Co to jest irygator dentystyczny?

Descubre qué es un irrigador dental

Szczotkowanie zębów po każdym posiłku jest bardzo ważne, podobnie jak nitkowanie w celu usunięcia resztek jedzenia uwięzionych między zębami oraz dobre płukanie w celu dezynfekcji jamy ustnej przed potencjalnymi zarazkami i bakteriami.

I nawet używając wszystkiego, to nie wystarczy! W ostatnich latach nici dentystyczne stały się numerem 1 w higienie jamy ustnej, ponieważ zapewniają lepsze rezultaty. Ale czym jest irygator dentystyczny i jaką rolę pełni w procesie czyszczenia? W Max Dental Irrigator z przyjemnością odpowiemy na to pytanie.

Co to jest irygacja jamy ustnej?

Irygator dentystyczny, co to właściwie jest? Jest to urządzenie, które wyrzuca strumień wody pod ciśnieniem , który w kontakcie z zębami służy do usuwania resztek jedzenia i płytki bakteryjnej (a także kamienia nazębnego).

Co to jest irygator dentystyczny i do czego służy?

Innymi słowy, dodatek do codziennej higieny jamy ustnej , który pomaga nam dogłębnie, z 99% większą skutecznością, w codziennym oczyszczaniu jamy ustnej. W rzeczywistości, jeśli kiedykolwiek byłeś u dentysty, aby oczyścić usta, widziałeś to kilka razy.

Na rynku dostępnych jest kilka modeli najbardziej prestiżowych marek w branży, takich jak Oral-B, Colgate czy Aquapik. Każdy z unikalnymi cechami, oferujący wyjątkowe korzyści.

Jaka jest funkcja irygatora dentystycznego?

Wiesz już, jaka jest definicja irygatora dentystycznego, ale jaka dokładnie jest jego funkcja?

Głównym celem jego zastosowania jest poprawa jakości czyszczenia jamy ustnej , ponieważ strumień pod ciśnieniem może pomóc w „osłabieniu” płytki nazębnej, resztek jedzenia i bakterii, które przylegają do zębów.

Jakby tego było mało, dysze irygatora można obracać, co pozwala na łatwe oczyszczenie zewnętrznej i wewnętrznej warstwy zębów , co przy szczoteczce do zębów sięga zaledwie 30%.

Oto czym jest irygator dentystyczny i jaka jest jego funkcja

Przede wszystkim powinny go stosować osoby, które:

  • Mają problemy ze zręcznością podczas nitkowania.
  • Cierpią na nadwrażliwość zębów.
  • Noś sprzęt dentystyczny, czyli ortodoncję.
  • Niedawno wykonałeś interwencję w jamie ustnej, taką jak most, założenie korony lub implantu. 

Bardzo WAŻNY szczegół, o którym należy pamiętać: chociaż irygator jest skuteczniejszy niż szczoteczka do zębów i nić dentystyczna, w żadnym wypadku nie zastępuje obu . Innymi słowy, jest to suplement poprawiający czystość jamy ustnej , ale w żadnym wypadku nie należy go stosować samodzielnie.