Jeśli zamierzasz kupić irygator dentystyczny, przeczytaj to wcześniej

Te explicamos como elegir un irrigador dental y cuál comprar

Czy to dlatego, że został ci polecony przez dentystę, przyjaciela, czy z własnej decyzji, nie powinieneś spieszyć się z zakupem irygatora dentystycznego .

Nie spiesz się, aby przeanalizować każdy irygator doustny przed podjęciem decyzji, który kupić, a przede wszystkim pamiętaj o punktach, które wskazujemy poniżej.

5 rzeczy do rozważenia przed zakupem irygatora doustnego

Przyglądając się różnym modelom dostępnym na rynku, dobrze byłoby ocenić te pięć punktów, o których zamierzamy wspomnieć:

Jeśli zamierzasz kupić irygator dentystyczny, przeczytaj to wcześniej

Irygator nie zastępuje szczoteczki do zębów

Wielu błędnie wierzy, że używanie irygatora oznacza, że ​​nigdy więcej nie trzeba będzie używać szczoteczki do zębów .

Duży błąd. Irygator nigdy nie zastąpi szczoteczki , ponieważ jej uzupełnienie poprawia czyszczenie .

Doświadczenie marki jest warte więcej niż cena

Spojrzenie na cenę nie jest złe. Czasami jednak lepiej zapłacić trochę więcej za renomowaną markę niż za białą, z którą po krótkim czasie trzeba będzie zmienić irygator.

Na przykład masz markę Waterpik, w której znajdziesz wiele irygatorów. Którą markę kupić? Będzie to trochę zależało od twoich potrzeb.

Im więcej dodatków uwzględnisz, tym lepiej.

Wszystkie irygatory zawierają tak zwane „dysze standardowe lub podstawowe”, to znaczy strzelają tylko strumieniem wody.

Oprócz tego mogą zawierać również ustniki do ortodoncji, periodontologii … Lub, w przypadku modelu bezprzewodowego, torbę podróżną . Pamiętaj: zapłać mniej za więcej, w przeciwnym razie dodatki będą musiały zostać zakupione osobno.

Jakie są potrzeby Twoich ust?

Najważniejszą rzeczą przy wyborze irygatora nie jest cena, ale priorytetowe traktowanie potrzeb Twojej jamy ustnej .

Jakie masz problemy? Jakiego rodzaju czyszczenia potrzebujesz? Czy masz nadwrażliwość zębów? Masz korony lub implanty? Miej to wszystko na uwadze, analizując cechy irygatorów, które Cię interesują , nie kupuj takiego, który Ci nie odpowiada.

Doświadczenie innych użytkowników będzie dla Ciebie bardzo cenne

Czy wiesz, gdzie najlepiej znaleźć najświeższe informacje na temat jakości irygatora? Opinie i oceny innych użytkowników .

Dzięki ich doświadczeniom będziesz mógł dowiedzieć się, jakie są najczęstsze problemy, korzyści i jak poszło innym osobom, które mogą mieć te same problemy.