Irygator Ovonni nie działa: możliwe przyczyny i rozwiązania

¿Cuál es la razón de que el irrigador ovonni no funciona?

Używając codziennie irygatora Ovonni, poczujesz, że masz zawsze czystą jamę ustną. Czy jednak przeprowadzasz odpowiednią konserwację? Jeśli zaniedbujesz jego pielęgnację i czyszczenie, jego żywotność ulegnie skróceniu i w krótkim czasie przestanie działać.

Najczęstsze problemy, jakie może mieć Twój irygator Ovonni i jak je zidentyfikować

Zobaczmy, jakie są najczęstsze problemy z irygatorem Ovonni i jak można je zidentyfikować:

  • Redukcja ciśnienia: Czy wydaje się, że Twój irygator stracił ciśnienie? Jeśli używasz najwyższego poziomu, a siła strumienia jest słaba, dzieje się tak, ponieważ przepływ wody jest zablokowany przez minerały i kamień wapienny zawarty w wodzie z kranu.
  • Wycieki wody: Aby zapobiec wyciekom wody, irygatory są wykonane z wodoodpornych materiałów . Niektóre z nich zużywają się podczas użytkowania , na przykład małe gumki przymocowane do zbiornika . Powoduje to wycieki wody. Luźna może być również rurka irygatora , przez którą woda dociera do uchwytu  .
  • Niedrożność w dyszach: W odniesieniu do pierwszego punktu, stężenie minerałów i wapna w wodzie może spowodować zatkanie otworu dyszy , uniemożliwiając przepływ wody.
  • Głośny hałas: Wszystkie irygatory hałasują, ale jest on bardzo cichy, więc nie jest irytujący. Jeśli nagle dźwięk jest bardzo głośny , oznacza to, że jakaś część się poluzowała lub poluzowała, a irygator nie działa prawidłowo.
  • Irygator nie włącza się: Przewód zasilający mógł się poluzować lub przewód zasilający nie działa prawidłowo.

Jak rozwiązać awarie irygatora Ovonni

Teraz, gdy znasz najczęstsze przyczyny, dla których irygator Ovonni może nie działać prawidłowo, jak możesz je rozwiązać?

Irygator Ovonni nie działa: możliwe przyczyny i rozwiązania

redukcja ciśnienia

W przypadku tego problemu konieczne jest wyczyszczenie filtrów wewnętrznych irygatora . Nie martw się, nie musisz go usuwać.

To, co powinieneś zrobić, to napełnić zbiornik bardzo gorącą wodą i 4 łyżkami białego octu . Mieszaj do dokładnego wymieszania i uruchom irygator.

Po opróżnieniu połowy zbiornika odczekaj 20 minut , aby powtórzyć proces . Spowoduje to całkowite wyczyszczenie wnętrza irygatora.

Ważne jest , aby powtórzyć proces ponownie, ale tylko z wodą , aby usunąć pozostałości octu. Należy również umyć mydłem i wysuszyć zbiornik na wodę .

wykryć wycieki

Włącz irygator, aby znaleźć dokładne miejsce, z którego wycieka woda .

Jeśli pochodzi ze zbiornika, wystarczy kupić nowe gumki, aby zatkać wyciek. Czy problemem jest uchwyt? Kup nowy i wymień.

oczyścić dysze

Czy problemem są dysze? W takim przypadku zanurz je w roztworze ciepłej wody z octem na 15 minut .

Wysusz je i spróbuj ponownie użyć jak najmocniejszego strumienia, tak aby reszta brudu zniknęła z wnętrza.

Awaria połączenia z prądem

Tutaj trzeba być trochę ostrożnym, ponieważ nie wszystkie irygatory pozwalają na dowolne podłączanie i odłączanie kabla .

Zastosuj niewielki nacisk, aby spróbować dobrze podłączyć kabel zasilający. Jeśli nadal nie działa, wymień go na nowy. Jeśli nie jest to możliwe, należy skontaktować się z serwisem technicznym Ovonni.

Irygator robi dużo hałasu

Jeśli nie masz rozległej wiedzy inżynierskiej, nie zalecamy demontażu irygatora .

Jeśli hałasuje, oznacza to, że część działa nieprawidłowo lub jest luźna, dlatego najlepiej skontaktować się z działem obsługi klienta Ovonni, jeśli irygator jest nadal objęty gwarancją, aby go naprawić.

Jak skontaktować się z serwisem technicznym Ovonni

Czy mimo wszystkich rozwiązań, które Ci podaliśmy, Twój irygator nadal źle działa? W takim przypadku będziesz musiał skontaktować się z serwisem technicznym Ovonni .

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  • Wejdź na następującą stronę internetową .
  • Wypełnij pola swoim imieniem i adresem e-mail.
  • Określ w polu KOMUNIKAT, jaki masz problem.

Będziesz mógł się z nimi skontaktować tylko w języku angielskim. W mniej niż 48 godzin odpowiedzą na Twoje zapytanie.

Nie rozwiązałeś tego? Spróbuj tego