Nitrokey Pro vs. Yubikey: Bitwa Nowego vs. Uznani

Prawdopodobnie znasz ból i frustrację często zmieniających się haseł. Jednak ten ból może wkrótce się skończyć, dzięki wprowadzeniu dwóch kluczy U2F, o których będziemy rozmawiać, Nitrokey Pro vs. Yubikey.

Bez względu na to, jak często zmieniasz hasła, możesz nie zdawać sobie sprawy, że stanowią one istotną część problemu z bezpieczeństwem, zwłaszcza gdy używasz ich tylko do uwierzytelnienia swojej tożsamości w Internecie. Jeśli złośliwa osoba zdecyduje, że chce uzyskać dostęp do Twojego konta, wystarczy, że wykona kilka zgadnięć, a następnie uzyska dostęp do wszystkich Twoich informacji.

Deweloperzy wymyślają teraz różne sposoby, aby temu zapobiec, z metodą 2FA (gdzie otrzymujesz unikalną wiadomość lub kod na swój telefon) i U2F (najbezpieczniejsza opcja).W tym artykule przyjrzymy się dwóm bezpieczeństwu systemy U2F. Każda ma swoje wady i zalety, więc będziemy mieli porównanie dla obu. Ostatecznie ostateczna decyzja należy do Ciebie, w zależności od Twoich potrzeb.

Jakie są różnice między NitrokeyPro Y Yubikey? Jak się porównują?

Model NitrokeyProYubikey
Wymiary (cale)Nie dotyczy0,71*0,12*1,77
Zgodne przeglądarkiChrome i inne witryny zgodne z FIDOChrome i inne witryny zgodne z FIDO
otwarte źródłoTAkTAk
Sprawdź tutajSprawdź tutaj

Nic dziwnego, że bezpieczeństwo online nadal dominuje w dyskusjach w globalnej branży komunikacyjnej. W końcu studiów jest coraz więcej pokazywanie jakich haseł są bardzo słabym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa, ponieważ złośliwa osoba w Internecie może je odgadnąć i uzyskać dostęp do Twojego konta.

Nitrokey Pro vs. Yubikey: jakie są różnice?

Yubikey z większą różnorodnością

Na pierwszy rzut oka zarówno Yubikey, jak i Nitrokey Pro mogą nie mieć między sobą większych różnic. Najbardziej godną uwagi cechą byłaby jednak różnorodność kluczy, które można zdobyć na Yubikey, w sumie pięć. Obejmują one Yubikey 5 NFC, 5C, 5 Nano i klucz bezpieczeństwa NFC. Z drugiej strony Nitrokey Pro jest specyficznym kluczem U2F znalezionym w serii Nitrokey i okazuje się imponujący pod względem własnych zalet.

Dodatkowa funkcja w Nitrokey

Ten kreator GPA jest najłatwiejszym sposobem uzyskania dostępu do tej funkcji i korzystania z niej, ponieważ umożliwia edycję danych użytkownika i generowanie kluczy szyfrowania kart inteligentnych. Jedynym problemem związanym z tą funkcją jest praca na wielu komputerach i synchronizacja wszystkich danych; możesz jednak szybko rozwiązać problem, jeśli korzystasz głównie z komputera. chociaż.

NFC w Yubikey

Oba klucze są oparte na technologii U2F, w której używasz klucza do uwierzytelnienia się i zwiększenia bezpieczeństwa, ponieważ nikt inny nie ma dostępu do Twojego konta. Jednak Yubikey zawiera również USB dla komputerów stacjonarnych i NFC dla użytkowników mobilnych, co ułatwia korzystanie z dowolnego preferowanego urządzenia, którego Nitrokey nie ma.

NitrokeyPro

Nitrokey Pro kontra Yubikey

Charakterystyka

Zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt są typu open source, co pozwala na niezależne przeglądy ich bezpieczeństwa. Oznacza to, że nie pojawiają się przypadki ukrytych problemów z bezpieczeństwem Twoich danych lub kont.

Ułatwia to również proces integracji. Oznacza to również, że klucz będzie miał własne, niezależne funkcje, wolne od ograniczeń systemów operacyjnych, dzięki czemu skuteczniej będzie chronił Twoje dane.

plusy

  • Łatwe w konfiguracji funkcje i szyfrowanie.
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa

Cons

  • Nie możesz z nim pracować na wielu komputerach

Yubikey

nitrokey pro vs yubikey

Niezależnie od konkretnego Yubikeya, którego używasz, dobrze radzi sobie z wieloma protokołami i platformami. Wystarczy się zarejestrować, to bardzo łatwy proces, a następnie nacisnąć klawisz, aby uwierzytelnić swoje konto.Główne informacje na temat użytkowania i wszelkie inne pytania, które możesz mieć, znajdują się na głównej stronie Yubico, a stamtąd otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz. a także aplikacje, z którymi dobrze współpracuje.

plusy

  • Świetny proces konfiguracji, który jest naprawdę łatwy.
  • Obsługuje wiele protokołów
  • Działa świetnie podczas korzystania z NFC do łączenia się z urządzeniami mobilnymi

Cons

  • Nie działa z Office 365

wniosek

Chociaż mają swoje wady i zalety, Yubikey nadal zachowuje najwyższą pozycję pod względem łatwości użytkowania i szerokiej dostępności, a także imponującego dostępu do protokołu.

Często zadawane pytania dotyczące Yubikey kontra Nitrokey Pro

Jaka jest przewaga używania kluczy U2F nad metodami uwierzytelniania 2FA?

2FA, zwłaszcza gdy opiera się na wiadomościach tekstowych dla kodów uwierzytelniających, może też być zaręczonym gdy haker wykorzystuje socjotechnikę, aby uzyskać dostęp do Twoich wiadomości. U2F to najbardziej niezawodny system bezpieczeństwa, ponieważ umożliwia dostęp do wielu kont bez konieczności podawania hasła lub ryzyka ujawnienia, a wszystko to za pomocą jednego urządzenia. Wiele przeglądarek korzysta z metody uwierzytelniania swoich użytkowników.

Jak jest używany klucz bezpieczeństwa?

Korzystanie z klucza nie jest tak trudne, jak się wydaje na powierzchniniezależnie od tego, czego używasz. Zasadniczo klucz będzie działał jako drugi czynnik uwierzytelniania, a niektóre klucze pozwolą również zachować hasła. Po zalogowaniu się w zwykłym procesie, włóż na krótko klucz do portu USB, a następnie naciśnij przycisk.

Co się stanie, gdy zgubisz klucz bezpieczeństwa?

Proces ustawiania klucza, zwłaszcza w U2F, pozwala również: wybierz metody tworzenia kopii zapasowych może być używany na wszelki wypadek. Na przykład użycie aplikacji uwierzytelniających lub kodów OTP (jednorazowego hasła) i dodatkowych kluczy U2F.

A jeśli zostanie skradziony?

Osoba, która kradnie klucz, nie może uzyskać dostępu do Twojego konta, chyba że poznaj swoje hasłoktóry nie ma klucza (przechowuje tylko certyfikaty cyfrowe, które nie mają danych logowania).

Czy potrzebujesz osobnego hasła do każdego konta?

Nie, klucze U2F umożliwiają korzystanie z jednego klucza dla wielu kont, co zwiększa wygodę.