Przeciwwskazania do irygatora dentystycznego? Ryzyko, o którym nikt ci nie mówi

Conoce que es un irrigador dental contraindicaciones

Używanie irygatora dentystycznego do czyszczenia zębów jest dobre, w rzeczywistości wielu dentystów to zaleca . Prawdą jest jednak, że jej nadużywanie może powodować poważne problemy, dlatego istnieją przeciwwskazania , które należy wziąć pod uwagę.

Jakie przeciwwskazania ma stosowanie irygatora stomatologicznego?

Przede wszystkim musisz zrozumieć, że „przeciwwskazania” oznaczają sytuacje, w których użycie irygatora nie jest zalecane . Nie oznacza to, że jego użycie jest zabronione, są to tylko sytuacje, w których trzeba będzie zachować szczególną ostrożność.

Przeciwwskazania do irygatora dentystycznego? Ryzyko, o którym nikt ci nie mówi

Sytuacje, w których używanie irygatora dentystycznego może powodować problemy, to:

  • Owrzodzenia w jamie ustnej: Jeśli masz owrzodzenia lub niedawno przeszedłeś operację, taką jak ekstrakcja zęba, nigdy nie powinieneś używać irygatora . Strumień będzie nie tylko irytujący, ale może również wejść w kontakt z raną, otwierając ją i wydłużając czas gojenia. 
  • Zaawansowana choroba przyzębia: w takich sytuacjach dziąsła są bardzo wrażliwe, a kontakt ze strumieniem wody pod ciśnieniem spowoduje tylko większy ból.
  • Aktywna infekcja zębów: Jeśli cierpisz na infekcję, poczekaj, aż leki zaczną działać przed ponownym użyciem irygatora, w przeciwnym razie ból będzie nie do zniesienia, gdy strumień zetknie się z korzeniem zęba. 
  • Implanty: Niektórzy dentyści zalecają stosowanie irygatora do czyszczenia niewielkiej przestrzeni między koroną a zębem lub w przypadku mostów i implantów. Tak, możesz, jeśli użyjesz najniższego poziomu ciśnienia. Ale co, jeśli użyjesz najpotężniejszego? Może osłabić cement i oderwać ząb.

Krótko mówiąc, nie chodzi o to, że irygator dentystyczny ma wady, ale raczej o to, abyś wziął pod uwagę swoją osobistą sytuację i ocenił, czy możesz używać irygatora.

Aby uniknąć problemów, przed zakupem irygatora porozmawiaj ze swoim dentystą , aby mógł przeprowadzić pełną diagnostykę Twojej jamy ustnej i wyjaśnić, jak postępować.

Może Ci się spodobać