Conga 990: Opinie i recenzje

Witamy w Recenzja Conga 990ekonomiczny odkurzacz robot, który pokonuje swoich konkurentów!

W ostatnich dniach mieliśmy okazję przetestować Conga 990, najbardziej rewolucyjny robot odkurzający hiszpańskiej marki Cecotec, która całkowicie zmienia rynek.

Nie sądziliśmy, że robot kosztujący mniej niż 250 euro może stawić czoła (i zaskoczyć nas) temu, co do tej pory wszyscy uważaliśmy za najlepsze: słynną Roombę.

Faktem jest, że tak, przybył tupotem i dzięki Cecotec, który dał nam urządzenie w pierwszej kolejności, możemy opowiedzieć o wszystkich jego szczegółach 😉

Przede wszystkim! Jeśli masz wątpliwości, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, aby wiedzieć jakie kongi kupić? zgodnie z Twoim budżetem i Twoimi potrzebami.

Zobacz cenę w oficjalnym sklepie

Chcesz poznać wszystkie jego funkcje i sposób działania? Powiemy ci w tekście i wideo poniżejNie przegap tego!

Jeśli wolisz kupić go na Amazon, możesz to zrobić, klikając ten link.

Charakterystyka Cecotec Conga Excellence 990

Zdalne sterowanie robotem odkurzającym Conga Excellence

Przede wszystkim musimy powiedzieć, że teoretycznie, jeśli kierujemy się wyłącznie jego ceną, ma to być robot odkurzający ze średniej półki.

Po dokładnym przeanalizowaniu i przetestowaniu, z naszego punktu widzenia powinien dążyć znacznie wyżej… i faktycznie tak jest, bo dziś jest to na przykład najlepiej sprzedający się robot odkurzający na Amazonie.

Conga Excellence 990 ma 4 funkcje: zamiata, odkurza, mopuje i szoruje podłogę.

Boczne szczotki przeciągają cały brud z podłogi i narożników w kierunku środka, obracając ruchami. W ten sposób środkowa szczotka może łatwiej łapać brud.

Conga Excellence 990 ma mocny silnik, który wysysa cały brud, który wcześniej uwięziły boczne i centralne szczotki, zabierając go do zbiornika, w którym znajduje się również filtr HEPA, niezbędny, jeśli w domu jest ktoś, kto ma alergię lub ma drogi oddechowe problemy.

Ma kolejny zbiornik, który jest przeznaczony do mijania mopa i szorowania podłogi. Jest to zbiornik, który po napełnieniu go wodą i środkiem do czyszczenia podłóg, którego zwykle używamy, sprawi, że podłoga będzie błyszczała bez żadnego wysiłku (i nigdy nie mówię tego lepiej). Ten zbiornik ma pojemność 300ml, a to, co robi, to nasączanie mopa stopniowo i równomiernie, aby nie tworzyły się kałuże, a tym samym czyszczenie jest bardziej skuteczne.

Ponadto, gdy używamy akcesorium do szorowania, szczotki boczne i centralna szczotka robota będą nadal działać, więc będą nadal zbierać brud, jeśli go znajdą, przechowując go w miejscu oddzielonym od wody szorującej.

Jeśli chodzi o autonomię, to od 130 do 160 minut. Ogromną pomocą jest posiadanie robota sprzątającego cały dom przez ponad 2 godziny, ponieważ na obecnym rynku nie znamy żadnego modelu, który oferowałby tak dużą autonomię. Model, który pod względem cech jest odpowiednikiem marki Roomba, byłby robotem odkurzającym Roomba 681 i ma 149 minut autonomii według OCU.

Posiada filtr HEPA, dzięki czemu jest idealny dla osób z alergiami lub problemami z oddychaniem. Zawiera również kolejny całkowicie wymienny filtr HEPA.

Kolejnym aspektem, o którym nie mogliśmy zapomnieć, jest to, że ma czujniki, które maksymalnie przyspieszają czyszczenie, oprócz czujników w dolnej części, które czyszczą krawędź schodów bez upadku. Bez problemu czyści również dywany i chodniki, ponieważ dwa koła napędowe, które zawiera, mają system zawieszenia o szerokim zakresie ruchu.

tryby czyszczenia

Tryby czyszczenia Conga Excellence 990

Istnieje kilka trybów czyszczenia, które ma model „Excellence 990”, zwróć uwagę!

 • Tryb automatyczny: Jest to najczęstszy tryb sprzątania niezależnie od marki i modelu odkurzacza robota. Excellence 990 Conga porusza się po pomieszczeniu automatycznie, a gdy napotka przeszkodę, po prostu zmienia kierunek. Jest to tryb sprzątania, który domyślnie wybiera robot, gdy korzystamy z harmonogramu sprzątania. Gdy akumulator osiągnie 15% pojemności, wraca do bazy w celu naładowania.
 • Tryb spiralny: Aby uruchomić ten tryb i uczynić go skutecznym, musisz umieścić robota na środku pokoju i aktywować go. Od tego momentu robot zacznie sprzątać, włączając się tworząc spiralę. Po zakończeniu wraca do punktu wyjścia i zatrzymuje się.
 • Tryb granic: To bardzo przydatny sposób. Robot odkurzający porusza się po wszystkich krawędziach pomieszczenia, wysysając brud nagromadzony w rogach. Conga jest w stanie ominąć każdy rodzaj przeszkody, osiągając naprawdę dobre wykończenie czyszczenia.
 • Tryb sprzątania pomieszczenia: Robot w tym przypadku sprząta pomieszczenie tym samym systemem operacyjnym, co w trybie automatycznym (zmienia kierunek w przypadku napotkania przeszkody). Musi być używany przy zamkniętych drzwiach do pokoju, aby robot powrócił do stacji ładującej po zakończeniu sprzątania.
 • Powrót do domu: Za pomocą pilota możemy również zamówić Cecotec Excellence 990, aby powrócić do bazy ładującej. Jeśli nic nie wskażemy, robot sam powróci za pomocą dowolnego programu, gdy bateria osiągnie 15% swojej pojemności.

Programowanie

Odkurzacz automatyczny Conga Excellence firmy Cecotec można zaprogramować tak, aby sprzątał w wybrane przez nas dni, w czasie, który najbardziej nam odpowiada.

Na przykład możemy skonfigurować go tak, aby sprzątał, gdy codziennie wychodzimy do pracy, więc po powrocie podłoga jest całkowicie czysta.

Odkurzacz automatyczny Conga Excellence 990 pozwala dostosować zarówno dni i godziny, w których będzie pracować, jak i minuty, w których będzie sprzątać.

Zobacz cenę w oficjalnym sklepie

Co znajduje się w pudełku przy zakupie Conga Excellence 990

Gdy otrzymasz go w domu, otrzymasz:

 • Odkurzacz robot Conga Excellence 990
 • 4 szczotki boczne (2 do użycia i 2 zapasowe)
 • 2 zbiorniki (jeden do zamiatania i odkurzania, a drugi do mopowania)
 • Baza ładująca z zasilaczem
 • Pilot
 • 2 filtry HEPA (jeden do użycia i jeden zapasowy)
 • 2 mopy z mikrofibry (jeden do użytku i jeden zapasowy)
 • Specjalna centralna szczotka do sierści zwierząt
 • Specjalna szczotka do czyszczenia elementów robota i tym samym wykonywania prawidłowej konserwacji
 • Instrukcja obsługi w języku hiszpańskim, niemieckim, angielskim, włoskim, francuskim i portugalskim

Oto jak to wszystko jest pakowane:

Conga Excellence 990 Zawartość opakowania

Zalety i aspekty do poprawy

Jak wszystko, odkurzacz robot Conga Excellence firmy Cecotec ma bardzo dobre aspekty i inne, które można poprawić. Chcesz wiedzieć, czym one są? Zwróć uwagę!

Korzyść

 • Robot jest bardzo skuteczny, zarówno do normalnego brudu, jak i sierści zwierząt. W naszym teście usunęła 100% włosów nagromadzonych zarówno w rogach, jak i w pozostałej części pomieszczenia.
 • Tryby czyszczenia, które ma, działają dobrze, ale jeśli w danej chwili masz na to ochotę, Conga Excellence 990 można przesuwać ręcznie za pomocą strzałek na pilocie.
 • Powrót do trybu bazy ładującej jest bardzo skuteczny, nawet jeśli jesteś w innym pomieszczeniu. Możesz się zgubić i wykonać jeszcze kilka tur, ale w końcu bez problemu znajdziesz bazę ładującą.
 • Autonomia, jaką ma, jest naprawdę dobra. Po pierwszym obciążeniu mamy to działa przez ponad 2 godziny bez zatrzymywania i skończyło się na wysłaniu go do jego bazy, aby szarżował, ponieważ przeszedł już przez cały dom i nie było już brudu do czyszczenia.
 • To jest cichy, nawet jeśli funkcja „Turboboost” jest aktywowana z pilota. Uruchomiliśmy go podczas edycji tej recenzji i nie jest to denerwujące.
 • Będąc hiszpańską marką możemy mieć części zamienne znacznie łatwiej, oprócz posiadania szybsza i sprawniejsza obsługa techniczna niż inne marki.
 • Ze względu na swoją cenę docenia się, że Conga Excellence zawiera Zapasowe szczotki i filtr HEPA. W tym sensie 10 dla Cecotec.
Odkurzacz robot Conga Excellence 990 firmy Cecotec

Aspekty do poprawy

 • Nie posiada wskaźnika zapełnienia pojemnika, więc jeśli na podłodze nagromadziło się dużo brudu, musimy trochę uważać, aby opróżnić pojemnik na kurz.
 • Aby przejść z trybu odkurzania i zamiatania do trybu mopem, musi być osoba, która zmieni zbiornik… ale to już coś, co już mieliśmy.

Zdecydowanie, Naszym zdaniem Conga Excellence 990 to robot odkurzający, który zapewnia, czyści bardzo dobrze, jest łatwy w obsłudze i konserwacji, a także jest tańszy niż jego konkurenci.

Czy więc zalecamy jego zakup? Zdecydowanie.

Możesz go kupić w oficjalnym sklepie Cecotec poprzez poniższy link:

KUPIĆ

Jeśli wolisz kupić go na Amazon, możesz to zrobić, klikając ten link.

Mamy nadzieję, że ten przegląd Conga Excellence 990 służył ci i że nasz opinie Przydały Ci się również do podjęcia decyzji 😉

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące jego obsługi lub konserwacji, zostaw nam komentarz!

Więcej o kongach

 • Opinie o Conga 9090 IA (Nowy model 2022)
 • Opinie o 8090 Ultra Conga (Nowy model 2022)
 • Recenzje Conga 7090 IA
 • 6090 Ultra Conga Recenzje
 • Recenzje 5090 Conga
 • 4090 Recenzje konga
 • Recenzje: 990
 • Conga 9090 IA czy Conga 8090 Ultra