7 najlepszych tanich niszczarek

Witamy w ostatecznym przewodniku zakupowym dla „Najlepsze tanie niszczarki do papieru 2022”!

Jeśli masz dość nabijania nieprzyzwoitych ilości papieru w domu lub w biurze, czas pozbyć się wszystkiego, kupując niszczarkę do papieru.

A możesz zapytać… po co mi niszczarka i nie mogę wrzucić wszystkich papierów bezpośrednio do pojemnika?

Bardzo ważne jest, abyś pamiętał, że jeśli dokumenty, które chcesz zniszczyć, zawierają dane osobowe innych osób, nie możesz ich w żaden sposób wrzucić do pojemnika; niszczarki papieru posiadają poziomy bezpieczeństwa, które zapewniają, że wydrukowane dane będą niemożliwe do odczytania.

To powiedziawszy, po przeanalizowaniu kilkudziesięciu modeli, poniżej pokażemy, które uważamy za najlepsze tanie niszczarki na rynku pod względem bezpieczeństwa, łatwości i komfortu użytkowania oraz stosunku jakości do ceny.

Najlepsze tanie niszczarki do papieru 2022

Najtańszy

AmazonPodstawy
Najlepsze i najczęściej sprzedawane

AmazonPodstawy
Druga opcja

Koledzy 62 MC
Niszczarka do papieru, kart kredytowych i płyt CD Amazon Basics z wyjmowanym pojemnikiem — proste cięcie, pojemność do 8 arkuszy, czarna
Niszczarka do papieru i kart kredytowych o wysokim poziomie bezpieczeństwa Amazon Basics — mieści do 6 arkuszy
Niszczarka Fellowes 62Mc, Micro Cut, Niszczy do 10 arkuszy, Do użytku osobistego, Niszczarka kart kredytowych, Czarna

Poziom bezpieczeństwa

Gitara basowa
Wysoki
Średni

Opinie

Najtańszy

AmazonPodstawy
Niszczarka do papieru, kart kredytowych i płyt CD Amazon Basics z wyjmowanym pojemnikiem — proste cięcie, pojemność do 8 arkuszy, czarna

Poziom bezpieczeństwa

Gitara basowa

Opinie

Najlepsze i najczęściej sprzedawane

AmazonPodstawy
Niszczarka do papieru i kart kredytowych o wysokim poziomie bezpieczeństwa Amazon Basics — mieści do 6 arkuszy

Poziom bezpieczeństwa

Wysoki

Opinie

Druga opcja

Koledzy 62 MC
Niszczarka Fellowes 62Mc, Micro Cut, Niszczy do 10 arkuszy, Do użytku osobistego, Niszczarka kart kredytowych, Czarna

Poziom bezpieczeństwa

Średni

Opinie

Szukasz ekonomicznej niszczarki dokumentów, która spełni Twoje potrzeby? Szukasz niszczarki do papieru? Trafiłeś we właściwe miejsce! No to ruszamy!

Niszczarka AmazonBasics – Niski poziom bezpieczeństwa – Najlepiej oceniana tania niszczarka do papieru

Domowa niszczarka do papieru AmazonBasics

Ten model niszczarki dokumentów charakteryzuje się dużą szybkością, dzięki czemu może niszczyć średnio do 600 arkuszy dziennie. Jednym z kluczowych punktów do oceny przy zakupie niszczarki jest bezpieczeństwo; ten model integruje to, co jest znane jako technologia Zaawansowany sejf sherd uniemożliwić odczytanie informacji o zniszczonych dokumentach. Wytwarza paski o szerokości 0,65 cm, idealne do dość podstawowego typu niszczenia.

Posiada funkcję automatycznego włączania, a także ochronę przed przegrzaniem: nawet przy intensywnym użytkowaniu prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegokolwiek wypadku będzie minimalne.

Bardzo częstym problemem w niszczarkach papieru są zacięcia; Ten model ma funkcję „odwrotu”, aby ich uniknąć.

Pomysł na zniszczenie od papieru po karty kredytowe lub płyty CD/DVD.

Ponadto ma bardzo niską cenę, ale bez obniżenia jakości o jotę.

Niszczarka AmazonBasics — średni poziom bezpieczeństwa

Niszczarka do papieru AmazonBasics o średnim poziomie bezpieczeństwa

System bezpieczeństwa niszczenia tego modelu jest o jeden punkt wyższy niż w poprzednim modelu, umożliwiając generowanie kawałków papieru o rozmiarze 0,56 cm x 4,68 cm.

Może niszczyć nawet 600 arkuszy dziennie, a system Advanced ShedSafe maksymalizuje bezpieczeństwo. Mimo że zapewniamy intensywne działanie, niszczarka zawsze będzie w doskonałym stanie; Posiada specjalny system zapobiegający przegrzaniu, zapobiegający wystąpieniu jakichkolwiek problemów.

Jest bardzo łatwy do kontrolowania. Można aktywować 3 pozycje: tryb automatyczny, wyłączony i wsteczny (funkcja klawisza do usuwania zacięć papieru).

Ponadto nie będziemy musieli usuwać zszywek ani spinaczy z dokumentów. I to właśnie niszczarka do papieru „połknie” wszystkie te elementy, zapewniając w każdym przypadku idealne zmielenie.

Posiada czarną obudowę z bardzo estetyczną metalową pokrywką, co pozwala uzyskać więcej niż akceptowalną kombinację.

Fellowes P-28S – Niski poziom bezpieczeństwa

Niszczarka Fellowes P48C

Ta niszczarka dokumentów w eleganckim czarnym kolorze pojawia się na rynku w bardzo kompaktowej konstrukcji. Głowicę można zdjąć, aby pozbyć się pozostałości urządzenia.

Posiada silną zdolność do obkurczania arkuszy: niszczy 8 arkuszy na raz i zamienia je w paski (tj. odpowiednie dla średniego poziomu bezpieczeństwa tekstu P-2).

Posiada również zaawansowany system bezpieczeństwa zaprojektowany w celu zapobiegania wypadkom. Urządzenie posiada detektor, który powie nam, czy dodamy więcej papieru niż obsługuje, co zapobiegnie jego zablokowaniu.

Kosz ma pojemność 15 litrów (odpowiednik ok. 150 arkuszy).

Oprócz tego jest bardzo szybki, w około 3-5 minut skończy się arkuszami, kartami kredytowymi, a nawet spinaczami lub zszywkami.

Fellowes – Wysoki poziom bezpieczeństwa

Niszczarka dokumentów Fellowes M3C

Jeśli szukasz niszczarki dokumentów o wysokim poziomie bezpieczeństwa (typ P-4 zamiana ich na cząstki o wymiarach 4mm x 35mm), aby informacje były całkowicie nieczytelne, jest to jedna z najlepszych opcji.

Posiada 11-litrowy kosz, co odpowiada około 100 kartkom.

Jest to szybszy model niż poprzedni i jest w stanie zniszczyć papiery, spinacze, karty kredytowe lub zszywki/spinacze w zaledwie 3 minuty.

Jego estetyka jest czarna, idealnie dopasowując się do każdego rodzaju otoczenia.

Niszczarka do papieru AmazonBasics o wysokim poziomie bezpieczeństwaNiszczarka AmazonBasics – wysoki poziom bezpieczeństwa

The Niszczarka dokumentów AmazonBasics (5-6 mikro-tnących kartek) ma zdolność niszczenia do 600 kartek dziennie, z wysokim poziomem bezpieczeństwa (zamienia kartki na kawałki 6 razy mniejsze niż niszczarki poprzeczne, o dokładnych wymiarach 0,40 cm x 1,19 cm

Posiada funkcję «reverse» zapobiegającą zacięciom papieru, posiada funkcję «automatycznego włączenia» oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także 3 pozycje (autor, rewers i przegrzanie).

Podobnie jak poprzednie modele, strzępi z dokumentów (jakże mogą to być proste arkusze, testamenty, czyny), po karty SS, dokumentację medyczną, raporty bankowe, rachunki dochodów powyżej 4 lat, a nawet drobne spinacze czy zszywki, dzięki czemu możesz rzucić duży stos papieru bez ich wyjmowania.

Fellowes 99MS – Wysoki poziom bezpieczeństwa

Profesjonalna niszczarka Fellowes 99MS

Ten model możemy kupić w różnych pojemnościach; z możliwością zniszczenia do 9 kartek na raz, 10, 12 lub 14, przy znacznych różnicach cenowych pomiędzy każdą z opcji.

Potrafi zamieniać je w mikrocząsteczki o wymiarach 2mm x 14mm (co wiąże się z bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, P-5).

Aby zmniejszyć zużycie energii, urządzenie posiada czujnik, który wyłączy je po 2 minutach.

Jedną z jego kluczowych cech jest to, że urządzenie posiada specjalną technologię znaną jako SafeSenfe (opatentowaną przez markę), która sprawi, że odłączy się, gdy przypadkowo dotkniemy jego ust.

Niszczy dokumenty, zszywki i karty kredytowe, bardzo cichym mechanizmem wewnętrznym, prawie nawet nie zauważymy, że działa.

Fellowes 62MC – Średni poziom bezpieczeństwa

Niszczarka Fellowes 62Mc średniej klasy

Naszą ostateczną rekomendacją jest ta niszczarka do papieru. Posiada bardzo ciekawą estetykę czerni, idealną do adaptacji zarówno w przestrzeniach prywatnych jak i komercyjnych.

W ciągu zaledwie 7 minut zakończy swój cykl pracy; nie tylko całkowicie eliminuje papier, ale może również eliminować karty kredytowe lub spinacze/zszywki.

Może niszczyć maksymalnie 400 godzin dziennie, a wszystko kończy się w 19-litrowym pojemniku. Gdy tylko zbiornik jest pełny, można go wyjąć w celu łatwego opróżnienia. Ma również widza, który może zobaczyć, kiedy jest pełny i usunąć go, zanim zostanie nasycony.

Poziom bezpieczeństwa związany z niszczeniem dokumentów tego modelu jest wysoki (P-4zmniejszając je do 3 mm x 10 mm).

Gwarancja na element wynosi 2 lata, ale producent oferuje również 5-letnią gwarancję na głowicę żyłkową.

Poprzednie porady przed zakupem niszczarkinajlepsza tania niszczarka do papieru

Niszczarka do papieru może być potrzebna na dwa sposoby:

 1. Jeśli masz góry papieru, których chcesz się bezpiecznie pozbyć.
 2. Jeśli masz firmę lub pracujesz na własny rachunek, a prawo o ochronie danych wymaga okresowego niszczenia dokumentów. Możesz uzyskać więcej informacji o obowiązku niszczenia papieru w celu zachowania zgodności z prawem tutaj.

W obu przypadkach dobrze jest znać podstawowe cechy niszczarki, ponieważ jest to coś, co pomoże ci wybrać model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Oto najważniejsze cechy:

To oczywiste, że potrzeby jednostki i firmy zajmującej się dużymi ilościami papieru zwykle nie są takie same, więc niezależnie od przypadku zalecamy przyjrzenie się cechom, które należy wziąć pod uwagę, aby wiedzieć, jaką niszczarkę do papieru kupić

To są podstawowe cechy, które uważamy za niezbędne, uważaj!

 • Stanowiska: Zaleca się, aby niszczarka miała kilka pozycji roboczych. Jedną, którą uważamy za podstawową, jest pozycja tylna, ponieważ czasami papier może się zaciąć, a najszybszym sposobem rozwiązania tego jest ta pozycja.
 • Jednoczesna zdolność niszczenia: Jeśli ilość dokumentów do zniszczenia jest bardzo duża, wygodnie jest, aby niszczarka mogła zniszczyć kilka dokumentów jednocześnie. Cenne jest również to, że możesz wprowadzać dokumenty ze zszywkami, ponieważ zaoszczędzi to dużo czasu.
 • Automatyczne rozpalanie: Najlepsze niszczarki mają wspólną cechę, a mianowicie włączają się automatycznie, gdy wykryją, że wkładamy do nich papier.
 • Rodzaj cięcia: Cięcie poprzeczne, mikrocięcie, proste cięcie… Przede wszystkim przeanalizuj, jakie są Twoje potrzeby. Zalecamy, aby w przypadku niszczenia dokumentów zawierających prywatne dane innych osób lub firm zakup niszczarki mikrowycinkowej w celu uniknięcia problemów z przepisami o ochronie danych. Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełne wyjaśnienie dotyczące poziomów bezpieczeństwa niszczarek.
 • Pojemność pojemnika na papier: Normalnie pojemność mierzy się w litrach, a im większa, tym rzadziej będziemy musieli ją opróżniać. Zwykłe modele przeznaczone do użytku domowego mają pojemność od 10 do 20 litrów.
 • Ochrona przed przegrzaniem: Wybrany model musi mieć to zabezpieczenie tak lub tak. Pamiętaj, że masz do czynienia z papierem, więc jeśli urządzenie nagrzeje się bardziej niż zwykle, może to stanowić niepotrzebne ryzyko.
 • Czas chłodzenia: Ochronie przed przegrzaniem towarzyszy również czas schładzania, czyli czas potrzebny do ponownego uruchomienia niszczarki. Im niższy, tym lepiej, ponieważ pozwoli Ci to kontynuować niszczenie papieru znacznie wcześniej.
 • Hałas: Każda niszczarka do papieru wydaje hałas, nie będziemy zaprzeczać oczywistości, ale jasne jest, że niektóre są głośniejsze niż inne. Jeśli zamierzasz go często używać, wybierz model, który oferuje niski poziom hałasu, aby nie był denerwujący. Większość modeli ma zakres od 65 do 70 dB.
 • Dodatkowe sloty: Oprócz niszczenia papieru niektóre niszczarki mają również specjalne gniazda do niszczenia kart kredytowych lub płyt CD.

Poziomy bezpieczeństwa niszczarek papieru

Jakie są poziomy bezpieczeństwa niszczarek papieru? Czy wszystkie niszczarki spełniają jakieś standardy? Który powinienem wybrać? Jest wiele wątpliwości, z którymi będziemy się uporać, więc usiądź wygodnie i nie trać żadnych szczegółów 😉

Niszczarki do papieru muszą być zgodne z europejskimi przepisami dotyczącymi warunków, jakie dokumenty muszą spełniać po zniszczeniu. To jest DIN 66399co odnosi się nie tylko do niszczenia dokumentów, ale także do niszczenia danych zapisanych na nośnikach elektronicznych, takich jak np. dyski twarde.

Norma DIN-66399 mówi nam, że w niszczarkach do papieru istnieje siedem poziomów bezpieczeństwa, o różnych rozmiarach, aby zagwarantować poufność w zależności od przypadku.

Oto poziomy, które znaleźliśmy:

 • Poziom 1: Cięcie wykonane jest w paski o maksymalnej szerokości 12 mm.
 • Poziom 2: Pociąć na paski o maksymalnej szerokości 6 mm.
 • Poziom 3: Pociąć na paski o szerokości mniejszej niż 2 mm lub na kawałki 24 x 24 mm. Te pierwsze trzy poziomy dotyczą dokumentów, które nie zawierają odpowiednich danych prywatnych. Przykładem może być wewnętrzna dokumentacja dowolnej firmy.
 • Poziom 4: Pokrój na kawałki 5 x 5 mm. Na tym poziomie mówi się już o dokumentach, które, jeśli nie zostaną prawidłowo zniszczone, mogą zagrozić prywatności osób lub firm.
 • poziom 5: nacięcia 2 x 2 mm. Wysoce poufne dokumenty.
 • poziom 6: Paski mniejsze niż 1 mm. Dokumenty, które ze względu na swoją zawartość wymagają ekstremalnych środków bezpieczeństwa.
 • poziom 7: Cięcia cząstek o wymiarach mniejszych niż 0,8 x 5 mm.

U niektórych producentów możemy zauważyć, że nie określają oni jednoznacznie, do jakiego poziomu należą, ale wskazują, w jaki sposób niszczą papier.

Są one również zwykle klasyfikowane w następujący sposób:

 • Niszczarki proste: Tnie papier na paski o szerokości 6,5 mm, idealne do okazjonalnego użytku i dokumentów, które nie wymagają specjalnej obsługi.
 • Niszczarki krzyżowe: Cięcie nie jest proste, a wynikowy papier ma kawałki 0,56 x 4,68 centymetra. Mają tę zaletę, że są bezpieczniejsze niż proste cięcie, ale nieco wolniejsze.
 • niszczarki mikro cięte: Są najbezpieczniejsze ze wszystkich. Kawałki papieru mają 0,40 x 1,19 centymetra. Są wolniejsze niż cięcie poprzeczne, ale czasami cięcie musi być dokładniejsze.

Jak widać, im wyższy poziom bezpieczeństwa niszczarki dokumentów, tym więcej wysiłku niszczarka będzie musiała pociąć na mniejsze kawałki. To ma sens, prawda?

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu przewodnikowi po najlepszych tanich niszczarkach na rynku udało Ci się wybrać model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jak zawsze, jeśli masz jakieś pytania, zostaw nam komentarz!