Jak bezpiecznie zdemontować Waterpik Water Flosser

Te explicamos como desmontar un Waterpik para limpiarlo correctamente

To, że twój Waterpik stracił moc, nie oznacza, że ​​się psuje . To z pewnością oznacza, że ​​nie przeprowadziłeś prawidłowej konserwacji , więc przyszedł czas na jego demontaż i dokładne wyczyszczenie.

Jak zdemontować i wyczyścić nić dentystyczną Waterpik

Wyjaśnimy krok po kroku, jak czyścić i konserwować każdą część Waterpika , co zwiększy jego wydajność i wydłuży jego żywotność.

Krok po kroku wyjaśniamy, jak zdemontować Waterpik

Jak często rozbierać i czyścić irygator Waterpik

Dla tych, którzy używają irygatora regularnie, czyli codziennie, konieczne jest głębokie czyszczenie dwa razy w miesiącu

Z drugiej strony tym, którzy używają go od czasu do czasu , wystarczy przeprowadzić odpowiednią konserwację raz w miesiącu .

Wraz z tym przewodnikiem zostawiamy Ci film, w którym możesz zobaczyć krok po kroku, jak przeprowadzić proces czyszczenia Waterpik. Będzie to dla Ciebie bardzo przydatne!

Regularne czyszczenie irygatora

Przede wszystkim należy regularnie czyścić zarówno zbiornik, jak i uchwyt irygatora , aby uniknąć gromadzenia się kurzu i innych zanieczyszczeń z otoczenia.

Proces ten należy wykonywać co najmniej raz w tygodniu wilgotną ściereczką , a następnie suchą, aby dobrze ją wysuszyć.

Czyszczenie zbiornika wody

Jedną z wielkich zalet irygatorów Waterpik jest to, że ich zbiornik jest wyjmowany . Przy odrobinie siły można go łatwo wyjąć i wyczyścić .

Wystarczy, że umyjesz ją w zlewie lub umywalce z mydłem , a następnie osuszysz suchą ściereczką . Jeśli masz zmywarkę, możesz bez problemu umyć ją w środku, umieszczając ją na górnej tacy.

Czy zbiornik ma zawór ? Jeśli nie wiesz, to przez ten mały otwór, przez który woda dostaje się do uchwytu. Umieść go pod strumieniem gorącej wody i szoruj przez 30-45 sekund . Po czyszczeniu pozostaw do wyschnięcia w temperaturze pokojowej .

Przed wymianą zbiornika należy dokładnie wytrzeć wnękę ręcznikiem papierowym, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

Czyszczenie części wewnętrznych

Podczas korzystania z wody z kranu w filtrach irygatora gromadzą się małe mikroskopijne minerały, które stopniowo tworzą zatyczkę , która uniemożliwia prawidłowy przepływ wody.

Aby wyczyścić te części, napełnij zbiornik i dodaj 2-4 łyżki białego octu . Dobrze wymieszaj i uruchom, aby wypłynęła woda . Po opróżnieniu połowy zbiornika odczekaj 20 minut przed opróżnieniem drugiej połowy . Ponownie napełnij zbiornik zwykłą wodą i powtórz proces, aby usunąć resztki octu.

Czyszczenie uchwytu i dysz

Podobnie jak w przypadku filtrów, wewnętrzne części uchwytu i dysze mogą zostać zatkane osadami mineralnymi.

Aby je wyczyścić, zanurz kawałki w pojemniku z ciepłą wodą i 2 łyżkami białego octu na maksymalnie 7 minut .

Możesz być również zainteresowany poznaniem tego…