Jak prawidłowo używać irygatora wodnego?

Aprende como se usa el water flosser

Coraz więcej osób szuka różnych alternatyw dla poprawy czystości jamy ustnej. Jednym z najpopularniejszych jest użycie irygatora wodnego. Nie wiesz, co to jest? Masz wątpliwości, jak to działa? Czytaj dalej, ponieważ rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Czy Water Flosser to to samo co irygator dentystyczny?

Szybka odpowiedź brzmiałaby: tak, to jest to samo . Angielski termin Water Flosser można by przetłumaczyć jako „wodna nić dentystyczna”, ale powszechnie znamy go jako irygator dentystyczny lub ustny .

Pierwszy irygator pojawił się na rynku w 1962 roku , stworzony we współpracy inżyniera Johna Mattingly’ego i dentysty Geralda Moyera pod marką Aqua Tec Corporation . Ta marka jest tym, co znamy dzisiaj jako Water Pik lub Waterpik, i jest to ta, z którą zwykle kojarzy się termin Water Flosser. 

Dowiedz się, jak krok po kroku używać irygatora wodnego

Możesz kupić najlepszy irygator wodny na rynku, ale jak możesz go użyć, aby uzyskać lśniące zęby i doskonały uśmiech?

Postępuj zgodnie z instrukcjami, które wskazujemy poniżej, zobaczysz, że jest to bardzo łatwy w użyciu artykuł:

Krok 1 – Przygotuj irygator wodny

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to przygotować irygator do użycia. Na rynku dostępne są trzy rodzaje modeli: stacjonarne zasilane prądem, przenośne zasilane bateriami oraz modele z kranem, które , jak sama nazwa wskazuje, podłącza się bezpośrednio do kranu

Upewnij się, że masz go gotowy do użycia i umieść na nim ustnik, którego chcesz użyć . Instalacja jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy lekko nacisnąć, aż usłyszysz „klik”.

Krok 2 – Napełnij zbiornik ciepłą wodą

Podczas korzystania z irygatora wodnego zaleca się zawsze używać ciepłej wody , aby kontakt strumienia z zębami nie był tak irytujący. 

Krok 3 – Wybierz moc wody i sposób użycia

W zależności od modelu poziom nacisku oraz tryb użytkowania reguluje się za pomocą pokrętła . Zwykle dotyczy to tylko irygatorów stołowych.

Laptopy posiadają drugi przycisk do wyboru poziomu lub trybu nacisku.

Krok 4 – Umieść irygator w ustach

Umieścić ustnik w ustach, nie dotykając zębów ani dziąseł i lekko pochylić się nad umywalką . To ostatnie ma zapobiegać spadaniu na ziemię rozprysków spowodowanych uderzeniem strumienia w zęby.

Wszystkie sztuczki Water Flosser i jak go prawidłowo używać

Krok 5 – Wykonaj czyszczenie

Naciśnij przycisk ON znajdujący się na uchwycie irygatora wodnego, aby oczyścić usta. 

Zaleca się podążanie za liniami międzyzębowymi dziąseł , czyli linią między dziąsłami a zębami. Według ekspertów każdy ząb należy czyścić przez około dwie sekundy (dłuższy czas może go uszkodzić).

Zauważysz, jak woda gromadzi się w twoich ustach, więc możesz zatrzymać irygator, aby ją wypluć.

Krok 6 – Wyłącz irygator

Po zakończeniu używania zawsze pamiętaj o wyłączeniu irygatora . Co prawda dziś większość modeli ma timer, który automatycznie wyłącza się po 2-3 minutach, ale trzeba na to uważać.

Przed przechowywaniem urządzenia nie zapomnij wyczyścić zużytej dyszy i opróżnić zbiornik