Jak korzystać z Waterpik: Kompletny przewodnik użytkowania i korzyści

Guia completa sobre como usar waterpik

Irygatory Waterpik , znane również jako Waterflossery (irygatory do jamy ustnej), są idealnym uzupełnieniem poprawiającym czystość jamy ustnej, uzyskując znacznie lepszy efekt niż za pomocą szczoteczki do zębów czy nici dentystycznej.

Jak używać irygatora Waterpik, aby uzyskać pełne oczyszczenie jamy ustnej? W całym tym przewodniku wskażemy kroki, które należy wykonać. 

Do czego służy Waterpik?

Zanim nauczysz Cię, jak korzystać z irygatora Waterpik, czy wiesz, do czego on służy i jakie korzyści przyniesie to Twojej jamie ustnej?

Dowiedz się, jak korzystać z waterpika
  • Irygator pomaga wyeliminować 99,9% płytki bakteryjnej w jamie ustnej dzięki silnemu strumieniowi.
  • Jest skuteczniejszy w usuwaniu kamienia nazębnego niż szczoteczka do zębów.
  • Użycie Waterpik pomaga usunąć resztki jedzenia uwięzione między zębami . Te najtrudniejsze można później usunąć za pomocą nici dentystycznej.
  • W połączeniu z płynem do płukania jamy ustnej dezynfekuje jamę ustną , eliminując wszelkie bakterie i toksyny, które mogą powodować nieświeży oddech.
  • Dociera do każdego kącika ust , zapobiegając zaleganiu bakterii, zapobiegając pojawianiu się ubytków czy zapaleń dziąseł.
  • Za pomocą ustnika do języka można usunąć z niego białą plamę, eliminując wszelkie ślady brudu, toksyn czy bakterii.
  • Regularne stosowanie pomaga stopniowo przywracać naturalny kolor zębów , ponieważ strumień wody usuwa warstwy brudu i przebarwień.
  • Waterpik, regulując poziom strumienia, oferuje irygator, który służy nie tylko do czyszczenia zębów, ale także pomaga zmniejszyć stany zapalne dziąseł i zapobiegać krwawieniu podczas czyszczenia kieszonki przyzębnej.
  • Jego prostota i prostota jest idealna do nauczania dzieci rutynowej higieny jamy ustnej . Może nawet uznają to za zabawne w użyciu.
  • Różne dysze lub głowice, które są dołączone, pozwalają dostosować czyszczenie , zawsze dostosowując się do potrzeb każdego użytkownika.

Instrukcja obsługi Waterpika

Teraz, gdy już wiesz, do czego służy irygator Waterpik, przejdźmy od razu do sedna: w tym przewodniku wyjaśnimy krok po kroku, jak używać irygatora dentystycznego Waterpik, aby uzyskać idealny uśmiech.

Krok 1 – Podłącz irygator

Pierwszym krokiem będzie oczywiście podłączenie irygatora do źródła zasilania. Pamiętaj, że Waterpik ma zarówno modele bezprzewodowe, jak i stacjonarne.

Te pierwsze są zasilane przez wewnętrzną baterię, więc będą wymagały wstępnego naładowania . Drugie są podłączone bezpośrednio do prądu elektrycznego .

Krok 2 – Umyj zęby

Przed użyciem irygatora Waterpik należy zawsze najpierw umyć zęby . Pomoże to „osłabić” płytkę nazębną i resztki jedzenia, które przywarły do ​​ust, ułatwiając ich usuwanie.

Krok 3 – Napełnij zbiornik na wodę

Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi napełniania zbiornika wody irygatora. Modele stacjonarne mają zazwyczaj wyjmowany zbiornik. 

W przypadku bezprzewodowych są one wypełnione małym otworem, który jest chroniony zaślepką z tyłu. 

Krok 4 – Wybierz tryb użytkowania

Przed włączeniem irygatora należy wykonać dwie czynności; Pierwszym z nich jest wybór ciśnienia wody . W zależności od modelu może to wynosić od 1 do 5 lub od 1 do 10.

Drugą rzeczą jest wybór trybu użytkowania , wybór rodzaju strumienia, z którego chcesz korzystać. Zwykle irygatory Waterpik mają zwykle trzy tryby: miękki do ust z nadwrażliwością zębów lub zapaleniem dziąseł, normalny do szybkiego czyszczenia i mocny do czyszczenia zamków lub usuwania najbardziej opornych resztek jedzenia. 

Krok 5 – Podłącz dyszę

Wybierz głowicę, której chcesz użyć i umieść ją na uchwycie, lekko dociskając. Usłyszysz „kliknięcie”, gdy zostanie on dobrze wprowadzony do irygatora.

Sprawdź, czy możesz go obrócić bez problemów.

Wyjaśniamy, jak używać irygatora dentystycznego waterpik

Krok 6 – Ustaw się nad zlewem

Gdy uruchomisz irygator, z twoich ust wypłynie strumień wody, a także dużo się rozpryskuje. Z tego powodu wskazane jest, aby pochylić się nad umywalką, aby zapobiec jej upadkowi na podłogę.

Krok 7 – Podłącz irygator

Naciśnij przycisk ON na uchwycie, aby uruchomić irygator i rozpocząć czyszczenie.

Krok 8 – Oczyść usta

Po uruchomieniu, w jaki sposób używasz Waterpik, aby uzyskać dobre czyszczenie? Musisz podążać za linią dziąseł .

Oznacza to, że nigdy nie należy celować bezpośrednio w ząb, ale raczej w tę linię, aby spadająca woda oczyściła zarówno kieszonki przyzębne, jak i powierzchnię zęba.

Kiedy skończysz z zewnątrz, obróć dyszę, aby rozpocząć od wewnątrz.

Krok 9 – Opróżnij zbiornik i wyczyść go

Nigdy nie należy opuszczać zbiornika z wodą , chyba że zaraz po tobie ktoś inny zamierza z niego skorzystać.

Opróżnij go i wyczyść wodą, pamiętając o wysuszeniu suchą ściereczką. Jeśli są ślady wody, mogą powstać zarazki, które obniżą jakość wody podczas przyszłego czyszczenia. 

Szukasz najlepszego Waterpika? Sprawdź nasze recenzje

zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *