Jak naprawić irygator dentystyczny: praktyczne rozwiązania najczęstszych awarii

Descubre como arreglar un irrigador dental

Jeśli twój irygator przestał działać, nie powinieneś rozpaczać. Zanim wezwiesz serwis techniczny, możesz go naprawić samodzielnie, co wyjaśnimy poniżej:

Typowe problemy z irygatorami jamy ustnej

Po tak długim użytkowaniu możesz napotkać jeden z następujących problemów:

Jak naprawić irygator dentystyczny: praktyczne rozwiązania najczęstszych awarii
 • Strumień stracił moc: dzieje się tak, ponieważ coś blokuje przepływ wody w filtrach i przewodzie irygatora. W takim przypadku użyj octu z wodą , aby usunąć zatkanie.
 • Wycieki: Wyciek może zapobiec osadzaniu się osadów, ponieważ gumy lub dętka zostały zużyte, ponieważ są luźne lub są dziury. Będziesz musiał zmienić część.
 • Wzrost hałasu: Czy irygator hałasuje bardziej niż zwykle? To dlatego, że może być luźna część. Otwórz irygator i sprawdź, czy wszystko jest dobrze podłączone.

Powyższe problemy są najczęstsze i najłatwiejsze do naprawienia. Czy problem polega na tym, że irygator się nie włącza ? W takim przypadku musi być usterka jednej z części.

napraw to sam

Czy możliwe jest samodzielne rozwiązanie problemu? Rzeczywiście, dlatego wyjaśnimy krok po kroku, jak naprawić irygator dentystyczny:

 1. Zdejmij zbiornik, aby ułatwić sobie obsługę podstawy irygatora.
 2. Za pomocą śrubokręta krzyżakowego odkręć śruby w podstawie.
 3. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić baterię, upewniając się, że jest dobrze podłączona i oczywiście w dobrym stanie. Mógł przestać działać z powodu przegrzania, w takim przypadku konieczna będzie jego wymiana.
 4. Jeśli problemem jest złącze, łatwo jest znaleźć część zamienną w każdym sklepie sprzedającym artykuły elektryczne.
 5. Zanim ponownie założysz nasadkę, upewnij się, że dokładnie wyczyściłeś wnętrze irygatora. Gromadzenie się kurzu jest również możliwą przyczyną awarii. 

Abyś nie miał żadnych problemów podczas procesu, zostawiamy Ci wideo, abyś mógł zobaczyć procedurę, którą należy wykonać krok po kroku:

Jak skontaktować się z pomocą techniczną producenta nici dentystycznej, jeśli nie możesz tego naprawić

Czy pomimo wykonania wszystkich powyższych kroków irygator nadal nie działa? Następnie będziesz musiał skontaktować się z obsługą techniczną marki.

Jak możesz to zrobić? Istnieją dwa sposoby:

 • Idź do sklepu, w którym go kupiłeś, aby wysłali go bezpośrednio do marki w celu naprawy.
 • Za pośrednictwem strony internetowej marki, z działu obsługi klienta.
 • Napisz wiadomość e-mail na adres e-mail podany w instrukcjach.

Należy pamiętać, że nie wszystkie marki mają stronę internetową, aw niektórych przypadkach można się z nimi skontaktować tylko dzwoniąc lub wysyłając wiadomość e-mail na adres e-mail podany w gwarancji i instrukcji. 

Może Ci się spodobać