Irygator dentystyczny i zapalenie dziąseł

Así debes usar el irrigador dental para tratar la gingivitis

Zaniedbanie higieny jamy ustnej może mieć poważne konsekwencje, takie jak zapalenie dziąseł . Jeśli zacząłeś zauważać jego efekty, nie jest jeszcze za późno i masz czas, aby coś zrobić z pomocą irygatora dentystycznego.

Czy zapalenie dziąseł można leczyć irygatorem dentystycznym?

Będziemy z Tobą bezpośrednio: Tak, irygator dentystyczny może pomóc Ci zmniejszyć uszkodzenia spowodowane zapaleniem dziąseł .

Jak dobrze wiesz, jest to spowodowane gromadzeniem się płytki bakteryjnej w kieszonkach przyzębnych , czyli dziąsłach , powodując obrzęk, podrażnienie lub stan zapalny .

Irygator dentystyczny może pomóc zmniejszyć ból dzięki temu, że na najniższych poziomach wytwarza masaż , który rozluźnia dziąsła. Dodatkowo strumień wnika w kieszonki przyzębne , usuwając zanieczyszczenia.

Irygator dentystyczny i zapalenie dziąseł

Najlepsze irygatory dentystyczne na zapalenie dziąseł

Masz pewność, że irygator dentystyczny pomoże Ci zwalczyć zapalenie dziąseł, ale jaki model kupić? 

Oto najbardziej odpowiednie modele do radzenia sobie z tym schorzeniem:

Waterpik 660EU

Właściwie każdy model marki Waterpik byłby przydatny w leczeniu zapalenia dziąseł. Dlaczego więc polecamy WP-660EU?

Spośród wszystkich modeli, które marka wprowadziła na rynek, ten ma najlepszy stosunek jakości do ceny . Ponadto posiada funkcję masażu , która zmniejsza ciśnienie wody i pomaga leczyć dotknięty obszar dziąseł, zmniejszając stany zapalne i podrażnienia.

Oral-B Pro 2000

Zobaczysz, że Oral-B ma wiele wersji swojej stacji do higieny jamy ustnej, ale obecnie najbardziej ekonomiczny jest model z 2000 roku .

Idealny dla tych, którzy również cierpią na nadwrażliwość zębów , ponieważ technologia Oxyjet emituje mikropęcherzyki wraz ze strumieniem, który pomaga złagodzić podrażnienia, stany zapalne i krwawienie dziąseł spowodowane zapaleniem dziąseł.

Jeśli chcesz zainwestować trochę więcej, radzimy kupić stację higieniczną Smart 5, która zawiera elektryczną szczoteczkę do zębów.

Turewell FC165

Jedna z najtańszych opcji na rynku , ale nie mniej skuteczna w walce z zapaleniem dziąseł.

Dzięki kompletnemu zestawowi końcówek nie tylko zredukujesz płytkę bakteryjną na zębach i dziąsłach, ale będziesz w stanie łatwo wyczyścić każdy kącik ust. Kolejnym argumentem na korzyść jest to, że jest to jeden z najmniejszych modeli biurkowych na rynku , więc bez problemu można go umieścić w zlewie.

Możesz być również zainteresowany wiedzą