Jak korzystać z irygatora dentystycznego Oral-B: Kompletny przewodnik dla początkujących

Te explicamos como usar el irrigador dental oral b

Irygatory Oral-Bnajlepsze do całkowitego oczyszczenia jamy ustnej bez dyskomfortu dzięki technologii Oxyjet. Ale jak używać irygatora Oral-B, aby uzyskać najlepsze rezultaty? Czytaj dalej, ponieważ ujawnimy klucze, aby uzyskać jak najwięcej z tego.

Jak używać irygatora dentystycznego Oral-B krok po kroku

Następnie zobaczymy krok po kroku, jak używać irygatora Oral-B podczas procesu czyszczenia:

Krok 1 – Przygotuj irygator

Oral-B sprzedaje oba irygatory stołowe , niektóre to stacje higieny dentystycznej, które łączą irygator z elektryczną szczoteczką do zębów, znacznie przewyższając konkurencyjne modele, takie jak irygatory Waterpik , i modele bezprzewodowe.

Te pierwsze muszą być podłączone do prądu, aby działały, wskazane jest również umieszczenie ich na gładkiej powierzchni w zlewie, natomiast przenośne należy naładować.

Krok 2 – Napełnij zbiornik na wodę

Napełnij zbiornik letnią wodą . Może być trochę gorąco dla osób cierpiących na nadwrażliwość zębów.

Jeśli cierpisz na problemy z nieświeżym oddechem, możesz dodać trochę płynu do płukania ust . Aby dać ci wyobrażenie, jeśli zbiornik ma 600 ml, musisz dodać 575 ml wody i 25 ml płynu do płukania ust.

Krok 3 – Zamocuj ustnik

Z reguły irygatory Oral-B obejmują ekskluzywne głowice tej marki, takie jak modele Oxyjet. Aby go założyć, wystarczy lekko nacisnąć rączkę irygatora.

Krok 4 – Zajmij pozycję  

Aby zapobiec spadaniu rozprysków na podłogę, zaleca się lekko pochylić nad zlewem.

Czynności, które należy wykonać, aby nauczyć się obsługi ustnego irygatora dentystycznego b

Krok 5 – Wybierz funkcję, której chcesz użyć

Irygatory stołowe Oral-B posiadają pokrętło, które pozwala na regulację ciśnienia wody, a czasami drugie pokrętło do wyboru rodzaju strumienia.

W modelach stołowych opcje wybiera się za pomocą drugiego przycisku na podstawie irygatora.

Krok 6 – Wykonaj czyszczenie

Umieść ustnik w jamie ustnej, ale bez kontaktu z zębami . Postępuj zgodnie z linią narysowaną przez dziąsła na zębach, aby uzyskać idealne oczyszczenie jamy ustnej.

Kiedy skończysz ze strefą zewnętrzną, zacznij od zewnętrznej. Ustnik można obrócić o 360º, aby dotrzeć do każdego kącika ust.

Krok 7 – Opróżnij zbiornik i wyczyść go

Po każdym użyciu zaleca się opróżnienie zbiornika na wodę, aby uniknąć tworzenia się w nim zarazków, bakterii lub pleśni.

Jeśli chodzi o irygator, należy go czyścić co najmniej 2 razy w miesiącu, aby uniknąć gromadzenia się brudu. Można je łatwo zmoczyć pod kranem, ponieważ wszystkie irygatory Oral-B są wodoodporne zgodnie z normą IPX7.

Wskazówki dotyczące prawidłowego użytkowania irygatora Oral-B

Jak zapewne zauważyłeś, używanie irygatora Oral-B jest dość proste, ponieważ jego obsługa jest dość prosta.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, podamy kilka dodatkowych wskazówek, jak prawidłowo używać nowego irygatora Oral-B:

Wyjaśniamy, jak używać irygatora doustnego b
  • Nigdy nie zaczynaj od najwyższego poziomu ciśnienia , ponieważ będzie to bardzo denerwujące. Zacznij od niskiego lub średniego poziomu i stopniowo zwiększaj poziom ciśnienia.
  • Jeśli używasz dyszy Oxyjet , ma ona mały przycisk, aby zdecydować, czy chcesz użyć technologii mikropęcherzyków (Oxyjet), czy normalnego strumienia wody. Oznacza to, że nie jest regulowany z irygatora.
  • Nie zaleca się używania zimnej wody , ponieważ siła strumienia w połączeniu z temperaturą powoduje bardzo nieprzyjemne uczucie w ustach.
  • Osobom z nadwrażliwością zębów, zapaleniem lub krwawiącymi dziąsłami oraz dzieciom zaleca się stosowanie poziomów mocy od 1 do 3.
  • Jeśli zlewozmywak nie ma gładkiej powierzchni, czyli jest lekko nachylony, umieść irygator na drewnianej podstawie , aby nie spadł. Nie wszystkie modele mają nóżki poprawiające tarcie z nawierzchnią.
  • Podobnie jak w przypadku szczoteczek do zębów, końcówki należy czyścić po każdym użyciu i nie należy ich udostępniać innym osobom .
  • Po każdym użyciu umieść ustnik lub nasadkę w pudełku lub etui. Jeśli mają kontakt z zewnętrznymi czynnikami zanieczyszczającymi, mogą ulec zanieczyszczeniu. 
  • Pamiętaj o czyszczeniu zbiornika na wodę po każdym użyciu . Nigdy też nie zostawiaj wody w zbiorniku do wykorzystania w innym czasie. Może to spowodować powstawanie mikroorganizmów w środku, co obniży jakość wody podczas przyszłego czyszczenia.

zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *