Co to jest środek do czyszczenia dziąseł i dlaczego warto go używać?

¿Qué es un limpiador de encías y cuáles son las ventajas de usarlo?

Codzienne szczotkowanie zębów służy nie tylko uzyskaniu lśniąco białych zębów, ale ma też znacznie ważniejszy cel : utrzymanie zdrowych dziąseł.

Do tej funkcji nie ma lepszego przedmiotu niż irygator dentystyczny. Jakie są korzyści z jego używania?

Jakie są korzyści z używania irygatora dentystycznego do dziąseł?

Być może o tym nie wiesz, ale podobnie jak resztki jedzenia , a także brud, który gromadzi się na zębach (taki jak płytka bakteryjna), gromadzi się on również w tzw. ząb i dziąsło.

Do tego obszaru nie można dotrzeć za pomocą szczoteczki do zębów ani nici dentystycznej , dlatego zaleca się stosowanie irygatorów do jamy ustnej . Zobaczmy, jakie będą korzyści z jego stosowania:

Co to jest środek do czyszczenia dziąseł i dlaczego warto go używać?

Głęboko czyści wnętrze dziąseł

Oczywiście pierwszą zaletą irygatora dziąseł jest to, że strumień wody wnika w kieszonkę dziąsłową , usuwając wszelkie zanieczyszczenia, które się w niej gromadzą.

Zapobieganie i ograniczanie krwawienia dziąseł

Nagromadzenie płytki nazębnej na linii dziąseł prowadzi do stanu zwanego zapaleniem dziąseł lub stanem zapalnym dziąseł. Jest główną przyczyną krwawienia dziąseł.

Jeśli to nie zostanie usunięte, twardnieje w kamień nazębny, co jeszcze bardziej pogarsza infekcję. Dzięki zastosowaniu irygatora usuwa się do 99% tej płytki nazębnej , unikając tego problemu.

Zmniejsza stany zapalne dziąseł

Zapalenie dziąseł może być spowodowane infekcją nerwu lub zapaleniem dziąseł. Usuwając płytkę nazębną, środek do czyszczenia dziąseł pomaga zapobiegać temu problemowi.

Ponadto, gdy cierpisz na stany zapalne, możesz użyć irygatora do pielęgnacji dziąseł z funkcją pulsacji lub irygatorów z technologią mikropęcherzyków, które zapewniają przyjemny masaż w dotkniętym obszarze.

Co to jest środek do czyszczenia dziąseł i dlaczego warto go używać?

Dużo skuteczniejsze niż nić dentystyczna

Nitkowanie jest bardzo zdrowe dla jamy ustnej, ale ma dwie wady:

  • Stosowany w pobliżu dziąseł może spowodować skaleczenie, powodując krwawienie.
  • Możesz przepchnąć resztki między zębami do góry, a one wnikną do kieszonki przyzębnej.

Strumień irygatora wnika między szczeliny protezy i usuwa nagromadzone resztki, będąc skuteczniejszym niż nić. 

Zapobiega paradontozie

Zapalenie przyzębia jest drugim etapem nieleczonego zapalenia dziąseł , w którym infekcja rozprzestrzenia się z dziąseł na więzadła i kości podtrzymujące zęby.

Usuwając pozostałości płytki nazębnej i kamienia nazębnego, nie tylko zmniejszasz skutki zapalenia dziąseł, ale także zapobiegasz tej infekcji.