Poziomica: Testy i zalecenia

Zbliżenie bańki poziomuOstatnia aktualizacja: 18 grudnia 2020 r.

Nasze podejście

26Analizowane produkty

34zainwestowanych godzin

22badane badania

168zebrane komentarze

Witamy w naszym dużym teście poziomic 2022. Tutaj przedstawiamy wszystkie szczegółowo przetestowane poziomnice. Zebraliśmy dla Ciebie szczegółowe informacje ogólne, a także dodaliśmy podsumowanie opinii klientów online.

Chcemy ułatwić Ci podjęcie decyzji o zakupie i pomóc Ci znaleźć najlepszą dla Ciebie poziomicę.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w naszym poradniku. Jeśli są dostępne, oferujemy również ciekawe filmy testowe. Na tej stronie znajdziesz również kilka ważnych informacji, na które zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę, jeśli chcesz kupić poziomicę.


podstawowe informacje w skrócie

 • Poziomica ma jedną, dwie lub trzy ważki. Są one wypełnione płynem z bańką. Gwarantuje to precyzyjne wyrównanie i wypoziomowanie obiektu.
 • Poziomica mierzy bardzo dokładnie. Mierzy ona od 1 mm/m do 0,5 mm/m w stanie nowym. Cyfrowe i elektroniczne poziomnice mierzą jeszcze dokładniej.
 • Poziomica mierzy pożądane ustawienie użytkownika. Wykonuje się głównie pomiary poziome i pionowe.

Test poziomu: Ulubione redaktora

Najlepszy poziom lasera

Laser krzyżowy Skil LL0511 nie jest normalną poziomicą laserową. Jest uderzający wizualnie, w przeciwieństwie do innych poziomic. Pomocne urządzenie wysokiej klasy do codziennego użytku.

Ta poziomica wykorzystuje laser do rzutowania linii na ścianę.
Urządzenie posiada dwa lasery i można je łączyć z laserem pionowym oraz laserem poziomym.

Dokładność pomiaru wynosi 5 mm. Laser może się samopoziomować. Swoje granice osiąga jednak pod kątem 4 stopni. Wyświetlacz LED pokazuje widoczność do 10 m w trybie poziomowania. Laser krzyżowy Skil LL0511 ma wymiary 26,2 x 12,4 x 8,8 cm. Jest dość kompaktowy i można go przymocować za pomocą wspornika. Waga lasera liniowego to 680g.

Najlepsza poziomica o najmniejszym rozmiarze

Poziomica Stabila 17775 Pocket Electric to wyjątkowa poziomica. Lekki 36 g wśród poziomic. Wymiary to 6,7 x 4,1 x 1,8 cm. Z łatwością mieści się w każdej kieszeni spodni. Model ten jest idealny do wyrównywania przełączników i gniazd.

Elektrycy mogą go wykorzystać do precyzyjnego wyrównania położenia gniazdka. Ważka w dużym stopniu pomaga i wyrównuje się. Dokładność pomiaru wynosi tutaj +/- 1 mm. Poziomica Stabila 17775 Pocket Electric ma wgłębienie na spodzie. Jest to najlepszy sposób, aby się tam dostać za pomocą narzędzia i użyć go do wyrównania poziomicy.

Najlepsza poziomica dla majsterkowiczów

Poziomica Stabila 02282 70/40 cm to prosta poziomica, która ze względu na swój rozmiar jest w zupełności wystarczająca do domu. Obowiązkowa dla każdego majsterkowicza. Dokładność pomiaru wynosi 0,5 mm w pozycji normalnej. Waga tej poziomicy wynosi 159 g. Długość 40 cm jest wystarczająca dla majsterkowiczów. Ale jest lżejszy niż inne modele.

Posiada dwie libelle zintegrowane z libellą pionową i poziomą. Ważki są wykonane z litego szkła akrylowego i powinny wytrzymać uderzenia i zadrapania. Bąbelki są łatwe do zauważenia. Na szczególną uwagę zasługuje dobre wykonanie tej poziomicy.

Najlepsza poziomica z kątomierzem

Kątomierz PAM 220 przekonuje swoją solidną konstrukcją i wysoką dokładnością pomiaru. Wskaźnik jest odpowiedni dla majsterkowiczów, którzy wymagają precyzji. Kątomierz firmy Bosch pracuje cyfrowo. Gdy uda się dotykają, można odczytać kąt na wyświetlaczu LCD. Wskaźnik wymaga baterii AA, z parą już w zestawie.

Wbudowane są dwie poziomnice, które służą jako pozioma i pionowa poziomica. Ta zintegrowana poziomica sprawia, że ​​praca ręczna jest wygodniejsza. Ponadto możesz zaoszczędzić sobie obliczania kąta skosu za pomocą funkcji obliczeniowej PAM 220. Może to być bardzo praktyczne i ułatwiające, zwłaszcza przy podwójnych kątach uciosu. Dostępna jest również funkcja hold, która pozwala na zapisanie kąta.

Najlepsza poziomica z dalmierzem laserowym

Tacklife Professional A-LDM01 oferuje najważniejsze funkcje dalmierza elektrycznego w rozsądnej cenie i dlatego jest szczególnie odpowiedni dla tych, którzy nie potrzebują dalmierza laserowego do pracy ani nie używają go często, więc drogie profesjonalne urządzenie byłoby opłacalne .

Dzięki zakresowi pomiarowemu od 5 cm do 40 m, dalmierz może mierzyć tyle samo, co wiele profesjonalnych urządzeń, a producent dopuszcza niedokładność pomiaru +/- 2 mm. Ponieważ urządzenie ma zintegrowaną poziomicę, jest szczególnie odpowiednie dla majsterkowiczów, którzy chcą mierzyć pomieszczenia.

Poradnik: Pytania do rozważenia przed zakupem poziomicy

Kiedy warto kupić poziomicę?

Poziomica to narzędzie do prawidłowego pomiaru niektórych powierzchni pomiarowych przedmiotów lub komponentów i ustawienia ich pod odpowiednim kątem. Dlatego poziomica jest opłacalna nawet dla zwykłego gospodarstwa domowego.

Wystarczy jednak normalna poziomnica. To narzędzie jest bardzo ważne dla rzemieślników w ich codziennej pracy. Warto też wydać więcej w portfelu, aby móc prawidłowo pracować. Ponadto oferują więcej funkcji o różnych właściwościach.

poziomica na równym podłożu

Poziomica (poziomica lub poziomica murarska) jest urządzeniem testowym do poziomego lub pionowego ustawienia przedmiotu i składa się z zamontowanej poziomicy, która jest wyrównana do powierzchni pomiarowych. (Zdjęcie: jarmoluk / pixabay.com)

Ile kosztuje poziomnica?

Poziomica jest dostępna w różnych przedziałach cenowych. Obejmują one od zwykłego użytku do dwucyfrowej kwoty, przez profesjonalistów dla rzemieślników i inżynierii mechanicznej do czterocyfrowej kwoty. Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że ceny są rozsądne, o ile potrzebujesz również poziomicy.

Prosto zaprojektowane poziomnice są już dostępne w cenie 6,99 euro i mają tylko jedną poziomicę do sprawdzania statyki. Wystarczający również do normalnego użytkowania w domu. Dla rzemieślników dostępne są przedziały cenowe od 29,99 euro do 180 euro. Mają one kilka funkcji i istnieją różne wersje, np. z laserem, z wyświetlaczem itp.

W inżynierii mechanicznej dostępna jest precyzyjna poziomica od kilkuset euro do kilku tysięcy euro. Nadają się one tylko do specjalnych zastosowań i nie są zalecane do normalnego użytkowania.

ModelCena £
Proste poziomniceokoło 7-20 euro
Niwelatory laserowe, elektroniczne lub z wyświetlaczemokoło 30-180 euro
precyzyjne poziomniceokoło 1000-2500

Jak działa poziomnica?

Poziomica działa z grawitacją. Wyświetlacz, czyli ważka, wpycha bańkę do środka. Od tego momentu wiesz, że obiekt znajduje się pod kątem 90 stopni.

Przez większość czasu płyn jest przebarwiony , dzięki czemu można lepiej czytać wyświetlacz. Profil poziomicy jest pokryty aluminium, dzięki czemu jest mocny, lekki, odporny na wypaczenia i odporny na temperaturę. Mierzysz poprawnie, gdy bańka znajduje się między dwoma znakami.

Jak czytasz gradient?

Gradient można odczytać tylko za pomocą poziomicy, na której znajduje się kilka ważek. To najlepszy sposób na łatwe odczytanie pożądanego nachylenia powierzchni. Stosuje się je na dachy lub tarasy.

Poziomnicę o długości 100 cm można z łatwością umieścić z jednej strony na 1 lub 2 cm na poziomej powierzchni. Teraz możesz odczytać pęcherzyki powietrza w poziomicy na obu oznaczeniach i w ten sposób określić nachylenie. Daje to punkt pomiarowy 1 lub 2 procent.

Gdzie można kupić poziomicę?

Poziomice można kupić w sklepach specjalistycznych, w wielu sklepach z artykułami żelaznymi, a nawet dyskonty oferują od czasu do czasu poziomice po okazyjnych cenach. Coraz częściej możesz również łatwo zamówić poziomicę online, dzięki czemu masz większy wybór i możesz wygodnie dostarczyć ją do domu.

Z moich badań wynika, że ​​poziomnice sprzedawane są w Niemczech w następujących sklepach:

 • eBay
 • Amazonka
 • obi
 • Hornbach
 • tom
 • Bosch
 • Aldi
 • Lidl

Wszystkie poziomnice, które prezentuję na tej stronie, są opatrzone linkiem i możesz od razu zamówić odpowiednią poziomicę.

Decyzja: Jakie są rodzaje poziomic i która jest dla Ciebie odpowiednia?

Zasadniczo poziomnice można podzielić na trzy kategorie. To są:

 • Poziomica z laserem
 • Cyfrowa poziomica
 • Prosta poziomica

Za pomocą każdej z wymienionych cech tych poziomic mierzę dokładność mierzonego obiektu. Spełniają różne wymagania, z ich zaletami i wadami.

W zależności od tego, jak dokładnie chcesz zmierzyć przedmiot za pomocą poziomicy i jak ważna jest pożądana dokładność pomiaru, najlepiej będzie dla Ciebie inny rodzaj poziomicy o różnych właściwościach.

W poniższej sekcji chciałbym pomóc Ci dowiedzieć się, jaki rodzaj poziomnicy jest dla Ciebie najlepszy. Przedstawię Wam wszystkie wymienione wyżej rodzaje poziomic i jasno pokażę jakie są ich zalety i wady.

Poziomica kieszonkowa

Istnieją teraz również aplikacje, które pełnią taką samą funkcję jak poziomica. Nie są one jednak tak dokładne, jak prawdziwe wagi i są bardzo podatne na uszkodzenia, które łatwo mogą się zdarzyć podczas pracy.

Jak działa poziomnica z laserem i jakie są zalety i wady?

Zaletą poziomicy z laserem jest to, że można z łatwością naprawiać również ciężkie elementy. Dzięki temu otrzymujesz stosunkowo stałą linię, gdy ustawiasz poziomicę, laser zwykle celuje na kilka metrów, czyli masz możliwość pomiaru w pionie lub poziomie. W użytkowaniu jest wygodny do zawieszania obrazów lub mocowania uchwytów.

Laser jest wbudowany w poziomicę z boku i jest linią prostą. Ten rodzaj poziomnicy zazwyczaj jest wyposażony w uchwyt, który może obracać się o 360 stopni. Można go łatwo przymocować do ściany, abym mógł również dobrze zmierzyć.

Zalety
 • Laser to linia prosta
 • Wspornik obraca się o 360 stopni
 • Irytujące rysowanie długopisem nie jest już konieczne
 • W świetle dziennym dobrze widać wiązkę
niekorzyść
 • W niektórych przypadkach regulacja jest uciążliwa
 • Bateria może się szybko wyczerpać
 • Laser jest niebezpieczny dla oczu, gdy tylko dostanie się do oka

Dwie ważki zapewniają dokładny pomiar, a poziomica zwykle zawiera również klips, do którego mogę schować poziomicę w kieszeni spodni.

Ten rodzaj poziomicy jest odpowiedni głównie dla rzemieślników i do domu. Co więcej, irytujące rysowanie ołówkiem jest zwykle eliminowane. Nawet w świetle dziennym laser zwykle wygląda dobrze. Bateria jest zwykle dołączona i można ją naładować w dowolnym momencie.

Jak korzystać z cyfrowej poziomicy i jakie są jej zalety i wady?

Cyfrowa poziomica ma wbudowany wyświetlacz, na którym można odczytać funkcje takie jak pozioma i pionowa, a także określony kąt. Wyświetlacz częściowo podąża za użytkownikiem, więc nie musisz niezręcznie wyciągać głowy.

Zalety
 • Wyświetlacz zapewnia czytelność funkcji
 • Wyświetlacz zwykle przeskakuje wraz z użytkownikiem
 • Możesz podświetlić wyświetlacz
 • Wbudowany uchwyt
 • Magnes ułatwia mocowanie
niekorzyść
 • Modele cyfrowe często reagują ospale
 • Ważki mogą pęknąć
 • Wyświetlacz może pokazywać słabości wyświetlacza
 • Trudne do odczytania w jasnym świetle

Wyświetlacz może być również podświetlany i ma wbudowany kalkulator, który może również wyświetlać żądany odczyt. Wbudowany uchwyt ułatwia trzymanie poziomicy. Istnieją również różne długości.

Z bonusem otrzymujesz również poziomicę z magnesem. Gwarantuje to, że można go przyczepić do określonych materiałów magnetycznych i ułatwia pracę.

Dla kogo odpowiednia jest prosta poziomica i jakie są zalety i wady?

Jest to prosta forma poziomicy i bardzo «oryginalna» z wynalazku. W praktyce są nadal używane. Głównie jako majsterkowicz, ale także jako profesjonalista.

Zalety
 • Dobrze zrobione
 • Solidna obudowa
 • Różne długości
 • Wskaźniki poziomu do pomiaru pionowego i poziomego
 • Ważki z litego szkła akrylowego
 • łatwy w użyciu
niekorzyść
 • Poziomica zwykle mierzy tylko do poziomowania
 • Niełatwe do przechowywania

Prosta poziomica ma jedną, dwie lub więcej ważek. W zależności od wybranej wersji i długości. Ważki są wypełnione specjalnym płynem, który nie wysycha i ma kolor żółty. Więc możesz też zobaczyć bańkę. Na górze ważki znajdują się dwie linie, głównie na końcach bańki.

Zaślepki na bokach poziomicy zapewniają bezpieczne trzymanie podczas jej zakładania. Ponadto poziomica nie ześlizguje się z powierzchni pomiarowej dzięki zaślepkom końcowym i chroni profil aluminiowy lub plastikowy.

dokładność poziomicy

Obsługa jest stosunkowo łatwa. Umieszczasz poziomicę na lub przy powierzchni pomiarowej przedmiotu i upewniasz się, że bąbelek pozostaje równomiernie między liniami. Im dłuższa poziomica, tym dokładniejszy wynik pomiaru. W jakich długościach są oferowane, opiszę Wam w kolejnych artykułach.

Kryteria zakupu: Możesz użyć tych czynników do porównania i oceny poziomic

Poniżej chciałbym pokazać, z jakich poziomic najlepiej korzystać i do jakich celów są one odpowiednie.

 Podsumowując, są to:

 • długość / w innych rozmiarach
 • Waga
 • liczba ważek
 • Bańka pionowa i pozioma
 • magnes
 • stabilny materiał
 • Wyświetlacz podświetlony
 • Generator sygnału akustycznego
 • baterie

W kolejnych akapitach wyjaśnię, które kryteria zakupu są dla Ciebie odpowiednie i jak możesz je sklasyfikować.

długość prostej poziomicy

Dzięki prostej poziomnicy długość odgrywa dużą rolę w pomiarze. W zasadzie większość ludzi zakłada, że ​​im dłuższa jest poziomica, tym dokładniejszy wynik uzyskasz. Dostępne są w innych rozmiarach 30, 50, 60, 80, 100, 120, 150, 180 i 200 cm długości. Krótka poziomnica 30 – 60 cm jest już odpowiednia dla prostego użytkownika, czyli do domu.

Dla rzemieślnika, który stale pracuje z poziomicą, na dobry dzień pracy polecam wziąć większą. Ponieważ te mierzą dokładniej i możesz pracować dokładniej. Dlatego zastanów się, do jakich zastosowań go potrzebujesz i jak dokładny powinien być Twój wynik. Zwłaszcza przy pomiarach większych powierzchni, na przykład podczas montażu markiz .

Waga

Waga poziomicy nie ma istotnego wpływu na wynik. Jednak dla Ciebie jako użytkownika jest to zaleta w zakresie obsługi i ergonomii. Proste i cyfrowe poziomnice z profilem aluminiowym ważą więcej niż te wykonane z tworzywa sztucznego.

Są one jednak znacznie bardziej stabilne i solidne. Plastikowe poziomnice są lżejsze i są używane w poziomicach laserowych. Są poręczne i zwykle mają gumowy rip, który zapobiega ślizganiu się w dłoni.

liczba ważek

Liczba ważek jest ważna dla poziomicy. Wielu producentów instaluje co najmniej dwie poziomice pęcherzykowe, ponieważ można mierzyć w pionie i poziomie. W zależności od modelu, po lewej i prawej stronie poziomicy dodawana jest pionowa poziomica.

Ważka ma solidną i naprawdę mocną warstwę. Jest dobrze zabezpieczony przed zarysowaniami, a nawet naciskiem. Jasne, najważniejszą rzeczą dla ciebie jako rzemieślnika jest to, że nie chcesz, aby twój poziomica pękła, jeśli upadniesz. Ponownie ważne dla Ciebie, oszacuj, jak dokładny powinien być Twój wynik. Precyzyjne wyniki można zmierzyć już za pomocą dwóch poziomic.

Jeśli chcesz, aby była bardziej ekskluzywna i wszystko w jednej linii, możesz wybrać poziomicę z trzema poziomicami, jedną poziomą i dwiema pionowymi po lewej i prawej stronie poziomicy. Jeśli masz więcej niż jedną ważkę, możesz również precyzyjnie zmierzyć nachylenie, im więcej masz ważek.

Pęcherzyki pionowe i poziome

Ogromne znaczenie ma poziomica pionowa i pozioma. W zależności od tego, co chcesz zmierzyć, są one używane w dwóch obszarach. Pionowa ważka mierzy Twój wynik w użyciu, na przykład podczas wieszania zdjęć. Możesz nawet wyrównać je za pomocą dwóch poziomic i zachować czystą linię, jak opisałem wcześniej.

Pozioma poziomnica mierzy kąt potrzebny do ustawienia przedmiotu obrabianego lub podobnego we właściwej pozycji. Więc widzisz, w aplikacji o wielkim znaczeniu. Zwykle instalowana jest co najmniej jedna pozioma i jedna pionowa ważka. Kilka poziomów i kąt, którego potrzebujesz, zapewniają dokładniejsze wyniki.

magnes

Niektórzy producenci instalują w swoich poziomnicach system magnetyczny. Ma to tę zaletę, że nie musisz trzymać poziomicy, a ręce pozostają wolne.

System magnesów jest bardzo wytrzymały, a Ty masz tę zaletę, że nie musisz trzymać poziomicy, a ręce pozostają wolne podczas pomiaru przedmiotu na powierzchni pomiarowej. Dla wielu rzemieślników nawet obowiązkowy w codziennym dniu pracy.

stabilny materiał

Poziomnice często mają profil aluminiowy i plastikowy. Plastik jest bardziej prawdopodobny w minipoziomnicach. Ale jest to cecha dominująca. Niektóre poziomnice są również wykonane z drewna.

Stabilne urządzenia pomiarowe

Plastikowe poziomnice są zazwyczaj w zupełności wystarczające do codziennej pracy.

Zaślepki są zintegrowane z prostymi poziomnicami. Są one wykonane z tworzywa sztucznego i zapewniają dobre mocowanie na powierzchni pomiarowej.

Zaślepki zapewniają również, że żaden brud itp. nie dostanie się do wagi.

materiałnieruchomości
Plastikowylekkie, wysokie ryzyko złamania
aluminiumciężki, wytrzymały, zabezpieczony przed uderzeniami i zarysowaniami
drewnowrażliwy na wilgoć, przyjazny dla środowiska

Wyświetlacz podświetlony

Dostępna jest funkcja z cyfrowymi poziomicami, która pozwala na dobry odczyt wyświetlacza, nawet w trudnych warunkach widoczności. Dla rzemieślników ta funkcja oferuje prawdziwą wartość dodaną. Na budowie w dzień roboczy jest zagmatwany i może być dość ciemno. Aby w takich sytuacjach nadal dobrze czytać wyświetlacz, podświetlany wyświetlacz zapewnia dobrą czytelność wyświetlacza.

Generator sygnału akustycznego

Sygnał dźwiękowy jest dostępny tylko w modelach cyfrowych. Ten sygnał dźwiękowy, gdy bańka znajdzie się w środku ważki. Możesz nawet mierzyć w zakresie +- 2 stopni bez patrzenia na wyświetlacz. W aplikacji przesuń poziomicę, gdy usłyszysz sygnał dźwiękowy. Będzie głośniej, gdy osiągniesz zero i znajdziesz swój kąt.

Nadajnik sygnału jest odpowiedni dla rzemieślnika, ponieważ jest bardzo czuły i wygodny. Dla majsterkowiczów raczej nie jest przeznaczone, że jest to naprawdę specjalna funkcja dla rzemieślników.

baterie

Baterie są częścią modelu elektronicznych poziomnic. Są dostarczane lub są już zintegrowane. Baterie do cyfrowej poziomicy można kupić we wszystkich sklepach specjalistycznych, w Internecie oraz w sklepach z narzędziami. Najlepiej nadają się do tego baterie alkaliczne. Należy również zwrócić uwagę na rozmiar baterii. Ponieważ różnią się one w zależności od modelu.

Ciekawostki: Fakty, które warto wiedzieć o poziomicach

Kto i kiedy wynaleziono poziomicę?

Starożytni Egipcjanie używali wody do budowy podstawy piramidy, wykopując prostokątny rów wokół planowanej podstawy i napełniając ją wodą. Wszystko, co znajdowało się powyżej linii wodnej, zostało odrzucone. Udało im się osiągnąć dokładność do 2 cm.

Czy wiesz, że pierwsza poziomica z płynem w kapsułkach została zbudowana w 1661 roku? Ten wciąż miał dwie kapsułki w kształcie banana i był stosunkowo trudny w użyciu. Obecny projekt powstał w latach 20. XX wieku.

Czy istnieje aplikacja na poziomicę?

W dobie smartfonów istnieją również aplikacje na poziomicę. Poziomica na każdą okazję. Możesz go bezpłatnie pobrać na swój smartfon w znanych sklepach z aplikacjami. Poziomice z maksymalnie trzema różnymi ważkami są dostępne w „Sklepie Play” na Androida oraz w „App Store” firmy Apple.

Możesz więc mierzyć poziomo i pionowo. Aby użyć, kładziesz smartfon na krawędziach lub płasko na plecach. Czujniki w smartfonie mogą odczytywać nachylenie obiektów. Należy zauważyć, że jest przeznaczony wyłącznie do prostego użycia.

Jak dokładna jest poziomica?

W zależności od modelu i konstrukcji poziomice mierzą się stosunkowo dokładnie. Pomiary wykonuje się zwykle w jednostkach mm/m. W normalnej pozycji można określić zwykłą dokładność pomiaru od 0,5 mm/m do 1 mm/m. Prawidłowość działania poziomicy sprawdza się, obracając ją o 180 stopni i umieszczając na tej samej powierzchni.

Bąbelek pokaże to samo nachylenie dla obu pomiarów. Jeśli jest niedokładny, jego rozmiar pokaże niedokładność. Z reguły w dzisiejszych czasach poziomnice mierzą się dość dokładnie. Niemniej jednak przed użyciem należy sprawdzić poziomicę, aby nie popełnić żadnych błędów podczas jej używania.

MalarzMalarz i lakiernik, Youtuber
Większość ludzi prawdopodobnie wyrzuciłaby swoją niedokładną poziomicę. Można to szybko i łatwo uzupełnić. Za pomocą kapsułek H2O-KOPF i wody niegazowanej możesz łatwo uzupełnić poziomicę i przywrócić jej funkcjonalność.

(Źródło: youtube.com)

Dalsza lektura: Źródła i ciekawe linki

[1] http://www.t-online.de/heim-garten/bauen/id_47109806/mit-der-wasserwaage-wird-alles-gerade-.html

[2] http://wasserwaage-info.de/arten/

[3] http://www.heimwerkertricks.net/grundcourses/water level/

[4] http://de.wikihow.com/Use-a-spirit-level

Kredyty fotograficzne:

68427341 – ©audriusmerfeldas/123RF

Warum kannst du mir vertrauen?

 

podobne posty