleja do garnka.

Kuchnia, w której jeśli nie jesteś w 100%, to w dniu jedzenia jest jajko sadzone, McDonalds lub podobne.

Dobrze z robotem kuchennym, o którym zapomnisz, ponieważ będziesz musiał tylko zwracać uwagę na to, co jest sprawiedliwe i konieczne. Czas, temperaturę i mieszanie w razie potrzeby dba o siebie. Czy trochę Cię przekonaliśmy? Wewnątrz porównawcze!

Najlepsze roboty kuchenne ze wskazówkami z 2022 r. 🥇

1. Mambo 12090 Hawana

1. Mambo 12090 HawanaZOBACZ CENĘ

Ostatnim Mambo na rynku jest Mambo 12090 Hawana, jeden z najbardziej oczekiwanych modeli na rynku. Główną nowością, jaką przynosi ten robot kuchenny, jest to, że Ma idealny ekran dla przepisów kulinarnych z przewodnikiem. Z samego ekranu robot wskaże kolejne kroki, więc gotowanie w ten sposób jest nie tylko bardzo łatwe, ale wręcz zabawne.

Nie będę opowiadał o jego funkcjach, bo dziś nie ma to już sensu. Działa tak samo jak Thermomix. Możesz przygotować wszelkiego rodzaju przepisy na ciepło i na zimno, sosy, ciasta, ciasta, dania z ryżu, przeciery, frytki… To robi wszystko, wow.

Najważniejszą rzeczą jest to, czego nie będziesz musiał robić ponownie: poplamienie całej kuchni, aby posiekać cztery warzywa, pobrudzenie dwóch lub trzech pojemników, aby zrobić jedno danie… Jedyne, co poplamiesz podczas korzystania z Mambo, to samo szkło robota. I 12090 Hawana zawiera dwa, co pozwoli Ci znacznie przyspieszyć wszystkie przygotowania. Możesz je wymieniać kiedy tylko chcesz i oszczędzisz czas. Po zakończeniu gotowania włożysz je do zmywarki.

Jest to robot z WiFi, który po zsynchronizowaniu z aplikacją Mambo umożliwia ładowanie w robocie tysiące darmowych przepisów, z dokładnymi kwotami i krok po kroku. Zaletą przepisów z przewodnikiem jest to, że wystarczy postępować zgodnie z krokami wskazanymi przez robota. Nic więcej.

I nie tylko możesz pobierać i tworzyć tysiące przepisów, ale także możesz je także edytować i tworzyć własnektóre są zapisywane w Twoim profilu do następujących zastosowań.

Krótko mówiąc, jest to obecnie najlepszy tani robot kuchenny z przepisami kulinarnymi. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz dowiedzieć się więcej, klikając na zdjęcie lub czytając więcej opinii.

Pilar R.

4,9/5

Szukałem taniego robota kuchennego, który pomógłby mi nie komplikować sobie tak bardzo podczas gotowania. Widziałem, że roboty kuchenne Cecotec mają bardzo dobre opinie i skorzystałem z okazji, aby kupić nowy model. Mam znajomego z Thermomixem, który tego żałuje i wybrałby ten, bo kosztuje trzy razy mniej i robi to samo.

ZALETY

 • Kuchnia z przewodnikiem z ekranem
 • darmowa książka kucharska
 • Zawiera dwa słoiki

ZOBACZ CENĘ

2. Taurus Mycook Touch Black Edition

2. Taurus Mycook Touch Black EditionZOBACZ OSTATNIĄ CENĘ

Jednym z najpopularniejszych robotów do gotowania jest Taurus MyCook Touchmodel, który istnieje na rynku od kilku lat i nadal sprawdza się naprawdę dobrze.

Najbardziej charakterystyczną cechą jest niewątpliwie to, że posiada duży 7-calowy ekran dotykowy, dzięki któremu jego obsługa jest znacznie prostsza i bardziej intuicyjna. Umożliwia gotowanie niezliczonych przepisów w sposób z przewodnikiem.

Kontynuując przepisy, jedną z zalet Taurusa jest to, że książka kucharska jest stale aktualizowana o nowe przystawki, dania główne i wszelkiego rodzaju desery. W każdym z przepisów na ekranie wyświetlane są informacje o wartościach odżywczych, aby prowadzić zdrowszy tryb życia. Możesz rzucić okiem na dostępne przepisy stąd.

Ponadto posiada funkcję, która pozwala na stworzenie listy zakupów na podstawie składników, których potrzebujesz przy tworzeniu tygodniowego menu.

Główna różnica między MyCook Touch a innymi modelami polega na tym, że kuchenka indukcyjna i jest w stanie osiągnąć nawet 140ºC, podczas gdy reszta robotów kuchennych zwykle nie przekracza 120ºC. Przygotowanie według jakich przepisów może być bardzo interesujące.

Zaletą pracy z indukcją jest to, że nagrzewa się szybciej i dokładniej, a schłodzenie nie trwa tak długo, jak roboty ogrzewane oporem.

Łączy się ze smartfonem przez Wi-Fi i ma tę zaletę, że możemy szybko wysyłać przepisy z telefonu do robota, aby je uruchomić, zrobić listę zakupów, powiadomić o zakończeniu gotowania…

Jak każdy robot kuchenny z przepisami ze wskazówkami, może pracować w trybie ze wskazówkami, który prowadzi Cię krok po kroku po każdym przepisie, lub w trybie ręcznym, który jest przeznaczony dla nieco bardziej zaawansowanych kucharzy i który pomoże Ci nadać znacznie bardziej spersonalizowany wygląd. Twoje potrawy, recepty.

Marta A.

4,6/5

Dużo pewności dała mi informacja, że ​​Mycook Touch był jednym z pierwszych robotów kuchennych, które konkurowały z Thermomixem, a ponieważ jest tańszy, zdecydowałem się na niego bezpośrednio po zapoznaniu się z różnymi opiniami. Najlepsze jest to, że zawsze pojawiają się nowe przepisy i nie musisz nic płacić, aby je zaktualizować, jest to całkowicie bezpłatne.

ZOBACZ OSTATNIĄ CENĘ

3. Smakosz Byka

3. Smakosz BykaZOBACZ OSTATNIĄ CENĘ

Jednym z najtańszych modeli z trybem gotowania z przewodnikiem jest Byk smakosz?, jedna z ostatnich premier Taurusa, która jako nowość zawiera cyfrowy ekran, na którym zobaczysz wszystkie funkcje w bardziej wizualny sposób. Jest to konstrukcja, która przypomina Thermomix ze względu na łatwość, z jaką widzimy wszystkie informacje.

To najważniejsze na pierwszy rzut oka: 3,5 litrowy dzbanek, skala wbudowana w szkło, regulacja temperatury, prędkości i czasu. Do zestawu dołączona jest książka kucharska z 200 przepisami na przystawkę, pierwszą, drugą i deserową, dzięki czemu możesz zacząć z niej korzystać jak tylko otrzymasz go w domu, który może być jutro, jeśli kupisz go teraz.

Umożliwia gotowanie na czterech poziomach: w szklance, w koszu i dwóch w parowarze. W ten sposób możesz przygotować kompletne menu, oszczędzając dużo czasu.

Jeśli chodzi o tego robota kuchennego ze wskazówkami dotyczącymi przepisów, najcenniejszą rzeczą w odniesieniu do przepisów nie jest książka, którą zawiera, ale raczej będziesz miał bezpośredni i bezpłatny dostęp do Club Mycook, społeczności użytkowników robotów kuchennych Taurus, w której dzielą się dużo przepisów.

Na ekranie mamy tylko informacje o różnych ustawieniach, takich jak czas, temperatura i prędkość. Nie ma ekranu wskazującego kroki, ale wszystko odbywa się ręcznie. W rzeczy samej, jego prostota to jedna z jego głównych zalet, ponieważ jest bardzo łatwy w użyciu.

Jeśli szukasz taniego robota kuchennego, to bardzo dobra opcja.

Manuel S.

5/5

Szukałem taniego robota kuchennego, bo nie stać mnie na zapłacenie Thermomixa. Ten za nieco ponad 200 euro wydaje mi się niesamowity, a według członków rodziny, którzy mają Thermomix, jest praktycznie taki sam. Jestem bardzo zadowolony z wyniku, jaki mi daje.

ZALETY

 • Ekran cyfrowy – Aby zobaczyć czas, prędkość i temperaturę
 • Duży słoik – Pojemność 3,5 litra
 • Zintegrowana waga – Składniki możesz zważyć bezpośrednio podczas nalewania ich do szklanki
 • pochodzi z parowcem

CONS

 • Każdy

ZOBACZ OSTATNIĄ CENĘ

4. Moulinex i-Companion HF900110

4. Moulinex i-Companion HF900110ZOBACZ OSTATNIĄ CENĘ

The Moulinex i-Companion trafił do sprzedaży w zeszłym rokui jest to naturalna (i konieczna) ewolucja poprzedniego modelu, Kitchen Companion. Robot ten ma 13 programów i zawiera kilka akcesoriów do przygotowywania wszelkiego rodzaju przepisów. Jeden z najważniejszych aspektów, w którym Moulinex zawsze się wyróżniał służy do wyposażenia robotów kuchennych w szkło do gotowania o dużej pojemności.

W i-Companion znowu go powiększyli i teraz jest 4,5 litra, czyli to samo dla przygotować jedzenie dla 6 osóbInnym nowatorskim aspektem jest łączność ze smartfonem. Nie przez WiFi, a przez Bluetooth, choć w tym przypadku nie ma to znaczenia.

W ten sposób możesz Gotowanie z przewodnikiem z mnóstwem przepisów. Ponadto jest to ten, który oferuje najszerszy zakres temperatur, od 30 do 130ºC dla każdego rodzaju preparatu. Zawiera akcesorium do gotowania na parze, mieszania bez zgniatania, funkcję ugniatania, funkcję turbo… to, co robi większość robotów kuchennych, wow. Część, którą trzeba poprawić, to możliwość posiadania zintegrowanej wagi.

Jerzy N.

5/5

Kiepsko mi gotuje i jestem zbyt leniwy, żeby zacząć, ale z tym robotem Moulinex muszę przyznać, że zaczynam go lubić ze względu na łatwość przygotowania dowolnego przepisu. Za każdym razem, gdy ktoś wraca do domu na obiad, przygotowuję coś innego i zawsze w jakiś sposób zaskakuję.

ZOBACZ OSTATNIĄ CENĘ

Porównanie najlepszych robotów kuchennych jakościowo-cenowych

1. Mambo 12090 Hawana

ZALETY

 • Kuchnia z przewodnikiem z ekranem

 • darmowa książka kucharska

 • Zawiera dwa słoiki

CONS

 • szczegóły poniżej

2. Taurus Mycook Touch Black Edition

ZALETY

 • szczegóły poniżej

CONS

 • szczegóły poniżej

3. Smakosz Byka

ZALETY

 • Ekran cyfrowy

 • duży dzbanek

 • zintegrowana waga

 • pochodzi z parowcem

CONS

 • Każdy

4. Moulinex i-Companion HF900110

ZALETY

 • szczegóły poniżej

CONS

 • szczegóły poniżej

Co to jest robot kuchenny?

Najlepsze roboty kuchenne z przepisami z przewodnikiem

Robot kuchenny to urządzenie, które gotuje jedzenie we wskazanej przez nas temperaturze, tak długo, jak chcemy i z prędkością, którą uznamy za odpowiednią.

Jedną z jego głównych zalet jest to, że ustawiając czas, temperaturę i prędkość, nie będziemy musieli znać przepisówz wyjątkiem dodawania większej ilości składników i programowania.

Na przykład, robienie sofritos jest bardzo proste, ponieważ robot sam kroi jedzenie, gotuje je i miesza tak długo, jak chcemy. W praktyce wygląda to tak, jakbyśmy ręcznie usuwali sofrito, ale nie robili absolutnie nic.

Ponadto, jeśli jest to robot kuchenny z przepisami krok po kroku, wszystko jest znacznie uproszczone. Ta funkcja jest idealna dla tych, którzy nie umieją lub nie chcą zbytnio komplikować w kuchni, ale lubią też smacznie i zdrowo jeść.

Obsługa robotów z gotowaniem sterowanym jest również bardzo prosta. Tutaj możemy wyróżnić dwa typy: te z ekranem i te bez.

Te z ekranem są najbardziej intuicyjne i łatwe w obsłudze. Musimy tylko wybrać przepis, który chcemy przygotować w robocie, a on będzie nam stale informował o ilości każdego składnika, a także o każdym kroku, aby uzyskać najlepsze przepisy.

Z drugiej strony w modelach, które nie mają ekranu, ale zawierają przepisy ze wskazówkami, będziemy musieli spojrzeć na przepis w książce kucharskiej. Może to być na papierze lub za pośrednictwem aplikacji, co oferuje większość marek.

Oczywiście modele z ekranem na przepisy kulinarne z przewodnikiem wymagają większych inwestycji, ale to kwestia oceny tego, co najbardziej Cię interesuje.

Jakiego robota kuchennego kupić? Przewodnik zakupowy

Wybierając robot kuchenny, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów: jeśli jest to Twój pierwszy kontakt z robotem kuchennym i chcesz zaoszczędzić pieniądze, chodzi o rozważenie jego funkcji, możliwości i ceny.

Ale przede wszystkim… zwróć szczególną uwagę!

Prędkość, czas i temperatura

Wszystkie roboty kuchenne działają z tymi ustawieniami. To one umożliwiają zaprogramowanie urządzenia do rozpoczęcia gotowania. Przejdźmy przez części.

The prędkość Mówi nam, jak szybko obracają się ostrza i w każdej marce działa inaczej. Robot, który ma większą prędkość, nie jest lepszy, a wręcz przeciwnie. Upewnij się, że dany model ma szeroki zakres prędkości, w którym uwzględnione są obie skrajności: może obracać się bardzo wolno, aby mieszać jedzenie, tak jakbyś robił to sam, i bardzo szybko, gdy musisz posiekać lub zmielić jedzenie . Umożliwi to kruszenie lodu, a nawet robienie mąki z ciecierzycy. Każda marka nazywa te prędkości w pewien sposób. Najniższą prędkość można określić jako prędkość łyżki lub Powolny Mambo w niektórych markach, podczas gdy najwyższa jest zwykle prędkość Turbo. Ważne jest, aby ostrza mogły się obracać w obu kierunkach, ponieważ odwrotne obroty są zwykle używane do mieszania, aby nie mielić dalej żywności.

The pogoda To ważne, ponieważ sprawia, że ​​zupełnie się nie przejmujesz. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że pozwala na wystarczająco szeroki zakres. Moją rekomendacją jest to, że pozwala zaprogramować robota od 1 sekundy (na przykład siekać) do co najmniej 90 minut (aby w tym czasie gotować).

Wreszcie, co nie mniej ważne, temperatura, czyli ten, który ugotuje jedzenie. Większość modeli można zaprogramować między 37 a 120ºCale są też roboty do gotowania, które osiągają temperaturę do 140ºC.

pojemność słoika

Pojemność słoiczka będzie decydować o ilości porcji, które możemy jednorazowo przygotować.

Polecane przez nas modele mają pojemności od 2 do 3,3 litra, więc przy wyborze należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby.

My na przykład jesteśmy czterema osobami iz 2,2 litra naszego robota przygotowujemy całkiem spore pojedyncze porcje.

Ponadto zaleca się, aby szkło robota było wykonane ze stali nierdzewnej i można je myć w zmywarce. Dzięki temu możesz go łatwo wyczyścić po każdym użyciu.

kuchnia według poziomów

Co to za gotowanie na kilku poziomach? Oznacza to, że za jednym razem możesz przygotować całe menu. Wyjaśniam.

Większość robotów kuchennych ma kosz i akcesorium do gotowania na parze, znane również jako parowiec.

Jeśli zsumujemy, mamy 4 poziomy: samą szklankę, kosz i dwa poziomy parowaru.

Masz więc przykład tego, jak wyglądałoby kompletne menu, możesz ugotować ratatouille z parzonym morszczukiem w czasie krótszym niż ręczne posiekanie wszystkich składników. Tak by wszystko zostało ugotowane:

 • W szklance warzywa sieka się i gotuje z pomidorem, który stał się ratatouille.
 • Do koszyka możemy dodać kilka jajek, aby je ugotować.
 • Na pierwszym poziomie parowaru wprowadzamy pokrojone ziemniaki.
 • A do tacki do gotowania na parze możemy dodać jedną lub więcej polędwicy z morszczuka.

W efekcie otrzymamy kompletne menu, które wykorzysta ciepło do ugotowania absolutnie wszystkiego na raz. Aby dać ci pomysł, ten przykładowy przepis ugotuje się w zaledwie 25 minut i musiałbyś tylko zaprogramować robota.

zintegrowana waga

Coś, co już znajdujemy w większości modeli, a co jest niezbędne do łatwiejszej i szybszej kuchni, to zintegrowana waga.

Dzięki temu zważysz jedzenie w tym samym czasie, w którym dodajesz je do szklanki, aby zawsze dodawać odpowiednią ilość.

Bo to właśnie jedna z zalet robotów w kuchni: przepisy zawsze okazują się równie pyszne.

Ile razy zdarzyło Ci się przygotować coś w tradycyjny sposób, że znalazłeś idealny punkt i że przy kolejnych okazjach nie osiągnąłeś tego samego rezultatu? Dlatego ci, którzy kupują robota kuchennego, są tak szczęśliwi.

Funkcje

Większość robotów kuchennych spełnia bardzo podobne funkcje, przejdźmy od tego.

Na pewno przeczytałeś już opis modelu, w którym mówią: swędzi, miażdży, sproszkowa… Czy to nie to samo? Zasadniczo tak.

Roboty kuchenne posiadają ostrza, które w zależności od prędkości i czasu w jakim je zaprogramowamy, będą w stanie w mniejszym lub większym stopniu zmielić żywność.

Wszystkie roboty kuchenne siekają, mielą, emulgują, ugniatają i mieszają.

Coś, czego na przykład nie znajdziemy we wszystkich robotach do gotowania, to gotowanie na parze, co jest niezbędne, ponieważ w większości modeli, które mają tę funkcję, określone akcesorium jest już uwzględnione. Niezbędny, jeśli chcesz przygotować dużo zdrowsze przepisy

Najlepsze marki robotów kuchennych

Sektor robotów kuchennych jest jednym z nielicznych, w których marki nie odnawiają swoich produktów co kilka miesięcy. Faktycznie, są marki, które mogą perfekcyjnie spędzić 5 lub 6 lat z modelem, dopóki nie wypuszczą następnego.

To powiedziawszy, są to zdecydowanie najpopularniejsze:

Mambo

Mambo to marka robotów kuchennych firmy Cecotec, która w latach 2020 i 2022 wprowadziła na rynek kilka modeli o bardzo ciekawych funkcjach.

Najnowszym jest Mambo 12090 Habana, robot kuchenny z wyraźnymi pretensjami do miana najlepszego robota kuchennego na rynku. Pod względem funkcji idealnie komponuje się z Thermomixem, ale jest trzykrotnie tańszy.

Są one uwzględnione w naszym porównaniu najlepszych robotów kuchennych, głównie dlatego, że ich stosunek jakości do ceny jest doskonały. Posiadamy wszystkie funkcje modeli o wartości powyżej 1000 euro, takich jak Thermomix w modelach o wartości od 150 do 400 euro.

Termomiks

To robot kuchenny par excellence. Vorwerk ma wielu i lojalnych fanów od czasu, gdy w 1961 roku wypuszczono na rynek swojego pierwszego robota.

Dziś i kilka modeli później pozostają liderami w branży. Problemem dla wielu jest jego cena, która jest zdecydowanie najwyższa, choć niektórzy twierdzą, że warto.

Zła część? Nie możesz w żaden sposób kupić Thermomixa online (chyba, że ​​jest on używany), ponieważ we wszystkich przypadkach musisz to zrobić za pośrednictwem sieci sprzedaży, która przyjeżdża do Twojego domu, aby zrobić demonstrację i zająć się przetwarzaniem zamówienia maszyny na wypadek, gdybyś był tym zainteresowany.

W 2014 roku uruchomili Termomiks TM5który był jednym z najlepiej sprzedających się produktów w ostatnich latach i zawiera ekran LED, w którym mogliśmy sterować wszystkimi jego funkcjami, a także śledzić kroki kuchni z przewodnikiem.

W ubiegłym roku, w 2020 roku, marka wystartowała Termomiks TM6aktualizacja z ulepszeniami w stosunku do poprzedniej, między innymi większą pojemnością szkła, znacznie większym ekranem i nowymi funkcjami.

Silvercrest (ten z LIDL)

Marka robota kuchennego LIDL to Silvercrest i najlepiej sprzedającym się modelem to Monsieur Cuisine Connectale prawdopodobnie brzmi to bardziej znajomo, jeśli mówimy o „słynnym robocie kuchennym LIDL”.

Jest to tania wersja Thermomixa, z funkcją gotowania sterowanego i dużym ekranem do sterowania funkcjami. Podobnie jak najnowsze modele Thermomix, ma łączność Wi-Fi i smartfon, co pozwala całkowicie bezpłatnie pobierać przepisy.

Ponadto jego cena jest czterokrotnie niższa. Naszym zdaniem nie ma tak znaczących różnic, aby spłacić tę różnicę pieniędzy.

Byk

The Byk Mycook Touch Jest już na rynku od kilku lat, a jeśli nic się w nim nie zmieniło, to właśnie dlatego, że naprawdę dobrze działa… choć oczywiście nie znamy intencji marki i nie możemy wiedzieć, czy planują w przyszłości wprowadzić na rynek nowe roboty kuchnia.

Posiada wskazówki dotyczące gotowania i wszystkie dostępne funkcje, które można wykorzystać do przygotowania wszelkiego rodzaju przepisów.

Jego cena jest w połowie drogi między najdroższym a najtańszym, choć w ostatnich miesiącach jego cena dość mocno spadłaponieważ wcześniej kosztował około 900 euro.

Moulinex

Na koniec mówimy o jednej z marek o największym doświadczeniu w branży kuchennej. Najlepszym robotem kuchennym Moulinex jest i-Companion, jest najnowszy i łączy w sobie wszystkie możliwości, które znaleźliśmy w Cuisine Companion, ale z możliwością połączenia go z naszym telefonem w celu przygotowania przepisów z jego przewodnikiem gotowania.

Oczywiście ekran jest znacznie mniej „ładny”, ponieważ widzimy tylko liczby temperatury, prędkości czy czasu.

Jeśli chodzi o cenę robota do gotowania Moulinex, nie należy on do najdroższych i uważamy, że jest to uczciwa cena za to, co robi 😉

I do tej pory nasz przewodnik po najlepszych robotach kuchennych, które kierują przepisami. Mamy nadzieję, że było to dla Ciebie przydatne, a jeśli tak, to pamiętaj o nas, aby pomóc Ci w przyszłości 🙂

Więcej porównań, aby uzupełnić swoją kuchnię

 • Porównanie mini piekarników
 • najlepsza tania frytkownica powietrzna
 • Gdzie kupić elektryczną maszynkę do mielenia mięsa
 • Okapy w najlepszej cenie i jakości
 • najlepsza kuchenka mikrofalowa z grillem
 • Najlepszy stosunek jakości do ceny miksera robota
 • ekonomiczne gofrownice
 • parowiec
 • maszyna do pieczonego kurczaka
 • Najlepsza płyta indukcyjna