Kiedy stosuje się irygator dentystyczny?

Te explicamos cuando se usa el irrigador dental

Irygator dentystyczny jest idealnym uzupełnieniem do uzyskania zdrowej jamy ustnej , ale kiedy i ile razy dziennie można go używać? W Max Dental Irrigator odpowiemy jasno na oba pytania, więc nie masz żadnych wątpliwości.

Dlaczego zalecana jest codzienna częstotliwość irygatora dentystycznego?

Szczoteczka z trudem dociera do 30% jamy ustnej , a jeśli używasz szczoteczki elektrycznej, to ledwie sięga 50%. W obu przypadkach włosie usuwa ledwie 60% brudu, ponieważ nie może dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych ani usunąć całej płytki nazębnej, która przylega do powierzchni zębów.

Dentyści zwykle zalecają używanie nici dentystycznej po umyciu zębów , ale czy wiesz, że nić dentystyczna z trudem usuwa 40% resztek jedzenia, które utknęły między zębami ? Co więcej, dla tych, którzy mają problemy z dziąsłami, może powodować krwawienie, ponieważ po przejściu w jego pobliżu powstają małe nacięcia.

Dowiedz się, jak często używać irygatora dentystycznego

Jakby tego było mało, żaden z tych dwóch artykułów do higieny jamy ustnej nie pozwala na oczyszczenie jednego z najważniejszych obszarów jamy ustnej: kieszonek przyzębnych, czyli małych szczelin między dziąsłem a zębem, w których się gromadzą. dużo brudu z jedzenia. 

Aby osiągnąć całkowite oczyszczenie jamy ustnej, dlatego irygator dentystyczny jest zalecany do codziennego użytku. Niezależnie od tego, czy jest używany przed, czy po szczotkowaniu, pomaga usunąć 99,9% płytki nazębnej i resztek jedzenia spomiędzy zębów i ułatwia dotarcie do każdego kącika ust .

Ponadto, kiedy będziesz korzystać z irygatora dentystycznego, zauważysz bardzo przyjemne uczucie w ustach, ponieważ używana jest ciepła woda. Strumień pomoże złagodzić stany zapalne dziąseł, zmniejszając dokuczliwe uczucie nadwrażliwości zębów. 

Ile razy dziennie można używać irygatora doustnego?

Jak często można używać irygatora dentystycznego? Właściwie odpowiedź będzie zależała od tego, kogo zapytasz.

Według niektórych dentystów częstotliwość korzystania z irygatora powinna być równa liczbie myć zębów dziennie, czyli trzem minimom. Inni, ze względu na problemy, jakie może powodować nadużywanie strumienia wody pod ciśnieniem, uważają, że najlepiej używać irygatora do czyszczenia w nocy, eliminując w ten sposób wszelkie zanieczyszczenia, które mogły nagromadzić się w ciągu dnia.

Dowiedz się, kiedy używać irygatora dentystycznego, aby uzyskać skuteczniejsze czyszczenie

Ile razy w ciągu dnia możesz używać irygatora dentystycznego? Najlepiej stosować go raz rano i raz wieczorem . W ten sposób, wychodząc do pracy i przed pójściem spać, poczujesz przyjemne uczucie czystości i świeżości, bez dyskomfortu związanego z uwięzionym jedzeniem lub gromadzeniem się kamienia. Po posiłku wystarczy umyć zęby.

Nigdy nie zapominaj, że irygator może pomóc Ci poprawić czystość jamy ustnej , jednak nadużywanie tego produktu może spowodować poważne uszkodzenie zębów. Reguluj częstotliwość stosowania w zależności od tego, ile razy dziennie myjesz zęby.