Maszyna do cięcia płytek: test i zalecenia

Układanie płytek podłogowych, glazurnik za pomocą przecinarki do płytekOstatnia aktualizacja: 18 grudnia 2020 r.

Nasze podejście

21Analizowane produkty

25zainwestowanych godzin

4badane badania

47zebrane komentarze

Przecinarka do płytek jest potrzebna w codziennym życiu zawodowym i prywatnym, jeśli chodzi o układanie płytek. Aby nadać płytkom pożądany kształt, specjalne narzędzie ułatwi glazurnikowi złamanie lub przecięcie płytki. To specjalne narzędzie występuje w postaci ręcznej przecinarki do płytek, mechanicznej przecinarki do płytek oraz przecinarki z napędem elektrycznym. Przecinarka do płytek z napędem elektrycznym to narzędzie do cięcia płytek na sucho lub na mokro. Z drugiej strony ręczny przecinak do płytek nacina płytkę, po czym płytka jest łamana podczas wywierania nacisku.

Możesz kupić lub wypożyczyć przecinarkę do płytek w sklepach ze sprzętem lub od dostawców internetowych. W naszym teście maszyn do cięcia płytek 2022 wymieniliśmy zalety i wady przecinarek do płytek, aby ułatwić Ci wybór maszyny do cięcia płytek.

spis treści


podstawowe informacje w skrócie

 • Nie tylko przecinarka do płytek może być używana do cięcia płytek. Istnieją różne maszyny i narzędzia, takie jak krajarki do szkła, szlifierki kątowe czy przecinarki do kamienia, które mogą również ciąć płytki.
 • Jeśli masz do przecięcia dużą ilość płytek, możesz użyć mechanicznej przecinarki do płytek. Jeśli plac budowy jest duży i tą samą maszyną mają być cięte nie tylko płytki, ale także kostka brukowa, można skorzystać z przecinarki do kamienia z odpowiednimi tarczami tnącymi.
 • Alternatywą dla zakupu przecinarek do płytek jest możliwość wypożyczenia w sklepach z narzędziami lub u innych dostawców, którzy wynajmują profesjonalny sprzęt budowlany.

Test maszyny do cięcia płytek: Ulubione redaktora

Najlepsza ręczna przecinarka do płytek

Ręczna przecinarka do płytek jest podobna do przecinaka do szkła i ma wiele zastosowań. Za pomocą ręcznej przecinarki do płytek firmy Meister możesz ręcznie obrabiać płytki, witraże i szkło ornamentowe, szkło float, lustra i ślimaki. Nóż do szkła Silberschnitt jest wyposażony w solidną głowicę tnącą i ma ergonomicznie ukształtowany uchwyt.

Jeśli potrzebujesz ręcznej przecinarki do płytek, która może również ciąć szkło i jest również mała, to na Twojej krótkiej liście może znaleźć się przecinarka do szkła Silberschnitt firmy Meister. Za pomocą tej ręcznej przecinarki do płytek szklanych możesz naciąć płytkę pod kątem 90° i złamać ją w ustalonym punkcie złamania.

Najlepsza mechaniczna przecinarka do płytek

Mechaniczna przecinarka do płytek PTC 640 firmy Bosch tnie płytki szybko i dokładnie. Ta przecinarka do płytek nadaje się do płytek ceramicznych podłogowych i ściennych o grubości 12 mm i maksymalnej długości 640 mm. Nacinanie i cięcie płytek odbywa się w jednym kroku. Dzięki przedłużeniu wspornika można również docinać duże płytki.

Jeśli szukasz mechanicznej przecinarki do płytek, która również nie potrzebuje wody do cięcia płytek bez pyłu, to przecinarka Bosch PTC 640 jest odpowiednią alternatywą dla Ciebie.

Najlepsza przecinarka do płytek z napędem elektrycznym

Przecinarka do płytek Einhell TC-TC 800 o mocy 800 W posiada pochylany stół ze stali nierdzewnej z regulowanym ogranicznikiem kąta, podziałką kątową do 45° i ogranicznikiem równoległym, który jest również wyposażony w skalę. Podstawa tej przecinarki do płytek ze stali nierdzewnej jest wytrzymała i łatwa do czyszczenia. Skala umożliwia precyzyjne cięcie pod kątem prostym, a regulowany ogranicznik kąta można ustawić do cięć ukośnych.

Jeśli szukasz elektrycznej przecinarki do płytek z osłoną tarczy, która ochroni Cię przed odpryskami, ta przecinarka do płytek sprawdzi się w Twoim następnym projekcie.

Najlepsza maszyna do cięcia płytek ze składanym stojakiem


link partnerskiMaszyna do cięcia promieniowego płytek Einhell TE-TC 620 U (900 W, rozmiar stołu 610 × 325 mm, tarcza do cięcia turbo Ø 200 mm, do dużych formatów, podstawa)


Wysokiej jakości części z blachy stalowej i prowadnica silnika z sześcioma łożyskami kulkowymi dla płynnego przesuwania głowicy silnika


Bezstopniowo obracana głowica silnika i aluminiowy ogranicznik kątowy dla precyzyjnych rezultatów cięcia


Elektryczne chłodzenie wodne i duża taca zbiorcza z


koszem na zanieczyszczenia Regulowana wysokość do każdej powierzchni


Maksymalna mobilność dzięki składanej ramie podstawy z praktycznymi rolkami transportowymi

254,85 ​​euro

Przecinarka promieniowa do płytek Einhell TE-TC 620 U wykonana jest z wysokiej jakości elementów z blachy stalowej. Prowadnica silnika ma sześć łożysk kulkowych. Powinno to zapewnić równomierne ślizganie się głowicy silnika. Głowicę silnika i aluminiowy ogranicznik kątowy można obracać bezstopniowo. Powinno to prowadzić do precyzyjnych wyników cięcia.

Chłodzenie wodne przecinarki do płytek odbywa się elektrycznie. Dodatkowo urządzenie posiada dużą tackę zbiorczą z klatką na zanieczyszczenia. Stopki mają regulowaną wysokość i dlatego nadają się do każdej powierzchni. Składana podstawa z praktycznymi kółkami transportowymi zapewnia maksymalną mobilność. Przecinarka do płytek waży 35,79 kg.

Najlepsza akumulatorowa szlifierka kątowa jako przecinarka do płytek

Jako przecinak do płytek można używać akumulatorowej szlifierki kątowej Einhell w połączeniu z diamentową tarczą tnącą do płytek 110 mm. Szlifierka kątowa Einhell jest lekka i ma smukłą konstrukcję. Elastyczny uchwyt można zamontować w 3 pozycjach. Funkcje bezpieczeństwa tej szlifierki kątowej obejmują ochronę przed łagodnym startem i ponownym uruchomieniem, a także ochronę tarczy z szybką regulacją.

Jeśli potrzebujesz małej i lekkiej przecinarki do płytek, która może być używana na wiele sposobów oprócz cięcia płytek, możesz kupić akumulatorową szlifierkę kątową Einhell w połączeniu z diamentową tarczą tnącą.

Najlepsza maszyna do cięcia kamienia, która może być również używana jako przecinarka do płytek

Maszyna do cięcia kamienia Zipper STM350 wyposażona jest w silnik o mocy 2000 W. W połączeniu z diamentowym ostrzem do płytek ta maszyna do cięcia kamienia staje się przecinarką do płytek. Podczas cięcia płytek za pomocą tej maszyny do cięcia kamienia należy uważać, aby drobne okruchy zostały zmiażdżone z tacy, w przeciwnym razie płytki pękną.

Maksymalna długość krawędzi płytki przy cięciu po przekątnej wynosi 600 mm. Ta maszyna do cięcia kamienia jest wyposażona w zbiornik na wodę, pompę zanurzeniową i ogranicznik wzdłużny. Jeśli potrzebujesz przecinarki do kamienia, która może również ciąć płytki, ta przecinarka do kamienia Zipper może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Poradnik: Pytania do rozważenia przed zakupem maszyny do cięcia płytek

Co to jest maszyna do cięcia płytek?

Przecinarka do płytek to elektrycznie sterowana maszyna do cięcia płytek. Urządzenie to służy do prostego znakowania i cięcia płytek, płyt granitowych, kostki brukowej, betonu, cegły czy gresu porcelanowego.

Maszyna do cięcia płytek jest używana przez majsterkowiczów we własnych gospodarstwach domowych lub przez profesjonalnych glazurników na placu budowy.

Maszyna do cięcia płytek: test i zalecenia

Maszyna do cięcia kamienia nazywana jest również stołem do cięcia na mokro i tnie wszystkie rodzaje płyt kamiennych. Maszyna do cięcia kamienia znana jest ze szczególnie czystych cięć i krawędzi. (Źródło obrazu: pixabay.com / apxxdance)

Istnieją maszyny do cięcia płytek, które są wyposażone w składaną podstawę lub stopki.

Przecinarki do płytek nie należy mylić z przecinarką do płytek. W przypadku przecinarki do płytek drapanie i łamanie płytek odbywa się ręcznie, a w przypadku przecinarki płytki docina się za pomocą tarczy tnącej połączonej z silnikiem.

Ile kosztuje przecinarka do płytek lub maszyna do cięcia płytek?

Ręczna przecinarka luzem do płytek kosztuje od 6 euro w sklepie z narzędziami i jest wyposażona w tarczę tnącą z twardego metalu. Ta ręczna przecinarka do płytek nadaje się tylko do cięcia płytek ściennych i szklanych.
Płytkę można również przyciąć nożem do szkła.

Porównywalna przecinarka do płytek kosztuje od 3 euro od dostawcy internetowego.

Mechaniczna przecinarka do płytek kosztuje od dostawców internetowych od 49 euro, a ze sklepu z narzędziami od 10 euro.

Maszynę do cięcia płytek o mocy 600 W można kupić od dostawców internetowych lub w sklepie z narzędziami już za 49 euro.

Maszyna do cięcia kamienia z funkcją cięcia wgłębnego i diamentową tarczą tnącą kosztuje od 200 euro od dostawców internetowych.

Gdzie mogę kupić maszynę do cięcia płytek?

Maszyny do cięcia płytek można kupić w sklepach z narzędziami, dyskontach lub sklepach internetowych.

Sklepy ze sprzętem z zamawianiem i dostawą onlineSklepy internetowe i markety elektroniczne
Bauhausamazon.pl
HornbachEbay.pl

Bauhaus oferuje szeroką gamę maszyn do cięcia płytek i przecinarek do płytek.

Jeśli używana maszyna do cięcia płytek lub przecinarka do płytek również jest dla Ciebie opcją, możesz poszukać dostawców na tych stronach internetowych:

 • Ebay-Kleinwerbung.de
 • Ebay.pl
 • Quoka.de

Jeśli nie chcesz kupować maszyny do cięcia płytek, w następnym rozdziale przedstawimy alternatywy dla maszyny do cięcia płytek.

Jakie są alternatywy dla maszyn do cięcia płytek?

Jeśli nie masz pod ręką maszyny do cięcia glazury, a wystarczy wykafelkować wannę w swoim domu, do cięcia płytek możesz użyć przecinaka do szkła lub szlifierki kątowej. Ale musisz upewnić się, że dobrze zaznaczyłeś płytki, aby je oderwać prosto.

Przecinarka do szkła to kolejna opcja dla maszyny do cięcia płytek i nadaje się do cienkich płytek.

Innym narzędziem, które może również ciąć płytki, jest ręczna lub bezprzewodowa przecinarka do płytek. Ręczna przecinarka do płytek nie potrzebuje prądu, co jest świetne, jeśli w miejscu pracy nie ma jeszcze prądu.

Do cięcia płytek lub ceramiki można również użyć szlifierki kątowej z diamentową tarczą tnącą z zamkniętą krawędzią.

Kolejnym narzędziem do cięcia płytek ściennych jest ręczna przecinarka do płytek. Przecinarka ręczna wyposażona jest w stabilne kółko tnące HM. Ręczna przecinarka do płytek nadaje się do płytek ściennych i szklanych i można ją kupić w Bauhausie.

Decyzja: Jakie są typy maszyn do cięcia płytek i która jest dla Ciebie odpowiednia?

Czym wyróżnia się ręczna przecinarka do płytek oraz jakie są jej zalety i wady?

Ręczna przecinarka do płytek jest wyposażona w kółko z twardego metalu i jest podobna do przecinaka do szkła.

Aby przyciąć płytkę prosto, ręczny przecinak do płytek musi być prowadzony ręcznie wzdłuż narysowanej linii, aby naciąć płytkę. Następnie należy docisnąć płytkę, aby złamać płytkę.

Zalety
 • Mały
 • Można zabrać ze sobą wszędzie
 • Nie potrzebuje energii elektrycznej
 • Lekki
niekorzyść
 • Tarcze węglikowe bez powłoki diamentowej
 • Brak urządzenia łamiącego
 • Brak płyty podstawy z regulacją nachylenia

Ręczna przecinarka do płytek może szybko nadwyrężyć nadgarstek, jeśli chodzi o podcinanie i łamanie dużej ilości płytek. Dobrą alternatywą dla ręcznej przecinarki do płytek jest przecinarka mechaniczna, którą przedstawimy w kolejnym rozdziale.

Czym wyróżnia się mechaniczna przecinarka do płytek oraz jakie są jej zalety i wady?

Mechaniczna przecinarka do płytek składa się zasadniczo z płyty podstawy, szyny prowadzącej, elementu tnącego z kółkiem tnącym i elementu łamającego.

Płytka jest umieszczana w uchwycie przecinarki do płytek i nacinana i łamana za pomocą mechanicznej przecinarki do płytek.

W porównaniu do przecinarek elektrycznych lub ręcznych, przedstawiamy następujące zalety i wady przecinarki mechanicznej:

Zalety
 • powierzchnia nośna
 • urządzenie łamiące
 • ogranicznik kąta
 • Przeważnie z uchwytami
 • Nie potrzeba prądu
niekorzyść
 • Nadaje się do określonego rodzaju i długości płytek
 • Nie nadaje się do marmuru lub łupka

Jeśli potrzebujesz szybko i profesjonalnie wyciąć dużą ilość płytek, z pomocą przyjdzie elektryczna przecinarka do płytek.

Czym wyróżnia się elektryczna przecinarka do płytek oraz jakie są jej zalety i wady?

Możesz kupić elektryczną maszynę do cięcia płytek, jeśli potrzebujesz maszyny do cięcia płytek do swojej pracy, jeśli chcesz pracować na kilku lub większych pracach niż własna łazienka.

Przecinarka elektryczna do glazury wyposażona jest w stół, silnik i diamentową tarczę tnącą.

Diamentowe tarcze tnące są również dostępne w zestawach po 3 sztuki do betonu, płytek i płyt kamiennych.

Niektóre maszyny do cięcia płytek mają również laser do precyzyjnego cięcia i mogą ciąć płytki na sucho lub na mokro. Pył można również zbierać za pomocą przyłącza do odkurzacza.

Przecinarka do płytek z funkcją zanurzenia i przechylną głowicą tnącą doskonale nadaje się do cięcia płytek, ceramiki, kamionki szlachetnej, cienkiego granitu i marmuru.

Maszyna do cięcia płytek: test i zalecenia

Przecinarka promieniowa wyposażona w silnik nadaje się do cięć ukośnych oraz do cięcia długich płytek.

Przedstawiamy następujące zalety i wady elektrycznych przecinarek do płytek:

Zalety
 • powierzchnia nośna
 • Obrotowa głowica tnąca
 • cięcie wycinanki
 • Cięcie z kamienia naturalnego
niekorzyść
 • podłączenie zasilania
 • odprowadzanie wody
 • Brudny
 • Głośny

Mobilną wersję przecinarki do płytek na baterie przedstawimy w kolejnym rozdziale.

Czym wyróżnia się przecinarka do płytek z akumulatorem oraz jakie są jej zalety i wady?

Zasilana akumulatorem maszyna do cięcia płytek może nie tylko ciąć płytki za pomocą odpowiedniej tarczy, ale także szkło, dzięki czemu może być używana na wiele sposobów. Wysoka prędkość umożliwia szybki postęp pracy i czyste cięcie. Niektóre bezprzewodowe przecinarki do płytek umożliwiają cięcie pod kątem do 45°.

Bezprzewodowa przecinarka do płytek ma również następujące zalety i wady:

Zalety
 • Prąd tylko do ładowania akumulatora
 • Bardziej kompaktowa niż przecinarka do płytek ze stołem
 • Regulowany dopływ wody
 • szyna prowadząca
niekorzyść
 • Wymiana lub ładowanie baterii
 • odprowadzanie wody
 • Bardzo brudny i zakurzony bez dopływu wody

Jeśli przecinarka do glazury z akumulatorem nie jest dla Ciebie opcją, możesz kupić uniwersalną przecinarkę do kamienia, którą przedstawimy w kolejnym rozdziale.

Co wyróżnia maszynę do cięcia kamienia oraz jakie są jej zalety i wady?

Profesjonalna maszyna do cięcia kamienia lub piła do kamienia ma głowicę, którą można bezstopniowo opuszczać i obracać do 45°, prowadnicę równoległą, diamentową tarczę tnącą, pompę wodną, ​​ochraniacze podłogi i uchwyty do przenoszenia.

Kamienie można również oddzielić za pomocą noża do kamienia lub piły do ​​kamienia.

Za pomocą funkcji wlotu wody i diamentowej tarczy tnącej można ciąć szeroką gamę wyrobów kamionkowych.

Wyposażenie ze składanym stołem i nóżkami zapewnia bezpieczną postawę i łatwiejszy transport przecinarki do kamienia. Po wycięciu kamieni tacę można opróżnić w celu odprowadzenia wody. Stół przesuwny zapewnia precyzyjną pracę cięcia.

Maszyna do cięcia kamienia może z łatwością ciąć następujące materiały budowlane:

 • krawężniki
 • kostka brukowa,
 • dachówka
 • umyte płyty betonowe
 • płytki
 • granit
 • marmur
 • cegła perforowana
 • klinkier
 • i wiele więcej

Maszyna do cięcia kamienia jest dobrze wyposażona i nawet cięcia ukośne nie stanowią dla tej maszyny problemu.

Niemniej jednak znaleźliśmy następujące zalety i wady maszyny do cięcia kamienia:

Zalety
 • mokra przecinarka
 • Głowica obrotowa do 45°
 • Brzeszczot diamentowy
 • składane nóżki
 • uchwyt do przenoszenia
 • ochraniacz podłogi
 • Przełącznik ochrony osobistej
 • funkcja odpływu wody
niekorzyść
 • W zależności od podłączenia zasilania
 • woda do wanny
 • Utylizacja brudnej wody
 • Dodatkowa woda do czyszczenia maszyny
 • Głośny
 • Ciężki

Każda przecinarka do płytek ma określone kryteria, które mogą być dla Ciebie decydujące. W następnej sekcji sformułowaliśmy dla Ciebie te kryteria zakupu.

Kryteria zakupu: Możesz wykorzystać te czynniki do porównania i oceny maszyn do cięcia płytek

W tym rozdziale przedstawimy kryteria, których możesz użyć przy wyborze ręcznej przecinarki do płytek lub maszyny do cięcia płytek.

Możesz użyć tych funkcji do porównania przecinarek do płytek:

W kolejnych podrozdziałach wyjaśnimy, co jest ważne dla poszczególnych kryteriów zakupu.

Ręcznie

Ręczne przecinarki do płytek to przecinarki ręczne i przecinarki bez silnika, które są bardziej odpowiednie do cięcia płytek. Za pomocą tej przecinarki do płytek nie można ciąć kamieni ani granitu.

Maszyna do cięcia płytek: test i zalecenia

Niektóre mechaniczne krajarki do płytek tną płytki i płytki podłogowe wykonane z ceramiki i kamionki porcelanowej. (Źródło obrazu: pixabay.com / naetoo)

elektryczny

Elektryczne przecinarki do płytek mają silnik, są zwykle większe niż ręczne przecinarki do płytek i muszą być podłączone do źródła zasilania. Za pomocą tej przecinarki do płytek można ciąć nie tylko płytki, ale także dłuższe płytki, granit czy marmur.

mokry czy suchy

Rozróżnia się cięcie płytek na mokro i na sucho. Cięcie na sucho oznacza cięcie płytek bez dopływu wody. Cięcie na mokro oznacza wiązanie pyłu podczas cięcia płytek wodą.

Długość cięcia

W przypadku mechanicznej przecinarki do płytek maksymalna długość płytek może wynosić do 2650 mm. Przecinarki do płytek z silnikiem elektrycznym i diamentową tarczą tnącą, która tnie płytkę od dołu, długość cięcia jest nieograniczona.

wysokość cięcia

Wysokość cięcia przecinarki elektrycznej z podstawą ze stopkami wynosi od 18 mm do 41 mm przy 90° oraz od 12 mm do 25 mm przy 45°.

ogranicznik kąta

Jeśli potrzebujesz do swojej pracy przecinarki do płytek z kątomierzem, możesz wybrać między przecinarką akumulatorową, przecinarką do płytek z silnikiem elektrycznym i przecinarką mechaniczną.

Ciekawostki: Fakty, które warto wiedzieć o maszynach do cięcia płytek

Która maszyna do cięcia może ciąć granit z kamienia naturalnego?

Granit należy do magmowych skał plutonicznych. Płytki granitowe są bardzo twarde w porównaniu z innymi rodzajami płytek. Granit należy ciąć specjalną maszyną. Płytki granitowej nie można ciąć ręczną przecinarką do płytek ani przecinarką mechaniczną.

Płytki granitowe można ciąć szlifierką kątową z diamentową tarczą tnącą. Należy uważać, aby cięcie z wolnej ręki wiązało się z zagrożeniem bezpieczeństwa. Należy zwrócić uwagę na noszenie odzieży ochronnej i ochronnej.

Maszyna do cięcia płytek: test i zalecenia

Szlifierka kątowa, zwana również szlifierką do przecinania, to maszyna z napędem elektrycznym i szybkoobrotową okrągłą tarczą szlifierską lub diamentową. (Źródło obrazu: unsplash.com / Aubrey Rose Odom)

Szlifierka kątowa tnie swobodnie ręcznie, co może powodować nierównomierne przycinanie płytek w porównaniu z maszyną do cięcia na mokro lub na sucho z prowadnicą tnącą.

Szlifierka kątowa jest potężnym towarzyszem we wszystkich projektach na placu budowy, od czyszczenia przez ostrzenie po cięcie.

Granit, marmur, beton, płytki i cegły można również ciąć prosto za pomocą maszyny do cięcia kamienia.

Maszyny do cięcia płytek gresowych?

Gres porcelanowy, zwany także gresem Böttger, to oznaczenie płytek ceramicznych o niskiej porowatości i bardzo niskiej nasiąkliwości.

Drobne płytki gresowe są produkowane w wysokiej temperaturze wypalania i są dostępne w wersji szkliwionej, nieszkliwionej i polerowanej.

Zasadniczo przecinarka do płytek dobrze nadaje się do cięcia (rysowania i łamania) gresu naturalnego, ale przecinarka mechaniczna szybko osiąga swoje granice, jeśli ma się odłamać mały kawałek płytki z kamienia naturalnego.

Do cięcia gresu porcelanowego najlepiej nadają się szlifierka kątowa i elektryczna przecinarka na mokro.

Przy szlifierce kątowej należy jednak zwrócić uwagę na odpowiedni kąt, który nie zawsze jest czysto odcinany. Wysoka koncentracja pyłu powstająca podczas cięcia nie utrudni pracy, jeśli płytkę tnie się na zewnątrz.

Czy mogę wynająć przecinarkę do płytek?

Jeśli zakup przecinarki do płytek nie jest dla Ciebie opcją, możesz również wypożyczyć przecinarkę do płytek u różnych dostawców.

Następujący dostawcy udostępniają za opłatą przecinarki do płytek lub kamienia:

 • Sklep ze sprzętem Toom
 • SBB Baumaschinen & Baugeräte GmbH
 • Boels
 • obi
 • Bauhaus

W ogłoszeniach eBay lub na miet24.de znajdziesz innych dostawców, którzy świadczą usługi wynajmu.

Dlaczego potrzebujesz wiertarki do otworów?

Jeśli musisz wywiercić otwory w płytkach pod osprzęt, taki jak armatura wodna lub gniazdka elektryczne, możesz użyć diamentowej otwornicy ze szlifierką kątową.

przecinarka do płytekPraca pisemna
szlifierka kątowawiertła diamentowe
WiertarkaWycinarka do kół z ostrzami z węglików spiekanych
puzzleprzecinarka do płytek

W razie potrzeby można dokupić wiertło do płytek pasujące do wszystkich standardowych wierteł. W Bauhausie można kupić wiertło do wiercenia otworów o średnicy do 85 mm.

Innym sposobem wybicia dziury w płytce jest użycie dziurkarki wraz z papugą szczypcami i młotkiem do płytek.

Maszyna do cięcia płytek: test i zalecenia

Niektóre modele mechanicznych przecinarek do płytek z maszyną do rur podwójnych mają wbudowaną przecinarkę do otworów, dzięki czemu nie trzeba kupować przecinaka do otworów osobno.

Dalsza lektura: Źródła i ciekawe linki

[1] https://www.hausjournal.net/naturstein-saegen

[2] https://www.jonastone.de/w/verlegung/feinsteinzeug-fliesen-schnitz.html

[3] https://heimwerker-berater.de/fliesen Schneidmaschine/

[4] https://www.fliesen.org/fliesen Schneidmaschine/

Warum kannst du mir vertrauen?

 

podobne posty