Czyszczenie silnika okapu kuchennego

Czyszczenie silnika okapu kuchennego

Ostatnim razem, gdy wyjmowałem filtry z maski, widziałem, że silnik jest zasmarowany do tego stopnia, że ​​za każdym razem, gdy go włączałem, wydawał straszny dźwięk. Jeśli chcesz przeprowadzić czyszczenie silnika okapu kuchennego, postępuj zgodnie z tymi 4 wskazówkami, aby uniknąć konieczności kupowania nowego, chociaż obecnie jest wiele tanich okapów, które są tego warte.

Jak czyścić silnik okapu kuchennego?

1. Zdemontuj filtry i okap (zalecane)

W tym artykule opowiedziałem ci, jak wyczyścić filtry w okapie, co, jak zakładam, już zrobiłeś. Od teraz powiem Ci jak wyczyścić wnętrze silnika wyciągu.

Jeśli okap kuchenny jest zabudowany, polecam go całkowicie zdemontować (na końcu artykułu zostawiłem Ci film, który szczegółowo to wyjaśnia).

Jeśli jest dekoracyjny, wystarczy zdjąć metalowe filtry, aby odsłonić silnik. Opcjonalnie możesz go zdjąć, aby wszystko było bardziej dostępne. Przyjrzyj się dobrze wykończeniu przykrywającemu rurkę ekstrakcyjną, zwykle ma ona jedną lub dwie śruby, które należy poluzować, aby zdjąć cały element przed odczepieniem maski.

Oczywiście, należy odłączyć wyciąg od prąduponieważ będziemy używać środków czyszczących do usuwania smaru z silnika.

2. Środki czyszczące, których będziesz potrzebować

Będzie znacznie taniej niż myślisz. po prostu potrzebujesz środek do czyszczenia piekarników. W tym przypadku użyjemy środka do czyszczenia piekarników Mercadona marki Bosque Verde. Użyjemy go do najbardziej zaschniętego tłuszczu.

Ponadto byłoby idealnie, gdybyś miał parowiec, ponieważ wrząca woda pomoże łatwiej usunąć cały brud. Jeśli go nie masz, nic się nie dzieje, możesz pomóc sobie głowicą prysznicową wanny za pomocą gorącej wody pod ciśnieniem.

3. Zaczynamy czyścić silnik okapu wewnątrz

Jeśli udało Ci się zdemontować dzwonek, Polecam zrobić czyszczenie w wannieponieważ wyjdzie dużo smaru i wtedy łatwiej będzie wszystko wyczyścić.

Spryskaj cały silnik środkiem do czyszczenia piekarników Mercadona i pozostaw na 15 minut aż piana zniknie.

Jeśli masz myjkę parową, napełnij ją wodą destylowaną i wyczyść wszystkie części silnika i wnętrze okapu. Tryb wrzątku jest bardziej wydajny niż czyszczenie parą, ponieważ oprócz czyszczenia wciąga również brud na dno wanny.

W przypadku, gdy nagromadzonego tłuszczu jest dużo i nie jest on najpierw usuwany w całości, powtórz ten proces tyle razy, ile to konieczne.

Żarówki są łatwe do usunięcia, dlatego lepiej je usunąć i pomóż sobie odtłuszczaczem typu KH-7 z czyścikiem.

4. Pozwól wyschnąć

Ostatnim krokiem w tym procesie czyszczenia silnika okapu kuchennego jest: pozostawić do wyschnięcia przez 24-48 godzin na słońcu dopóki wilgoć nie zostanie całkowicie usunięta.

To ważny krok. Jedyne, co może się zdarzyć, jeśli pozostanie trochę wilgoci, to skoki mechanizmu różnicowego, ale w razie wątpliwości lepiej poczekać trochę dłużej.

Wystarczyłoby zmontować wszystko na swoim miejscu i podłączyć do prądu, aby sprawdzić, czy działa dobrze.

Czyszczenie wnętrza silnika okapu jest uciążliwym procesem, zajmuje trochę czasu, ale jest tańsze niż kupowanie nowego. Tutaj zostawiam ci wideo, w którym możesz szczegółowo zobaczyć proces.

Co może się stać, jeśli nie wyczyszczę wnętrza silnika okapu?

  • odgłosy: Jeśli silnik jest wypełniony zbyt dużą ilością smaru, może zacząć wydawać dźwięki kiedy wentylatory się obracają, co jest bardzo denerwujące, ponieważ należy to dodać do hałasu, który zwykle wytwarzają kuchenne wyciągi dymu.
  • awaria: Brudny silnik jest mniej skuteczny w odciąganiu oparówa to wina nagromadzonego brudu.
  • Rozerwać: W przypadku zbyt dużego nagromadzenia brudu, silnik może przestać działać całkowicie.
  • Ogień: Chociaż wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, bądź bardzo ostrożny. Jeśli podczas korzystania z kuchni z okapu spadnie kropla oleju, może się zapalić.